Czwartek, 5.12.2019, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Karol Karski przyjechał do Elbląga. Mówił o Przekopie, PE i strajku nauczycieli

24.04.2019, 20:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Karol Karski przyjechał do Elbląga. Mówił o Przekopie, PE i strajku nauczycieli
Fot. Ryszard Biel
Karol Karski poseł PiS do Parlamentu Europejskiego, przyjechał dziś ( 24 kwietnia) do Elbląga. Podczas spotkania z dziennikarzami podkreślał, że nic nie zagraża budowie Kanału przez Mierzeję Wiślaną, a także skomentował strajk nauczycieli.
 
Kończy się pierwsza kadencja Karola Karskiego jako posła do Parlamentu Europejskiego. Ponownie kandyduje on z pierwszego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości. Z tego powodu zorganizował dziś w Elblągu konferencję prasową.
 
Na początku poseł opowiadał o pracy w PE.
- W Parlamencie Europejskim podjęliśmy szereg rezolucji wskazujących na to, że fundusz spójności ma zostać. Unia Europejska jest organizacją międzynarodową. Składa się z komponentu rządowego, gdzie decyzje podejmują państwa członkowskie i z Parlamentu Europejskiego. Ten komponent pochodzący z bezpośrednich wyborów, czyli Parlament Europejski odrobił swoją lekcję
– mówił.
 
- My jako przedstawiciele Polski, a konkretnie jako przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, dążyliśmy, aby te środki zostały zachowane. Teraz chodzi o to, żeby te kwestie zostały uregulowane w uzgodnieniach międzyrządowych.
 
Karol Karski podkreślał, że nic nie zagraża Przekopowi przez Mierzeję Wiślaną. - To ważna inwestycja, potrzebna i zostanie zrealizowana. W tej chwili prace zostały doprowadzone do momentu, który jest możliwy do wykonania – zaznaczył.
 
Jak wyglądają prace Komisji Europejskiej w tej sprawie? - Tutaj nie dostrzegamy szczególnych problemów w tym zakresie. Wpłynęły pewne wnioski nieżyczliwe w stosunku do tej inwestycji, jak do każdej innej. Jak mamy do czynienia z inwestycją, to zawsze znajdą się tacy, którzy chcą coś na tym zyskać – podkreślał poseł. - Mamy także wniosek pochodzący z Federacji Rosyjskiej dotyczący tej inwestycji i konieczności wykonania transgranicznych ocen środowiska, co jest o tyle dziwne, że Rosja nie jest stroną w Konwencji z Espoo.
 
 
Nie dostrzegamy żadnych zagrożeń. To jest standardowe proszenie o informacje. Przewidujemy, że wkrótce ta sprawa zostanie wyjaśniona. Gdyby zupełnie hipotetycznie było jakieś zagrożenie, że Komisja Europejska chciałaby coś zakwestionować w sprawie przebudowy Przekopu to Rząd Prawa i Sprawiedliwości zawsze ma jakiś plan B. Ta inwestycja zostałaby przekwalifikowana na inwestycję z zakresu bezpieczeństwa i obronności państwa. To nie jest trudne, bo ma pewne aspekty i wtedy wychodzi ona zupełnie spod jurysdykcji Komisji Europejskiej i może być dalej realizowania bez przechodzenia tych procedur. Mała przystań dla motorówki Straży Granicznej w porcie w Elblągu w zupełności wystarczy, aby taki status ta inwestycja otrzymała. Na razie nie podnosiliśmy tej kwestii, ponieważ póki co głównym zadaniem tej budowy jest handlowy
 
– opowiadał Karol Karski.
 
 
Jak Karol Karski, który jest nauczycielem akademickim, skomentował strajk nauczycieli? - Faktem jest, że my ciągle na uniwersytetach otrzymujemy na pierwszym roku coraz mniej przygotowanych młodych ludzi z pewnymi znaczącymi niedostatkami wiedzy – przyznał. - Mamy do czynienia z młodymi ludźmi, którzy potrafią rozwiązać test, ale nie potrafią napisać eseju czy rozprawy. Ten system edukacji od najniższego powinien zostać doprowadzony do odpowiedniego standardu.
 
 
Oczywiście wszyscy Polacy powinni dobrze zarabiać. Nauczyciele też. To, co w tej chwili leży na stole, co przedstawił Rząd Związkom Nauczycielskim, czyli 8100 zł za dwa lata dla nauczyciela dyplomowanego, a nauczycieli dyplomowanych jest 60 proc., to jest więcej niż zarabiał profesor na Uniwersytecie w Polsce (…) Ale jeśli tak ma być, że moja ośmioletnia córka więcej uczy się w domu niż w szkole to chyba nie na tym to polega. Ja pamiętam szkołę jako zupełnie coś innego. Tam nas uczono, od nas wymagano. Musiałem poznawać znaczny zasób wiedzy. I tak powinno być
 
– stwierdził poseł.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ 100% elblążanin
  Środa, 24.04

  Panie Marku poseł Karol Karski obraża Pana jako nauczyciela: ".......Ale jeśli tak ma być, że moja ośmioletnia córka więcej uczy się w domu niż w szkole to chyba nie na tym to polega....".....

 2. 2
  +34
  ~ Głos Ludu
  Środa, 24.04

  Wstyd, że takie osoby jak pan Karski kandydują. Jeszcze większy wstyd dla naszych radnych, że się z nim pokazują. Scena niczym z Folwarku zwierzęcego Orwela. Nie ważne co mówią, ważne, że mówią. Na szczęście każda wodza się kończy..

 3. 3
  +32
  ~ vccc
  Środa, 24.04

  jaki obciach, pijany, melex na Cyprze

 4. 4
  +31
  ~ koszmar
  Środa, 24.04

  skompromitowany wacek i go PE wybrali a Krasulskiego amatora cudzego mienia z wyrokiem za jazdę pod wpływem do sejmu Co za ludzie tu głosują?

 5. 5
  +28
  ~ Rzygułka
  Środa, 24.04

  Karski i Pruszak... Dużo mówiące twarze PISuaru... Panie Pruszak, dać adres do dobrego fryzjera? Panie Karski, a do dobrego terapeuty uzależnień??? DO SZAFY Z PANAMI!!!!

 6. 6
  +18
  ~ anonim
  Środa, 24.04

  Fachowcy od specustaw.Dzis w dwa dni wyrolowali nauczycieli a teraz Unie Europejską...ludzie papier wszystko przyjmie.

 7. 7
  +11
  ~ wóda plus
  Czwartek, 25.04

  I Melex-Vodka tokuje. - "Ten system edukacji od najniższego powinien zostać doprowadzony do odpowiedniego standardu." - Czyli pluje na swoją koleżankę min. Zalewską. Jakie spustoszenia zrobiła mu wóda w czerepie. - Pijaczku z Malty: - Odpier.ol się od nauczycieli !

 8. 8
  +15
  ~ czesiop
  Czwartek, 25.04

  on pijany jeździł na Cyprze, że też się nie wstydzi przyjeżdzać tu w teczce, tfuuuuu

 9. 9
  +6
  ~ esteta
  Czwartek, 25.04

  Piękna fota pięknej piątki

 10. 10
  +12
  ~ Nic nowego
  Czwartek, 25.04

  Przyjechał i co ma do zaoferowania nam Elblązanom, nic prócz swojej osoby. PiS nie zauważa że Elbląg jest degradowany PiS rządzi a pieniędzy na remont kolei nadzalewowej nie ma,PiS rządzi a przekop nadal w myślach. Kto wreszcie przekopie i czy przekop dojdzie do skutku.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.