Sobota, 4.12.2021, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Przewodniczący SLD, Włodzimierz Czarzasty: Przez własną głupotę nie weszliśmy do Sejmu. To był kubeł zimnej wody

09.09.2018, 19:45:47 Rozmiar tekstu: A A A
Przewodniczący SLD, Włodzimierz Czarzasty: Przez własną głupotę nie weszliśmy do Sejmu. To był kubeł zimnej wody
Fot. Ryszard Biel

Elbląska Starówka przeżyła dziś w niedzielę (9 września) prawdziwe oblężenie sympatyków Sojuszu Lewicy Demokratycznej. A to za sprawą Przewodniczącego Partii Włodzimierza Czarzastego i Sekretarza Generalnego SLD Marcina Kulaska, którzy dziś odwiedzili nasze miasto.

 
Grupa członków i sympatyków SLD spotkała się przed Ratuszem Staromiejskim. Następnie przeszła się uliczkami starówki, by porozmawiać z mieszkańcami.

Po godzinie, na moście odbyła się konferencja prasowa, która miała zainaugurować kampanię wyborczą SLD w Elblągu.
 
 
W pięciu okręgach wyborczych Elbląga wystawimy komplet kandydatów. Jest możliwość po siedmiu w każdym i tyle wystawimy z odpowiednim parytetem. Termin rejestracji jest do 17 września. Zaraz po tym dniu przystąpimy do kampanii. Jestem przekonany, że wynik Sojuszu Lewicy Demokratycznej w tych wyborach będzie o wiele lepszy od ostatnich
 
- mówił Janusz Nowak, szef elbląskich struktur SLD.
 
W spotkaniu z dziennikarzami wziął udział m.in. Witold Wróblewski, którego kandydaturę w walce o fotel Prezydenta Elbląga wspiera SLD. - Popieramy kandydaturę pana prezydenta Witolda Wróblewskiego. Nie wystawiamy swojego kandydata, bo mamy pana Prezydenta. Sojusz Lewicy Demokratycznej wystawia swoją listę i słusznie, bo każdy musi walczyć o mandaty – mówił Włodzimierz Czarzasty.
 
- Brakuje nam tylko jednego - dobrej współpracy z Radą Miejską. Obecnie mamy mniejszość i to powoduje, że wiele tematów, które można by było szybciej uruchamiać niestety są opóźniane. Mam nadzieję, że przy tej współpracy, którą już pokazaliśmy pozyskamy zaufanie mieszkańców i uda nam się w nowej kadencji zbudować większość w Radzie - zaznaczył Witold Wróblewski.
 
Włodzimierz Czarzasty podkreślił, że SLD zależy na współpracy z mądrymi ludźmi, bez względu na to, czy należą do partii. - Jako SLD nie mamy programu centralnego, bo nie rządzimy. Nie będziemy obiecywali rzeczy, za którymi idą pieniądze, bo nie będziemy ludzi oszukiwać. Nie dysponujemy środkami – mówił Włodzimierz Czarzasty. - Nasze przesłanie - nie ma co tworzyć programów centralnych, bo ludzie są mądrzy tam, gdzie mieszkają. Nie ma mądrzejszych ludzi.
 
Czy władze centralne SLD nie dają żadnych dyrektyw? - Daliśmy jedną. Uważamy, że jeżeli jest to możliwe, to należy inwestować w ludzi, nie w infrastrukturę. To ludziom po prostu powinno być lepiej. Jeżeli w Polsce jest lepiej to najbardziej widzimy to po rodzinach, po matkach, ojcach. Jeżeli są potrzebne przedszkola, to muszą być przedszkola. Jeżeli są potrzebne dzienne domy opieki dla starszych ludzi, to trzeba je budować – zaznaczył Włodzimierz Czarzasty. - Mosty mostami, Mierzeje Mierzejami, ale to ludzie są najważniejsi.
 
 
W skali kraju, jako SLD, wystawiamy 24 tys. ludzi. Robimy to z 20 podmiotami. (…) Staramy się. Niestety przez własną głupotę nie weszliśmy do Sejmu. To odpokutowaliśmy. Myślę, że kubeł zimnej wody każdej partii się przyda. Jeżeli to spowodowało, że trochę zmądrzeliśmy, a ja również trochę zmądrzałem, to dobrze, że to się stało. Gdybyśmy byli wtedy mniej aroganccy to zapytalibyśmy się członków i członkinie partii czy chcą mieć kandydata profesora Liberadzkiego czy Magdę Ogórek. Nie zapytaliśmy się i dostaliśmy po dupie. Trzeba rozmawiać. To jest najważniejsze
 
– podkreślił Włodzimierz Czarzasty.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Galeria / SLD konferencja ( zdjęć 46 )
Dodano: 2018-09-09 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (71)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ Przepiórcze
  Niedziela, 09.09

  Jaja

 2. 2
  +24
  ~ prawda i tylko
  Niedziela, 09.09

  Panie Czazasty przez wasza głupotę pis ma większość i rządząc dewastuje państwo.

 3. 3
  +43
  ~ Ocena
  Niedziela, 09.09

  O Q..wa co to jest za zgraja. Paru dziadków sąsiad i sąsiadka i cycu ot i całe SLD. Kompromitacji końca nie widać.

 4. 4
  +42
  ~ Wstyd
  Niedziela, 09.09

  O jest towarzycho lizaczków , ciekawe jak przegra to komu wylizą , ale kicha bijąca garstkę wyborców po garach,ci to juz chyba wlasnego wstydu i zenady nie widzą, skopano elblaskie SLD

 5. 5
  +27
  ~ krawaciarz
  Niedziela, 09.09

  A dlaczego w SLD mają takie krótkie krawaty ?????????

 6. 6
  +42
  ~ Jota
  Niedziela, 09.09

  Szef SLD Włodzimierz Czarzasty deklaruje współpracę z mądrymi ludźmi a jedyny mądry uczciwy radny SLD w Elblągu Ryszard Klim został spuszczony na margines bo sprzeciwiał się ciepłemu układowi.

 7. 7
  +28
  ~ Antonina
  Niedziela, 09.09

  Te tłumy wiwatujących elblążan mnie poraziły, skąd tylu zwolenników SLD w Elblągu? Chciałoby się powiedzieć za Wyspiańskim "miałeś chamie złoty róg..."

 8. 8
  +32
  ~ Nikodem d.
  Niedziela, 09.09

  Piszacy tekst chyba coś brał :). Jakie oblężenie? Jakie tłumy?

 9. 9
  +33
  ~ znowu
  Niedziela, 09.09

  dlaczego tuż przed wyborami znowu pojawia się ten trup z szafy - mańkut - lawirant i kłamczuch!!! tylu młodych jest a zawsze ten wypływa. czy on juz wstydu nie ma i nie może zniknąć raz na zawsze!!!! Jest sympatyczna Pani weterynarz - czy ona nie może wreszcie wyjść do przodu - tylko ten "niewielkiego wzrostu" figurant!!!!!!!!!!!!!! A w ogóle to ładne tam twarze - brzuchaci, "słusznego wzrostu" i szerokości - ludzie wybierają najczęściej patrząc - wiec wystawiać ludzi takich co wyglądają anie "pontony" z niedopinającymi sie koszulami lub marynarkami!!!!! kobiety do przodu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. 10
  +27
  ~ Red
  Niedziela, 09.09

  Ale jakie kolory , czerwień bije po oczach panienek młódek choć jest tez efekt kociego , drapieznego pazura , lwice sldowskie gotowe do ataku , alez jest groźnie, zwycięstwo wisi w powietrzu

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2428719997406