Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Członkowie KOD-u zorganizowali pikietę pod biurem PiS. Spotkali wicewojewodę Sławomira Sadowskiego

07.02.2019, 07:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Członkowie KOD-u zorganizowali pikietę pod biurem PiS. Spotkali wicewojewodę Sławomira Sadowskiego
Fot. Ryszard Biel
Elbląski oddział Komitetu Obrony Demokracji zorganizował pikietę przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. Przed biurem PiS-u spotkało się we wtorek kilku mieszkańców naszego miasta. Uzbrojeni w transparenty przywitali... wicewojewodę Sławomira Sadowskiego.
 
- W wielu miastach pod biurami PiS- u odbywały się demonstracje przeciwko pseudo dobrej zmianie, zakłamaniu tych partyjnych ludzi – mówił Tadeusz Kawa z Komitetu Obrony Demokracji. - Wiele bulwersujących rzeczy, które się wydarzyły sprawiły, że wychodzimy na ulice.
 
Nikt poza członkami KOD-u nie zdecydował się wziąć udziału w pikiecie.
 
Elbląg jest pod tym względem specyficzny. Akcja była pozytywna, bo byliśmy w miejscu dość uczęszczanym przez mieszkańców, bo na Placu Słowiańskim. Paru elblążan zaczepiliśmy i rozmawialiśmy z nimi
 
– opowiadał Tadeusz Kawa.
 
W trakcie trwania pikiety do biura PiS-u chciał wejść wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski. - To było ciekawe, bo akurat Sławomir Sadowski wchodził do biura i mogliśmy go serdecznie przywitać – dodał Tadeusz Kawa.
 
Spotkanie członków KOD-u z politykiem PiS było kulturalne.
 
Podaliśmy sobie rękę, przywitaliśmy się. Zapytał, co tu robimy, więc powiedziałem, że demonstrujemy przeciw rządom pana partii z uwagi na to, że ta dobra zmiana nie tak miała wyglądać. Odchodząc powiedział, że oni walczą o silną Polskę. To była krótka wymiana dosłownie dwóch zdań. Chcieliśmy z nim dłużej porozmawiać, ale nie miał dla nas czasu
 
– mówił Tadeusz Kawa.
 
- To musi być na takim poziomie. Nie może być inaczej. Na naszych demonstracjach unikamy konfrontacji prowadzących do agresji – dodał członek KOD-u.
 
Brak odzewu elblążan nie deprymuje członków KOD-u. - Na ulicy jesteśmy od trzech lat. Można powiedzieć, że to nic nie daje, ale my jesteśmy innego zdania. Nawet dwie, trzy osoby, które się zorganizują i pójdą na przykład pod Sąd coś znaczą. My działamy w różnych kierunkach – mówił Tadeusz Kawa. - Byliśmy ostatnio murem za Owsiakiem. Braliśmy udział w akcji przeciwko smogowi. To postawa obywatelska. Na duszy leży nam to, aby społeczeństwo zaczęło interesować się tym, co się wokół dzieje. To trudne, ale kropla drąży skałę.
 
Jedną z inicjatywa, w którą zaangażowali się członkowie elbląskiego oddziału KOD, jest Kongres Świeckości. - Są zbierane podpisy pod obywatelską propozycją ustawy o jawności dochodów kościelnych. By państwo nie finansowało kościołów, żeby to wszystko było legalne – zaznaczył Tadeusz Kawa. - Podpisy będą zbierane do 14 lutego. Jak na razie mamy ich 80.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Galeria / Pikieta KOD ( zdjęć 16 )
Dodano: 2019-02-07 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (49)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +29
  ~ Polka
  Czwartek, 07.02

  Żałosna sprawa. Bardzo dobrze ujął sytuację w naszym kraju p. Gadowski(szcun dla niego). Nie ma wojny polsko-polskiej, jest walka Polaków z republika okrągłostołową!!!

 2. 2
  +11
  ~ B.
  Czwartek, 07.02

  Ale transparenty mogliby choć trochę zmienić. Np: Za ile sprzedaliście Polskę przedsiębiorstwu holocaust? Lub: Kiedy ambasadorki USA i Izraela przestaną się wtrącać bezczelnie w nasze sprawy. Lub: kiedy zajmiecie się ostro ***ami atakującymi dziennikarzy?

 3. 3
  +19
  ~ Marek
  Czwartek, 07.02

  Tadziowi calkowicie odbiło !

 4. 4
  +22
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 07.02

  Widząc tak "wielką " ilość członków KODu jestem spokojny idzie odwilż.....a kompromitacji końca nie widać?

 5. 5
  +25
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 07.02

  Tyle jest ciekawych tematów a wy o garstce ludzi .Żenada

 6. 6
  +22
  ~ słabo
  Czwartek, 07.02

  ciagle te same staruszki..... szkoda mi waszych wnuków że mają takich..... dziadków.

 7. 7
  +7
  ~ Stefan Rembelski
  Czwartek, 07.02

  Dobra zmiana jest dlatego pseudo dobra bo odsunęła środowiska POKO i PSL od korytka, zastępując ich swoimi TKM-mami. To trochę działanie irracjonalne w brew ustaleniom okrągłego stołu. Trzeba było pozostawić reklamy w Orlenu w Wyborczej a PZU w TVN i nie byłoby szumu. Czasami by się pokazał jakiś uzgodniony artykuł krytyczny i byłby spokój. No ale zachłanność nie ma granic i jest jak jest i jedni i drudzy krzyczą łapać złodzieja i co najbardziej przykre i jedni i drudzy mają rację. Taki to smutny obraz wyłania się i trzydziestoletniej transformacji komuny w komunę kolesi. I tylko Ojczyzny żal tyle razy we krwi zbrukanej.

 8. 8
  +19
  ~ Chorzy z nienawiści
  Czwartek, 07.02

  Wy KODziarze, nawet już śmieszni jesteście, was trzeba leczyć na oddziałach zamkniętych, bozong Un , gdyby to bła Rosja lub Korea. jesteście niebezpieczni dla otoczenia. KOD się powinno zdelegalizować bo działacie na szkodę Polski, co obwarowane jest odpowiednimi przepisami w Konsytucji RP. Działaczy powsadzac do paki i słoną grzywnę zasądzić . Rząd polski jest za miękki w stosunku do Was. Putin zrobiłby z wami porządek lub Kim D

 9. 9
  +16
  ~ Maze
  Czwartek, 07.02

  Jak się rozpocznie sezon turystyczny to zrobimy blokadę przez Folwarkiem Kawy w Zastawnie - będzie wesoło.

 10. 10
  +11
  ~ Truso
  Czwartek, 07.02

  przyszedł pasłęcki gajowy i pozamiatał siedmiu znudzonych emerytów

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.