Piątek, 18.09.2020, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Politycy PO chcieli rozmawiać z elblążanami o praworządnej Polsce w silnej Europie

25.02.2019, 20:00:41 Rozmiar tekstu: A A A
Politycy PO chcieli rozmawiać z elblążanami o praworządnej Polsce w silnej Europie
Dziś, 25 lutego, w Hotelu Arbiter odbyło się spotkanie polityków Platformy Obywatelskiej z mieszkańcami Elbląga pod hasłem "Praworządna Polska w silnej Europie - realna przyszłość czy marzenie?". Jednak zanim posłowie Krzysztof Brejza, Jacek Protas, Elżbieta Gelert oraz senator Jerzy Wcisła spotkali się z elblążanami zwołali briefing prasowy.
 
- Elbląg to piękne miasto, dobrze rozwijające się, dobrze zarządzane i dzięki inwestycjom Platformy Obywatelskiej dobrze skomunikowane (…) Elbląg i region elbląski bardzo dużo zyskał dzięki Unii Europejskiej. Stało się tak oczywiście dzięki mądrej polityce, wsparciu ze strony samorządu regionalnego – mówił Krzysztof Brejza. - Niestety w ciągu ostatnich trzech lat dobrze się nie dzieje.
 
O czym politycy PO chcieli rozmawiać z mieszkańcami? - Wszyscy obserwujemy rewolucję ustrojową, wywracanie instytucji państwa, politykę niestety destrukcyjną jeśli chodzi o praworządność – o tym dzisiaj będziemy mówić z mieszkańcami Elbląga. Będzie na pewno mowa o sprawie srebrnej, aferze KNF, sprawie NBP powracającej jak bumerang. Niemal każdy dzień przynosi nowe rewelacje na temat PIS-owskich afer. Trzeba o tym rozmawiać – zaznaczył Krzysztof Brejza.
 
 
W naszym zaproszeniu mówimy także o nadziejach i oczekiwaniach. Jednym z takich oczekiwań społecznych było to, ażeby partie i ugrupowania opozycyjne współdziałały, aby stworzyły blok prodemokratyczny, proeuropejski, który będzie w stanie skutecznie walczyć podczas zbliżających się wyborów ze Zjednoczoną Prawicą, z PiS-em. Takie oczekiwanie właśnie się spełniło bowiem w sobotę nastąpił ostatni akt powołania Koalicji Europejskiej
 
– mówił Jacek Protas.
 
Koalicja została zawarta między pięcioma partiami politycznymi – Platformą Obywatelską, Polskim Stronnictwem Ludowym, Sojuszem Lewicy Demokratycznej, Partią Zieloni i Partią Nowoczesna. - Ale także i szeregu środowisko i ugrupowań tj. Inicjatywa Polska, Patria Emerytów i Rencistów. Jesteśmy razem i jesteśmy przygotowani do zbliżających się wyborów 26 maja – dodał Jacek Protas. - Będziemy tworzyli szeroki front również na poziomach 13 okręgów wyborczych do Europarlamentu. Jestem głęboko przekonany, że również jesienią, w październiku, ten blok będzie tak silny, a może jeszcze silniejszy.
 
 
Wiem, że czasami jest przesyt mówienia o Kanale przez Mierzeję, ale Kanał jest przykładem bezmyślnego wyprowadzania kraju z Unii Europejskiej. Zalew Wiślany jest chroniony detektywami środowiskowymi, których stróżem jest Komisja Europejska. Jeżeli inwestycja, która oddziałuje na to środowisko ma być tak realizowana, to musi być realizowana pod kontrolą Komisji Europejskiej. Kto mi może wytłumaczyć, jaki jest cel PiS-u wyprowadzenia tej inwestycji spod kontroli Komisji Europejskiej? O tym zapewne też dziś będzie mowa
 
- zaznaczył Jerzy Wcisła.
 
Relację ze spotkania przedstawimy w kolejnym materiale.
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (32)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +62
  ~ Mayk
  Poniedziałek, 25.02

  Kiedy ta partia przestanie być przeciwnikiem wszystkiego Wy już pokazaliście to przez 8 lat teraz niech pokażą co potrafią inni tez ich rozliczymy.

 2. 2
  +53
  ~ Hipokryzja
  Poniedziałek, 25.02

  Jurek motorówka teraz już przeciwny przekopowi?

 3. 3
  +50
  ~ Tubylec
  Poniedziałek, 25.02

  Brak komentarza, sami chcieli 3 lata temu 500+ na każde dziecko teraz to populizm i rozdawnictwo!!! Jedyny program tej koalicji to antypis!!! Żenada i wstyd, a motorówka już zapomniał jak wyleciał z rady miejskiej razem z Grześkiem po udanym referendum a teraz przeciw własnemu miastu. Żenada!!! Jeszcze koalicja z komuchami!!!

 4. 4
  +48
  ~ Zrozumcie
  Poniedziałek, 25.02

  P. O już dawno pokazało że są nic nie warci, skumali się z komunistami . Chyba z diabłem by weszli w pakt byle tylko istnieć. Gdzie wasz honor .

 5. 5
  +51
  ~ Stefan Rembelski
  Poniedziałek, 25.02

  Tradycyjnie nie macie nic do powiedzenia Polakom. Proponujecie rozmowę w stylu kto mniej kradnie - my czy oni? Czy aferę jest to, że panienka goli kasę w NBP czy może to, że wasz minister Grad przytulał co 100 tysięcy jako pełnomocnik do spraw budowy elektrowni atomowej. Różnicie się tym, że Pis trochę na rympał obsadza swoimi niekompetentnymi kolesiami stołki i wy to nazywacie aferą. Wy dla odmiany w białych kołnierzykach robiliście to samo i przymykaliście oko na to, jak z budżetu znikają miliardy. Dzisiaj chcecie zmieniać Europę a większość z was na amnezję lub demencję starczą bo przed komisjami nie pamiętacie niczego. Kto jak kto ale wy nie macie prawa rzucić kamieniem - worek pokutny i na kolanach do Canosy. Tego wymaga przyzwoitość byście mogli spojrzeć ludziom w oczy.

 6. 6
  +48
  ~ agent tomek
  Poniedziałek, 25.02

  POdajcie, ile otrzymywał olsztyn na inwestycje w przeliczeniu na 1 mieszkańca, a ile Elbląg ?

 7. 7
  +39
  ~ bvvv
  Poniedziałek, 25.02

  a ci znowu, czy jeszcze długo tak będzie. POszli won z tego miasta.!!!

 8. 8
  --4
  ~ antysemita
  Poniedziałek, 25.02

  Żydy z PIS są sprytniejsze i nieco bardziej polskie od Żydów z PO, ale nadal służalcze wględem ameryki i Izraela nie należy także zapominać że to nadal Żydy

 9. 9
  +51
  ~ wstyd
  Poniedziałek, 25.02

  czy Gelertowa która bierze miesięcznie 19 tysięcy pensji to zajmie się szpitalem, ludzie na pogotowiu czekają po 4 godziny.!!! Kobieto rusz tyłek i zrób porządek.!!! zamiast się lansować z tym nierobem Wcisło i Protasem.

 10. 10
  +34
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 25.02

  " Wiem, że czasami jest przesyt mówienia o Kanale przez Mierzeję, ale Kanał jest przykładem bezmyślnego wyprowadzania kraju z Unii Europejskiej " Pan Senator osiąga szczyty absurdu . W sumie dlaczego jest Senatorem , co popchnęło ludzi do takiego wyboru ? ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.