Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

SLD oficjalnie poparło kandydaturę Witolda Wróblewskiego. Mańkut: Elbląg zasługuje na kontynuację pozytywnych zmian

30.08.2018, 17:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
SLD oficjalnie poparło kandydaturę Witolda Wróblewskiego. Mańkut: Elbląg zasługuje na kontynuację pozytywnych zmian
Fot. Ryszard Biel

- Sojusz Lewicy Demokratycznej w Elblągu nie wystawia swojego kandydata i w zbliżających się wyborach samorządowych poprze kandydaturę obecnego Prezydenta Miasta, pana Witolda Wróblewskiego – mówił szef elbląskich struktur SLD Janusz Nowak podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.


Elbląskie struktury SLD podjęły uchwałę o poparciu Witolda Wróblewskiego w wyborach samorządowych. - W uchwale też jest zapis, że Sojusz Lewicy Demokratycznej chce, aby pan Prezydent zrealizował zapisy programu wyborczego naszych struktur. Pan Prezydent nie miał z tym większych trudności, aby poprzeć i przyjąć do realizacji zapisy naszego programu. Tym bardziej, że w wielu punktach nasze programy są zbieżne – mówił Janusz Nowak.


- Warto zauważyć, że uchwała, która została podjęta przez członków Sojuszu Lewicy Demokratycznej była jednogłośnie podjęta. To pokazuje, że członkowie SLD w pełni popierają kandydaturę Witolda Wróblewskiego – dodał Wojciech Rudnicki, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

 

Również publicznie potwierdzam, że Sojusz Lewicy Demokratycznej jest przekonany, że Elbląg zasługuje na dobrego gospodarza, na kontynuację pozytywnych zmian. (…) Takim gospodarzem w naszym przekonaniu jest Witold Wróblewski

– zaznaczył Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD, Władysław Mańkut


Co przekonało SLD do tego, aby w wyborach poprzeć Witolda Wróblewskiego? - Dotychczasowa współpraca – przyznał Janusz Nowak. - A także  efekty działań, w których przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej mają też swój udział. Efekty są widoczne, np. oddłużenie miasta. To jest pierwsza kadencja od wielu lat, kiedy Elbląg jest oddłużany i to w wysokości ponad 60 mln zł. Do tego przyspieszono tempo rozwoju miasta.


- Bardzo dobrze współpracowało się naszemu klubowi (radnych – przyp.red.) z Prezydentem. Myślę, że to, jakim jest gospodarzem możemy zobaczyć – stwierdził Wojciech Rudnicki. - Rozmawiam z mieszkańcami, którzy  są bardzo zadowoleni z prezydentury pana Witolda Wróblewskiego.


- Nasza współpraca przez cztery lata została sprawdzona „w praniu”. Mieliśmy różne sytuacje – trudniejsze i łatwiejsze, ale to był doskonały poligon i doświadczenie. Mogliśmy się sprawdzić – mówił Witold Wróblewski.


Dlaczego Komitet Wyborczy Witolda Wróblewskiego i SLD nie zdecydowali się do wyborów wystartować wspólnie z jednej listy?

 

Były takie rozmowy. Prowadziliśmy rozmowy o bardzo szerokiej koalicji, która mogłaby doprowadzić  do tego, że spokojniej prowadziłoby się sprawy miasta. Jeśli Prezydent nie ma większości w Radzie, to teraz widzimy, jak to się odbywa, dlatego chcieliśmy zawiązać szeroką koalicję. Kiedy te rozmowy nie przyniosły rezultatu wszyscy zdecydowaliśmy, że idziemy osobno

– mówił Janusz Nowak.


Kiedy przedstawieni zostaną kandydaci na radnych? - Zastanawiamy się nad terminem. Chciałbym przedstawić kandydatów do Rady i program na następną kadencję. Dziś nie jestem w stanie podać konkretnego terminu – stwierdził Witold Wróblewski.
 

Czas na zgłaszanie list kandydatów do Rady mija 17 września.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%22.2 %77.8


Komentarze do artykułu (86)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +43
  ~ kompromitacja
  Czwartek, 30.08

  gratulujemy totalnej kompromitacji , SLD ??? TO JUŻ NIE SLD, zabrakło chyba kogoś? tu tylko liczący na ciepłe posadki i gratulujemy zniszczenia tej juz zanikającej formacji

 2. 2
  +42
  ~ Orhan
  Czwartek, 30.08

  To jakaś masakra. Dobry gospodarz nie kompromitujcie się. Na foto elbląskie SLD w całości i takie to poparcie.

 3. 3
  +38
  ~ Układzik
  Czwartek, 30.08

  Brawo Towarzysze, lewica klapen , ale strzał w łeb , ale układzik to układzik, coś za coś , bo dzis nie ma nic za darmo! Cycu odpłynął

 4. 4
  +35
  ~ Zgroza
  Czwartek, 30.08

  Czy wyście na głowy upadli, czy macie choć trochę przyzwoitości, nawet głupek widział jak Wróbel was totalnie olewał. Transakcja kupna-sprzedaży

 5. 5
  +28
  ~ padalec
  Czwartek, 30.08

  olewał i olewa dalej , a ci po prostu pokazali ze brak mi poczucia własnej wartości , odwagi i bezczelnie napluli wyborcom a raczej garstce w twarz, tak się panowie upodlić !!! wstyd ze głosowałem na was , sprzedaliście się tania ***..........a

 6. 6
  +29
  ~ samo zero
  Czwartek, 30.08

  Całkowity upadek, ale dlaczego nie wystawiają swoich kandydatów jako SLD ? Za jedno stanowisko pana Nowaka wystawić całe ugrupowanie?

 7. 7
  +35
  ~ kaligula
  Czwartek, 30.08

  mam wymioty jak widzę kabotyńskie wynurzenia na FB, te kwiatki, brakuje jak Neron wieńca na głowie i szyi. ten człowiek ma problemy ze sobą , a ma być przełożonym !!!

 8. 8
  +22
  ~ Ciekawe
  Czwartek, 30.08

  Towarzysz Władek to juz sie chyba modli tak macraczki. Jak jacsiecwami k...wy brzydzę jak ja was ku....wy nie nawidze

 9. 9
  +30
  ~ Wstyd i żenada
  Czwartek, 30.08

  Nie za 1 stanowisko tylko za kilka stanowisk , transakcja wiązana i jestesmy ustawieni,

 10. 10
  +23
  ~ z koła
  Czwartek, 30.08

  Uchwała taka sama jak umowa koalicyjna. Niby jest ale nikt jej nie widział. Za stołki bierzecie każdemu . Was wygonić na 7 tam byście mogli się wykazać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.