Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Senator Wcisła: Rozpoczęcie przekopu to totalne kłamstwo. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki "twarzami" akcji PO

15.10.2018, 16:00:35 Rozmiar tekstu: A A A
Senator Wcisła: Rozpoczęcie przekopu to totalne kłamstwo. Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki "twarzami" akcji PO
Fot. Ryszard Biel

Prezes Kaczyński ma jutro rozpocząć budowę kanału przez Mierzeję. Jestem pewien, że to będzie kolejne, totalne kłamstwo - mówi Jerzy Wcisła (PO), senator RP. Politycy Platformy zarzucają partii rządzącej, że chce wygrać wybory samorządowe kłamstwami. Rekordzistą w "bezczelnym łganiu" jest ich zdaniem Mateusz Morawiecki. Jak obliczyli, w ostatnich tygodniach, premier skłamał blisko 80 razy. Najbardziej spektakularne przykłady możemy zobaczyć na billboardach, które dzisiaj (15 października) jeżdżą po Elblągu.

Kolejny konwój PO ruszył w Polskę. Do Elbląga zawitał w poniedziałek i zawita jeszcze w piątek (19 października). Tym razem billboardy na kółkach zdobią twarze Jarosława Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, z wybranymi ich cytatami. Wśród nich są między innymi słowa Morawieckiego sprzed pięciu lat o " zapie.... za miskę ryżu". Ta akcja, jak przekonują jej organizatorzy, ma uświadomić Polaków i pokazać im, że są oszukiwani. Platforma zapewnia również, że nie jest to element kampanii wyborczej w ścisłym znaczeniu.

My dzisiaj stoimy przed murem. Za tym murem już nie ma odpowiedzialnej polityki. Jeżeli premier Polski kłamie notorycznie i nie odpowiada za swoje słowa to trudno o niej mówić. Tym bardziej że my nie mówimy o kłamstwach, które można nazwać przeinaczeniem, omijaniem prawdy, czy naciąganiem faktów. Mówimy o bezczelnych łgarstwach. Dzisiaj twarz Morawieckiego, twarz kłamcy jest twarzą wyborczą PiS. PiS znów chce wygrać wybory na kłamstwie

- mówił Jerzy Wcisła, podczas briefingu prasowego zorganizowane w poniedziałek (15 października).

Jak podaje senator, politycy opozycji, podliczyli kłamstwa Mateusza Morawieckiego z ostatnich tygodni. Wyszło im, że premier kłamał w blisko 80 przypadkach. - Ciągle słyszymy, że Polska traci na UE, bo dostajemy 25 mld zł rocznie, a zachodni kapitaliści wywożą z Polski rocznie 100 mld zł. To bankowiec i nie wie o tym, że w 2017 roku otrzymaliśmy 32 mld, a zachodni przedsiębiorcy, który zainwestowali w Polsce, wywożą, nie 100 mld, a 30 mld. Jak można się mylić w takim stopniu? W Parlamencie Europejskim mówi o tym, że w Polsce azyl znalazło 25 tys. Czeczenów. To jest przecież do zweryfikowania. 90 tys. Czeczenów poprosiło o azyl w Polsce i się go nie doczekało. Azyl dostało 2,5 tys., 1,5 tys. czeka jeszcze na decyzję w tej sprawie. Skąd Morawiecki bierze te liczby. Czy nam nie powinno być wstyd za takiego premiera - podaje tylko niektóre przykłady Jerzy Wcisła.

PO zapewnia, że problemem nie są tylko łgarstwa premiera. Zdaniem opozycji cały rząd PiS opiera się na kłamstwie. Senator nie ma wątpliwości, że kolejnym z nich będzie rozpoczęcie przekopu Mierzei Wiślanej.

Jutro ma przyjechać pan prezes i rozpocząć budowę kanału przez Mierzeję. Poczekam, jestem pewien, że to będzie kolejne kłamstwo. Nie można rozpocząć budowy kanału przez Mierzeję, jeżeli nie ma wykonawcy tej inwestycji, decyzji środowiskowej i wielu innych dokumentów. Ja łopatę na Mierzei wbiłem 6 sierpnia 2006 roku. Ona jeszcze tam stoi. Mogę dzisiaj powiedzieć, że ja rozpocząłem budowę. To będzie taka sama prawdziwa informacja, jak ta, którą jutro usłyszymy

- przekonuje Jerzy Wcisła.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 2 ) Fot. Ryszard Biel


Komentarze do artykułu (27)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ polakk
  Poniedziałek, 15.10

  A czemu mamy się przejmować tym co mówi nam niemiecka partia. Niech jadą do siebie i tak płaczą !

 2. 2
  --4
  ~ realista
  Poniedziałek, 15.10

  Dobrze by było, by Pan Kaczyński, zanim zacznie marnować publiczną kasę, zapoznał się z mapą Zalewu, szczególnie ze strukturą dna i głębokościami na trasie do Elbląga. Dobry gospodarz, każdą złotówkę obejrzy 3 razy, za nim wyda. Tu mamy tylko demagogię nie popartą żadnym rachunkiem ekonomicznym. Tego po tym Panu się nie spodziewałem. A co do wyborów, to robienie przekopu, i tak nie przykryje blokady małego ruchu granicznego. Te biedne wioski i miasteczka, przy granicy z Federacją Rosyjskątego rządzącym nie zapomną przy urnach.

 3. 3
  +13
  ~ Ano
  Poniedziałek, 15.10

  Czy wy wreszcie zniknięcie z Polski już nie można patrzeć na Wasze wybryki. P. O. I PSL gdzie wasz honprpi tyłu udowodnionych aferach. Straciliscie tyle miliardów że takich przekop ów można by było robić tyle że ludzi do pracy by brakowało. PiS dało przykład można robić tyle zrczy i robią. Peiwcy nie przeszkafzajcie.

 4. 4
  +13
  ~ qaz
  Poniedziałek, 15.10

  Faktem jest że PIS obietnice wyborcze realizuje może pokrętnie ale jadnak PO wszystko miało w d....

 5. 5
  +30
  ~ xxlx
  Poniedziałek, 15.10

  Naczelny kłamca Elbląga ps. Jaś Fasola reklamuje swój występ kabaretowy!

 6. 6
  +16
  ~ opus
  Poniedziałek, 15.10

  do wcisly:spieprzaj dziadu z mojego kraju!

 7. 7
  --2
  ~ O B C Y
  Poniedziałek, 15.10

  Przekop to będzie wtedy jak mi włosy wyrosną na głowie. W S T Y D KŁAMCZUCHY PIS

 8. 8
  +11
  ~ poli
  Poniedziałek, 15.10

  haha te bilboardy sa smieszne, PO mysli ze takim zagraniem zniecheci wyborsów PIS... Nie wiem kto im to doradzał, ale gdy ludzie spogladaja na te niby ostrzezenia to odrazu przypominaja im sie afery za rzadow PO , a tam było duzo mocniej. wiec w tym szambie na pewno nie wygra PO

 9. 9
  --4
  ~ Elblaski dres
  Poniedziałek, 15.10

  Gościo chyba dawno Cię nikt nie przekopał, że tak bredzisz :D

 10. 10
  +5
  ~ kolo
  Poniedziałek, 15.10

  Kłamstwo nie różni się niczym od prawdy, prócz tego, że nią nie jest / Jerzy Lec/. Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty. A czy my chcemy prawdy, czy kłamstwa?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1787781715393