Piątek, 3.07.2020, Imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

"Wolne sądy" panie wiceministrze! Łukasz Piebiak spotkał się z elbląskimi sędziami, powitali go... działacze KOD

21.11.2018, 08:12:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Wolne sądy" panie wiceministrze! Łukasz Piebiak spotkał się z elbląskimi sędziami, powitali go... działacze KOD
Fot. Ryszard Biel

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak spotkał się dzisiaj (20 listopada) z elbląskimi sędziami. Tę wizytę wykorzystali członkowie Komitetu Obrony Demokracji. Kilkanaście osób pojawiło się pod siedzibą sądu przy ul. Płk. Dąbka, aby zaprotestować przeciw działaniom rządu Prawa i Sprawiedliwości dotyczącym sądownictwa. Gościa powitali okrzykami "Wolne sądy". 

Łukasz Piebiak pojawił się w Elblągu, aby oficjalnie przedstawić "nowych" prezesów elbląskich sądów. Co prawda Agnieszka Walkowiak na stanowisko prezesa Sądu Rejonowego w Elblągu została powołana w lutym tego roku, a Piotr Żywicki funkcję prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu pełni od listopada ubiegłego roku, jednak wiceminister najwyraźniej dopiero teraz znalazł czas, aby wypełnić tę formalność.

Obecność wiceministra sprawiedliwości postanowił wykorzystać elbląski KOD, aby zaprotestować przeciw zmianom w sądownictwie wprowadzanym przez obecny rząd. Kilkunastu jego członków i sympatyków zgromadziło się przed gmachem sądu przy ul. Płk. Dąbka transparentami i powitało Łukasza Piebiaka okrzykami: "Wolne sądy", "Sądy wolne od polityków".

Chcemy sądów niezależnych. Nie może być tak, że w sądach rządzi polityka

- tłumaczył obecność pod sądem Tadeusz Kawa z KOD Elbląg.

Dajemy sygnał, że nie zgadzamy się na zawłaszczenie sądów przez rząd, czyli na to, co w tej chwili się dzieje

- przekonuje pani Magdalena, jedna z protestujących.

Wizyta Łukasza Piebiaka w elbląskim sądzie trwała niecałą godzinę. Na ten czas, zarówno dla protestujących, jak i większości mediów, zamknięto 10. piętro budynku, na którym odbyło się spotkanie wiceministra z przedstawicielami Temidy.

Dostęp do posekretarza stanu uzyskali jedynie dziennikarze olsztyńskiego oddziału TVP. Przedstawicielom pozostałych mediów, ogólnopolskich i lokalnych, udało się z nim zamienić jedynie kilka zdań, gdy wychodził z gmachu sądu. Wiceminister potwierdził, że do Elbląga przyjechał przedstawić prezesów. "Podczas tych spotkań jedni mówią więcej, inni mniej" skwitował natomiast zachowanie gdyńskich sędziów, którzy dzień wcześniej powitali go milczeniem, okazując w ten sposób swoje niezadowolenie z działań rządu.

Wiceminister udał się również do sądu przy Pl. Konstytucji. Tam też czekali na niego przedstawiciel KOD.

Dzisiejsza wizyta Łukasza Piebiaka w Elblągu, jest jedną z wielu zaplanowanych. Wczoraj wiceminister przedstawiał prezesów w Gdańsku, wcześniej był już m.in. w Słupsku.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%50.0 %50.0


Galeria / Łukasz Piebiak spotkał się z elbląskimi sędziami. ( zdjęć 24 )
Dodano: 2018-11-21 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Marek
  Środa, 21.11

  KODomici w akcji. Ale już chyba wymarli - zostało kilka osób.

 2. 2
  --30
  ~ Karmelek
  Środa, 21.11

  Naliczyłem 9 osób... Demonstracja, która mieści się do volkswagena T4 :D Nie lubię KODu tak samo jak PISu, SLD, PO itd. Ale przynajmniej PIS, PO czy SLD przynajmniej nie udają, że robią to z chęci władzy a nie z potrzeby serduszka :D

 3. 3
  +36
  ~ obserwator77
  Środa, 21.11

  jakie to pis`owskie...po cichu,za zamkniętymi drzwiami,tylnymi drzwiami...byle ludzie się nie dowiedzieli,co tak naprawdę szykuje PiS społeczeństwu.

 4. 4
  +12
  ~ Stefan Rembelski
  Środa, 21.11

  Organizacja pracy sądów i ich struktura należy do Państwa. Niezawisłość sędziów jest przyrodzona ich sumieniu i żadne, ale to żadne państwo nie jest wstanie ich tego pozbawić. Próba uwikłania sędziów w spory polityczne ujmuje godności stanu sędziowskiego tak samo jak ich angażowanie w procesy o przysłowiowe ***oły takie jak chociażby procesy o kradzież tabliczki czekolady itp. Tacie drobiazgi proste i oczywiste powinni rozstrzygać sędziowie pokoju jak to ma miejsce w USA. Takie drobne sprawy to niemalże połowa spraw w polskich sadach, powodująca przewlekłość postepowań i masę urzędniczej nikomu niepotrzebnej mitręgi. Reforma sadownictwa powinna być praktyczna a nie personalna. Obywatele tego mogą dokonać wsłuchując się w glos sędziów w drodze wolnych demokratycznych wyborów już za rok.

 5. 5
  --4
  ~ fgh
  Środa, 21.11

  jak panowała PO to był język miłości, jak panuje PiS to jest język nienawiści. HALO HALO a więc kto powoduje zamęt, bo mam wrażenie, że atmosfera zależy tylko od tego kto akurat jest w opozycji. Czysta logika.

 6. 6
  +16
  ~ kit
  Środa, 21.11

  Wstyd , żeby minister po cichu , bez zażenowania wkradał się do budynku sądu. Takie straszne czasy . Ciekawe jakie samopoczucie mają starzy nowi przefaksowanie prezesi i dyrektorka .

 7. 7
  --10
  ~ mkw
  Środa, 21.11

  Wczoraj wiceminister był też w Iławie. Wygląda to na zwykły rutynowy objazd sądów, do którego kodziarze dorobili nieprawdziwą ideologię o rzekomo dyscyplinującym charakterze wizyty w Elblągu

 8. 8
  +6
  ~ asad4322
  Środa, 21.11

  A ja na zdjęciu widzę co najmniej dwóch SB ków a na innym teściową jednego z sędzio..... Ach ta bezstronność..

 9. 9
  +5
  ~ pytam się
  Środa, 21.11

  Ach, wszyscy Oni mają za ciasne marynarki, od czego to? A to pan Wójcik nie jest wiceministrem, a przecież przedstawiono Go jako popierającego pana Wilka.Nigdy nie zaufam Tym ludziom, wydaje mi się , że coś się za tym kryje.I jeszcze najważniejsze, że PIS się oddala od Elbląga i to jest najlepsza wiadomość , niech sobie pojeżdżą, tylko my za to płacimy.

 10. 10
  0
  ~ POlitolog
  Środa, 21.11

  Brawo dla tych obywateli broniących demokracji! STOP pislamskiej dyktaturze!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.