Środa, 16.06.2021, Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Jerzy Wcisła o przygotowaniach do wyborów samorządowych i koalicji z prezydentem Witoldem Wróblewskim

02.02.2018, 06:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wcisła o przygotowaniach do wyborów samorządowych i koalicji z prezydentem Witoldem Wróblewskim

O przygotowaniach do wyborów samorządowych oraz koalicji z prezydentem Witoldem Wróblewskim rozmawiamy z senatorem Jerzym Wcisła, przewodniczącym elbląskich struktur Platformy Obywatelskiej.


Za kilka miesięcy wybory samorządowe. Kto będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Elbląga? Nieoficjalnie mówi się o Michale Missanie…

PO to duża partia, mamy grupę dobrych, sprawdzonych samorządowców. Ich liderem jest Michał Missan, który nie tylko w moim odczuciu może być bardzo dobrym prezydentem dla naszego miasta. I wierzę, że nim zostanie. Ale wybory rzeczywiście już i… dopiero jesienią. To w polityce jednak bardzo długo, tym bardziej, że rządzi nami nieobliczalna partia, która może jeszcze dokonać np. zmian w ordynacji wyborczej.


Obecnie łączy Platformę Obywatelską koalicja z obecnym Prezydentem Miasta Witoldem Wróblewskim. Czy mówienie o Michale Missanie, jako kandydacie na prezydenta oznacza, że ta koalicja nie będzie kontynuowana?

Nie mam żadnej wątpliwości, że Platforma Obywatelska będzie budowała szeroką koalicję wyborczą. Praktycznie, poza PiS-em, który niszczy demokrację w Polsce i z tego powodu nie będzie naszym koalicjantem, z nikim nie wykluczmy współpracy. Oczywiście, musimy wyciągnąć wnioski z obecnej niezbyt udanej koalicji. Pamiętajmy, że była ona możliwa tylko dlatego, że w 2015 roku ja zrezygnowałem ze startu w wyborach na rzecz Witolda Wróblewskiego. Całkiem poważnie biorę pod uwagę scenariusz, w którym w 2018 roku taką decyzję podejmie Witold Wróblewski.


Czy można przez to rozumieć, że nie jesteście w pełni zadowoleni z funkcjonowania obecnej koalicji?

Koalicję, z definicji powołuje się po to, by wspólnie zarządzać. Nie mamy wrażenia, że w obecnej kadencji Platforma Obywatelska uczestniczy w sprawowaniu władzy w Elblągu. Co najwyżej autoryzuje władzę Prezydenta Witolda Wróblewskiego.


Czy zatem powtórzenie tej koalicji jest możliwe?

Koalicji tak realizowanej na pewno nie. Mam nadzieję, że wszystkim potencjalnym partnerom koalicyjnym wystarczy wyobraźni, by stworzyć, jeszcze przed wyborami, rzeczywiste warunki dla zbudowania skutecznej koalicji. W Elblągu jest dobry klimat dla mądrej koalicji. Dla ludzi, którzy potrafią współpracować i którzy potrafią realizować dobry program dla mieszkańców.


Jednak Grzegorz Schetyna mówił ostatnio o koalicji PO z Nowoczesną podczas wyborów samorządowych. Co to oznacza dla Elbląga? Czy w takiej sytuacji będzie wspólny kandydat na Prezydenta naszego miasta?

Znamy się dobrze z liderami Nowoczesnej, zarówno w Elblągu, jak i Parlamencie. Jestem pewien, że potrafimy się dogadać.


Pytałam o kandydata na Prezydenta, więc muszę zapytać o kandydatów na radnych i do sejmiku. Będą nowe twarze?

Doświadczony, a przede wszystkim sprawdzony samorządowiec jest na wagę złota. Myślę, że elblążanie zgodzą się ze mną. Ale wśród naszych kandydatów będą nowe twarze – wartościowe osoby, które już niedługo oficjalnie przedstawimy.


