Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Mija 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Co to oznacza dla Elbląga?

30.04.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Mija 15 lat Polski w Unii Europejskiej. Co to oznacza dla Elbląga?
fot. Patryk Mamczyński
Od 15 lat Polska jest w Unii Europejskiej. Do tej pory elbląski samorząd pozyskać z UE prawie 815 mln zł. - To praktycznie dodatkowe 1,5 budżetu miasta. Uważam, że jest to ogromny sukces – mówił wczoraj Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.
 
 
Akcesję Polski do Unii Europejskiej traktowaliśmy jako szansę zarówno dla naszego kraju, jak również regionu i miasta. Pamiętam doskonale entuzjazm, ale i oczekiwanie na ten moment. Był to kolejny krok w rozwoju polskiej demokracji, ale i w rozwoju społeczno -gospodarczym. Uważam, że dla Elbląga okres tych 15 lat był bardzo dobry. Od początku staramy się w pełni wykorzystywać możliwość pozyskiwania funduszy strukturalnych ze wszystkich dostępnych programów. Nasze miasto stało się liderem w tym zakresie
 
– podkreślił Witold Wróblewski.
 
Podczas zwołanej wczoraj konferencji prasowej Prezydent Elbląga przyznał, że wiele projektów w naszym mieście udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu ze środków UE.
 
- Te środki służą elblążanom i zapewniają zrównoważony rozwój, a co za tym idzie wyższy komfort życia i zwiększenie atrakcyjności Elbląga, jako miasta do życia i inwestowania. Nie ma bowiem dziedziny, w której nie pozyskalibyśmy dofinansowania – mówił Witold Wróblewski.
 
Prezydent za przykład podał infrastrukturę drogową, w tym węzeł „Elbląg-Wschód”, rozbudowę portu, trakcji tramwajowej wraz z zakupem taboru, budowę sieci światłowodowej, Elbląskiego Parku Technologicznego, modernizacji stacji uzdatniania wody, remonty instytucji kultury, infrastruktury sportowej i rekreacyjnej, środki na wyposażenie szkół czy elbląskich szpitali.
 
- Należy również podkreślić i to jest kolejny powód do radości, że nie tylko samorząd wykorzystuje szansę, jaką daje Unia Europejska. Po fundusze na rozwój sięga coraz więcej elbląskich przedsiębiorców, szkół, spółdzielni mieszkaniowych, czy organizacji pozarządowych. Łącznie więc kwota dofinansowania byłaby znacznie wyższa. To ogromny sukces. Szczerze mówiąc dziś nie wyobrażam sobie rozwoju Elbląga bez wsparcia unijnego- podkreślił Witold Wróblewski.
 
Przed Ratuszem Staromiejskim można zobaczyć niezwykłą wystawę.
 
Najważniejsze projekty, na które pozyskaliśmy dofinansowanie można obejrzeć na wystawie pn. „15 lat Elbląga w Unii Europejskiej”, która udostępniona została przed Ratuszem Staromiejskim. Serdecznie zapraszam do obejrzenia. Natomiast 1 maja, w dniu 15. rocznicy wstąpienia Polski do UE zapraszam na godz. 12.00, przed Ratusz Staromiejski, gdzie odbędzie się wspólne śpiewanie hymnów - Rzeczpospolitej Polskiej oraz Unii Europejskiej
 
– zaznaczył Prezydent Elbląg.
 

 


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Galeria / Wystawa na starówce o UE ( zdjęć 28 )
Dodano: 2019-04-30 | fot. Patryk Mamczyński
0

Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ TWÓJ Kumpel
  Wtorek, 30.04

  To WIELKA ZASŁUGA PANA WITOLDA WRÓBLEWSKIEGO NASZEGO PREZYDENTA MIASTA. DZIĘKI PREZYDENTOWI NASZE MIASTO SIĘ ROZWIJA, Z DNIA NA DZIEŃ STAJE SIĘ PIĘKNIEJSZE, WIADUKT NA ZATORZE STAŁ SIĘ SUPER INWESTYCJĄ POMIMO SZLAKOWANIA PRZEZ NIEKTÓRYCH NIEDOBRYCH LUDZI MIASTA W CELACH KAMPANII WYBORCZYCH.

 2. 2
  +11
  ~ Usmiac sie
  Wtorek, 30.04

  Czaru czaru, może ktoś to kupi.

 3. 3
  +15
  ~ Oj joj
  Wtorek, 30.04

  Mucha nie siada, tylko dlaczego jeździmy złomem tramwajowy,dlaczego nie ma obwodnicy Elbląg wschód,dlaczego z Elbląga uciekaja młodzi. Mialy byc dwa równorzędne miasta Elbląg i olsztyn i co kłamstwa.

 4. 4
  +12
  ~ Konkurs
  Wtorek, 30.04

  Kto ponosi odpowiedzialność za wydatkowanie dziesiątek milionów unijnych pieniędzy na całkowicie nietrafiony EPT?

 5. 5
  +15
  ~ Realista
  Wtorek, 30.04

  Wiekszosc tych projektow to gnioty jakich malo. Jprdl, jak mozna chwalic sie mostem uni, przeciez to ani chodnika, ani sciezki rowerowej nie ma, waskie, korkuje miasto. No ale jak sie wybiera po raz kolejny te same osoby do wladzy to jak moze by c dobrze?

 6. 6
  +17
  ~ kolo
  Wtorek, 30.04

  O jakiej to miejscowości mówisz panie Wróblewski ... wyższy komfort życia i zwiększenie atrakcyjności Elbląga ... , bo chyba nie o naszym mieście? Czyż nasze miasto się nie zwija panie włodarzu?

 7. 7
  +13
  ~ Truso Anonim
  Wtorek, 30.04

  Elbląg - brud, smród i ubóstwo, czyli zmarnowane 15 lat !!!!!

 8. 8
  +5
  ~ Żale
  Wtorek, 30.04

  A kto był na wyborach kto głosował to zale do siebie

 9. 9
  --2
  ~ gaga
  Wtorek, 30.04

  Niżej wpisujacy sie to sami malkontenci chyba z PO ze wszystkiego nie zadowoleni ,tak jakby kasa miasta była z gumy.Jest budżet i wg niego robi sie inwestycje,zakupy itd.Nie od razu Kraków zbudowano.

 10. 10
  +6
  ~ elblazanka
  Wtorek, 30.04

  Panie prezydencie,dlaczego Elblag dofinansowuje drużynę piłki nożnej która marne ma wyniki chodzi o drużyne Wójcika w grę wchodzi 200tys.Czy Elblaga stać na to.Rozumiem jeżeli prywatna to wlaściciel ponosi koszty a jak wygra to kasa sobie.A w tym wypadku?Równiez klub Start nowa prezes Kluge też dostała niezłą kasę .Pytam czy Elblag nie ważniejszych potrzeb.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.9701189994812