Sobota, 15.12.2018, Imieniny: Nina, Celina, Walerian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Parlamentarzyści PO w Elblągu. Bartosz Arłukowicz: Chcemy rozmawiać z mieszkańcami o tym, co ich boli (...) i o wyborach

13.03.2018, 15:30:26 Rozmiar tekstu: A A A
Parlamentarzyści PO w Elblągu. Bartosz Arłukowicz: Chcemy rozmawiać z mieszkańcami o tym, co ich boli (...) i o wyborach

Grupa parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej przyjechała dziś do Elbląga.  - Nie chcemy przedstawiać prawd objawionych, ale porozmawiać z naszymi mieszkańcami – zapewniał senator PO Jerzy Wcisła podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.

 
Jerzy Wcisła zaznaczył, że dzisiejsze spotkanie będzie szansą dla elblążan, by osobiście powiedzieć politykom PO o bolączkach Elbląga i jego mieszkańców. - Mieszkańcy mogą przekazać wszystko posłom, którzy zaraz pojadą do Warszawy i będą podejmowali decyzje ważne dla Polski, które wpływają także na życie naszego regionu – mówił.
 
Przykładem miała być ustawa o IPN.
 
Ona spowodowała to, ze Stany Zjednoczone poinformowały, że zamrożone są strategiczne interesy Polski. Jakie to ma znaczenie dla Elbląga? Takie, że strategicznym interesem Polski jest m.in. to, żeby wojska NATO były w Polsce. A gdzie one są? W Elblągu. Jeżeli nasi posłowie będą wiedzieli o tym, że Elbląg jest zagrożony tymi zawirowaniami, to będą bronili naszych interesów
 
– podkreślił Jerzy Wcisła.
 
Parlamentarzyści chcą wykorzystać spotkanie, aby przedstawić elblążanom swój pomysł na Polskę. - Posłowie będą mogli przekazać naszym mieszkańcom pewne prawdy, skorygować pewne stereotypowe informacje, by nie było przekłamań, by wiedzieli z czym się wiąże polityka – stwierdził.
 
 
Rozpoczynamy wielką, samorządową podróż po Polsce. Będziemy w każdym województwie, żeby rozmawiać z mieszkańcami o tym, co ich boli, ale także o kluczowych dla Polski wyborach samorządowych, które zbliżają się wielkimi krokami. One zdecydują o tym, kto będzie rządził nami we wsiach, miasteczkach, wielkich miastach
 
– mówił poseł PO Bartosz Arłukowicz.
 
Podczas dzisiejszej konferencji rozwiane zostały wątpliwości, czy Przewodniczący Klubu Radnych PO Michał Missan będzie kandydować na Prezydenta Elbląga.
 
Jesteśmy dzisiaj w Elblągu. Mamy ze sobą Michała Missana, który będzie kandydował. Będziemy również spotykać się z innymi kandydatami w całym województwie
 
– podkreślił Bartosz Arłukowicz.
 
Spotkania z politykami Platformy mają odbywać się we wszystkich miastach powiatowych województwa warmińsko-mazurskiego. - Chcemy odwiedzić wszystkie powiaty w Polsce. Tam się koncentruje życie samorządowe, tam mieszkańcy debatują o tym, co jest ważne z punktu widzenia rozwoju (…) Wiemy, jak dzisiaj wygląda Parlament. Jest zdominowany przez jedną partię i bardzo często narusza ważne dla samorządu zasady. My jako największa partia opozycyjna mamy w Parlamencie swój głos, możemy formułować swoje zdanie i często nam się udawało w ciągu ostatnich dwóch lat zablokować złe pomysły dotyczące niszczenia niezależności samorządów – mówił rzecznik prasowy PO, Jan Grabiec.
 
Jak elblążanie oceniają polityków Platformy Obywatelskiej? Jakie będą mieli do nich pytania? Przekonamy się już o godz. 17.00 w Hotelu Arbiter.

 


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 18

%77.8 %22.2


Komentarze do artykułu (55)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +32
  ~ Hegemonka
  Wtorek, 13.03

  Przyjechali sprawdzić co można sprzedać za psie grosze i przywłaszczyć. Niech jadą do Niemiec - do swoich mocodawców - na zawsze i bez powrotu. A Pan Missan niech pilnuje nadal grafików i klapek w szpitalu.

 2. 2
  +30
  ~ Arbiter
  Wtorek, 13.03

  Pytanie jest prost czy Platforma Obywatelska rozliczyła siebie z Referendum w 2013 roku? Czy Tusk zmienił zdanie co do potrzeby budowy kanału żeglownego przez Mierzeję?

 3. 3
  +26
  ~ mama karoliny
  Wtorek, 13.03

  najwezaniejsze to odsunac PO od wladzy. PO to partia wrogow polski tuSSk-wnuk essesmana z wermachtu. cimoszewicz ktorego dziadek byl komunistycznym katem zolnierzy AK- teraz siedzi w polskim paralamencie i z ramienia PO pluje na polske.miron sycz-syn działacza UPA i wielu wielu innych zdrajcow i wrogow polski. jurek motorowka-lokalny wichrzyciel ktory przez 8 lat swoich zadow tylko mamil przekopem, dzis gdy zadzi pis jurek robi hucpy i podjudza mieszkancow krynicy przeciw przekopowi- rosyjski szpicel?Jakim cudem oni piastuja wysokie urzedy w Polsce? to skandal!

 4. 4
  +23
  ~ Prorok Igor
  Wtorek, 13.03

  Czyżby spotkanie w Bartoszycach nie wypaliło i w zastępstwie od łaski zaliczono Elbląg? Cytuję "....Spotkanie w Bartoszycach odbędzie się 13 marca w Restauracji Ardi, ul. Kętrzyńska 23 o godz. 17:00. Będą na nim: Bartosz Arłukowicz, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Elżbieta Gapińska, Jacek Protas...." źródło http://lidzbarkwarminski.wm.pl/499692,Spotkanie-z-poslami-Platformy-Obywatelskiej.html

 5. 5
  +19
  ~ Kochanek mamy karoliny
  Wtorek, 13.03

  Czyżby do Elbląga przyjechali przez przypadek? http://lidzbarkwarminski.wm.pl/499692,Spotkanie-z-poslami-Platformy-Obywatelskiej.html

 6. 6
  +31
  ~ eWA ..............
  Wtorek, 13.03

  MAFIA - PO przyjechała ze swoim przedstawicielem który jest lekarzem i sam POtrzebuje pomocy lekarza psychiatry , pytam co ten chory człowiek może pozytywnego przekazać mieszkańcom Elbląga , chyba tylko kręcenie lodów które dobrze im wychodziły w czasie 8 - letnich rządów MAFII - PO ......

 7. 7
  +30
  ~ 123
  Wtorek, 13.03

  Zaraza POpaprana do miasta ściągnęła,a paszli won w cholerę,nieużyteczne darmozjady

 8. 8
  +23
  ~ Kurak
  Wtorek, 13.03

  Bartosz ekspert namaścił kandydata na tron, rewelacja, a gdzie zaplecze

 9. 9
  +33
  ~ Emeryt
  Wtorek, 13.03

  Boli nas Wasz widok teraz się pytacie ale my pamiętamy.

 10. 10
  +36
  ~ RÓZGA ..
  Wtorek, 13.03

  Dlaczego wy tak nie lubicie Polski i Polaków - to mnie boli panie Arłukowicz !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.