Kiedy poznamy konkrety?

Mówi się, że wybory samorządowe odbędą się 18 listopada i… to tyle. Zespół pod przewodnictwem Michała Missana pracuje intensywnie nad programem. I w tym zespole są także osoby spoza PO. Sam z niecierpliwością czekam, kiedy lider powie „jesteśmy gotowi, by pokazać Elblągowi nasz program”. Na pewno nie będę wstrzymywał tego startu.


Za nami wewnętrzne wybory w Platformie Obywatelskiej. Ponownie został Pan przewodniczącym elbląskich struktur, a co za tym idzie koordynacja działań spoczywa na Pana głowie.

Tak, to prawda. Ale nie mam ambicji budowania partii pod swoje wyobrażenia. Oczywiście uczestniczę w wielu spotkaniach. Naprawdę cieszy mnie zapał jaki na nich panuje. Jestem pewien, że wyda on dobre dla Elbląga owoce.

 

Z Jerzy Wcisłą rozmawiała

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 24

%58.3 %41.7


Komentarze do artykułu (85)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +45
  ~ Fcg
  Piątek, 02.02

  Typowa gadka dla PO. Wiedzą że nie mają nic do zaoferowania wyborcom bo i tak nikt już im nie ufa, więc zamiast mówić o programie wyborczym, to postraszą PiSowcami i pogadają o jakiś koalicjach.

 2. 2
  --40
  ~ KamilK
  Piątek, 02.02

  Widać ze Platforma znów wybrała proobywayelski kierunek. Poczekam do prezentacji kandydatów ma radnych i zobaczymy co to za szeroka koalicja. Jak na razie u mnie plus.

 3. 3
  --24
  ~ KamilK
  Piątek, 02.02

  Po drugie nie wiem czym was omamił pana senatora Wróblewski, ale pamięta pan doskonale ze większość była przeciwko temu mezaliansowi. Jeżeli chcecie się liczyć to w każdych wyborach platforma musi wystawiać swojego silnego kandydata na prezydenta i silna i merytoryczna drużynę radnych

 4. 4
  --55
  ~ sonia
  Piątek, 02.02

  Pozdrawiam pana Senatora. Dla mnie on jedyny jest w porządku

 5. 5
  +28
  ~ Kramedyrner
  Piątek, 02.02

  Silny kandydat u platformersow? Ktory ratownik ktory moze poszczycic sie jedynie burdel.....em kaliningradzkim, no coz moze w UM przyda sie odrobinę excesow,

 6. 6
  +33
  ~ Mafia
  Piątek, 02.02

  Co za pelowskie brednie , przez te idiotyczne posunięcia PIS tu rządzi, zarowno tu jak i w kraju rozwaliliscie wszystko a teraz silni kandydaci , radni , zart jakis , to po prostu powrot ery nowaczykowej ktora niezle pobawila sie miastem, Wroblewskiemu do pięt nie dorastacie, brak wam honoru

 7. 7
  +31
  ~ Kali
  Piątek, 02.02

  A jak tam epecowo juz gotowe do zajecia intratnych stanowisk, tatus glaszcze chlopcow pidczas balang i pijackich belkotow a babcia w szpitalu leczy kaca?

 8. 8
  --41
  ~ Agatkaq
  Piątek, 02.02

  Ciekawy wywiad. Dobrze mówi.

 9. 9
  +37
  ~ hgw
  Piątek, 02.02

  Kompromitacji końca nie widać

 10. 10
  +34
  ~ Obserwator
  Piątek, 02.02

  Wroblewski tak naprawde po tych swinstwach powinien sie na PO wypiac, bo co go czeka z poparciem skompromitowanych ludzi? Wice dla ratownika , stolki dla tych ktorzy naciagneli elblazan na wydatki na cieplo,ma pracowac z takimi ludzmi ktorzy siegneli metod dna? I kiedys juz zadluzyli miasto i zabawili sie w rzadzenie Wspolczucia

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.