Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Wilk zaprosił media na konwencję z udziałem Kaczyńskiego. Większości jednak nie wpuszczono - zobacz film

13.10.2018, 23:00:56 Rozmiar tekstu: A A A
Wilk zaprosił media na konwencję z udziałem Kaczyńskiego. Większości jednak nie wpuszczono - zobacz film
Fot. Archiwum redakcji
„Zapraszamy na wydarzenie na Mierzei Wiślanej, które odbędzie się 16.10.2018 roku o godzinie 12:00. (…) Tego samego dnia zapraszamy na konwencję z udziałem Prezesa Kaczyńskiego, która odbędzie się o godzinie 17:00 na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, ul. Lotnicza 2, Elbląg - Martyna Petrykowska, Asystentka Posła na Sejm RP Jerzego Wilka, Biuro Poselskie Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jerzego Wilka – to treść e-mail'a, który wpłynął w poniedziałek (16.10.) na naszą redakcyjną skrzynkę.
 
Dziennikarze bez problemu uczestniczyli w spotkaniu na Mierzei Wiślanej, jednak przybyli do EUH-E zostali poddani selekcji.
Okazało się, że ochrona może wpuszczać jedynie osoby posiadające specjalne zaproszenie. I rzeczywiście – początkowo mogły wejść do EUH-E osoby posiadający „bilet”, na którym widniała treść: „Spotkanie wyborcze PiS z udziałem Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Maka Gróbarczyka zaprasza Jerzy Wilk kandydat na prezydenta miasta Elbląg”.
 
Była także informacja, że jest to materiał wyborczy Komitetu PiS.
 
Niestety nawet posiadanie takiego zaproszenia nie gwarantowało udziału w spotkaniu. Panowała zasada – kto pierwszy ten lepszy. Okazało się, że rozdano więcej zaproszeń niż było miejsc na sali, dlatego część przybyłych gości została odprawiona z kwitkiem.
 
Do EUH-E przyszło także kilku elblążan, którzy usłyszeli o konwencji i po prostu chcieli w niej uczestniczyć. Oni również musieli przyjąć stanowczą odmowę ochrony.
 
Media również nie były sprawiedliwie potraktowane. Mimo iż wszyscy przyszli w odpowiedzi na zaproszenie przesłane z biura posła, a zarazem kandydata na Prezydenta Elbląga, to wpuszczone zostały tylko nieliczne.
 
Przed EUH-E, podobnie jak na Mierzei, pojawili się dziennikarze z mediów ogólnopolskich oraz lokalnych. Nielicznej części udało się wejść. Jedni zostali po prostu wpuszczeni, inni musieli wykazać się kreatywnością - albo zostali wprowadzeni tylnym wejściem, albo próbowali wyjaśnić zaistniałą sytuację i już zostali w budynku. Nam udało się wejść... "na bilet", otrzymany od Pana, który odstąpił nam posiadane dwa wolne egzemplarze. Jednak "bilet" nie gwarantował uczestnictwa w spotkaniu. O ile ja zostałam wpuszczona na salę, to nasz fotograf został odprawiony "z kwitkiem". Ochrona zabroniła mu wstępu. Zdyskwalifikował go aparat i legitymacja prasowa, którą miał w widocznym miejscu.
 
Skąd to zamieszanie? Nikt z Prawa i Sprawiedliwości nie wyszedł do czekających na zewnątrz dziennikarzy i nie wyjaśnił sytuacji.
 
Spotkanie z wybraną grupą elblążan trwało godzinę. Podczas konwencji Jerzy Wilk składał obietnice wyborcze. Każda z nich była nagradzana gromkimi brawami przez znajdujących się na sali sympatyków PiS.
 
Natomiast Jarosław Kaczyński zapewniał zebranych, że głosowanie na Prawo i Sprawiedliwość to gwarancja kontynuacji „dobrej zmiany”. Zaskoczeniem nie był fakt, że oficjalnie udzielił wsparcia Jerzemu Wilkowi i zaznaczył, że Elbląg, po Warszawie, jest dla niego najważniejszym miastem.
 
Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Zdawać się mogło, że na ostatniej prostej kandydaci będą „walczyć” ze sobą, a nie z mediami. Co się stało, że taka sytuacja miała miejsce?
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 24

%75.0 %25.0


Galeria / Jarosław Kaczyński w EUH-E ( zdjęć 21 )
Dodano: 2018-10-16 | _INFO_ELBLAG_PL
0

Komentarze do artykułu (62)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ Lolek
  Wtorek, 16.10

  Proszę o informację co było powiedziane przez prelegentów na wiecu

 2. 2
  +21
  ~ Julian
  Wtorek, 16.10

  No i bardzo dobrze! Fotograf Rysio mógł strzelić do prezesa z aparatu. A że byłyby to fotki to nie ważne. Strzał to strzał.

 3. 3
  +29
  ~ Stefan Rembelski
  Wtorek, 16.10

  Typowe dla Pis - byłem na panelu dyskusyjnym w sprawie ciepła i cierpliwie słuchałem głoszonych przez ekspertów PiS głoszonych tez - gdy przyszedł czas rozmowy z publicznością nie pozwolono mi zadać pytania. Bo w 30 sekund molgłm tylko powiedzieć że golę się zazwyczaj ramo przed lustrem jako kontekst do godzinnej debaty o cieple. Spotkanie moderował młody doktorek politolog z gdańska, który coraz częściej robi komentarz polityczny w TVP3 - skoda, że wtedy media nie wyszły ze spotkania. Nie można się pozwolić kneblować - a oni robią to wybiórczo. Obrona musi być wspólna i solidarna nie ważne czy kneblują obywatela czy dziennikarza. Pozdrawiam lokalne media.

 4. 4
  --16
  ~ I sekretarz pop
  Środa, 17.10

  Przykro mi to słyszeć że PIS to jedyna partia na którą wszyscy walą drzwiami i oknami i braknie miejsc nawet dla prasy. Widać z tego że ludziom się przejadły letnie kluski lewicowe prawicowe i liberalne. PIS okazał się być partią proletariatu, burżujów i inteligentów. Fenomenalne i całkowicie irracjonalne zjawisko. No ale na bezrybiu i rak ryba

 5. 5
  +5
  ~ wkurzony
  Środa, 17.10

  Koliński, to wasza wina jesteście jak ten makaron bez jajeczny bez smaku i zapachu

 6. 6
  +3
  Robert Koliński
  Środa, 17.10

  Zgadzam się z panem Stefanem Rembelskim - jest to poniekąd wina mediów, że tak pozwalają się traktować; jedni wchodzą na ładne oczy, innych, krytyczniejszych, nie wpuszcza się, bo jeszcze obsmarują tow. prezesa. Dziennikarze, zwłaszcza elbląscy, są jedną z tych grup zawodowych, którym brakuje zawodowej i tej zwykłej, międzyludzkiej solidarności - w ten sposób zawsze będziecie w podobny sposób traktowani czy to przez ten czy przez kolejny zamordystyczny, populistyczny reżim. Zamiast solidarnie zbojkotować ten spęd w sytuacji odmowy wstępu części mediów, to pozwoliliście się podzielić propagandystom, bo przecież materiał to pieniądz. Bardzo to niedobrze świadczy o części środowiska. A tyle razy powtarzałem, że Solidarność Naszą Bronią - to jak krew w piach;

 7. 7
  +33
  ~ Komentarz pisany na kiblu
  Środa, 17.10

  Piękna zapowiedź stylu sprawowania władzy - na zjazdy PZPR "byle kogo" tez nie wpuszczali.

 8. 8
  +34
  ~ Hehe
  Środa, 17.10

  Wszyscy skupieni wódz sekty przemawia

 9. 9
  +32
  ~ Żenada
  Środa, 17.10

  Na 10 zdjęciu siostra zakonna.Ona też chce dobrej zmiany.Ukryta polityka Modlić się kobieto a nie polityka To właśnie przykład czym zajmuje się kościół .

 10. 10
  +58
  ~ obserwator77
  Środa, 17.10

  i taka jest Polska wg PiS...oni ci dobrzy,mądrzy,piękni i wspaniali ...i cała reszta,która ma inne poglądy,i której się po prostu boją.PiS chce nam zgotować zaściankowe piekiełko,gdzie wszystko ma zależeć od lokalnych PiS kacyków z mocno okrojonym światopoglądem.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4817759990692