Niedziela, 18.03.2018, Imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

"To dla naszego dobra łamiecie konstytucję?" Protestowali, teraz chcą spotkania z politykami PiS. Jerzy Wilk odpowiada..

07.08.2017, 18:00:45 Rozmiar tekstu: A A A
"To dla naszego dobra łamiecie konstytucję?" Protestowali, teraz chcą spotkania z politykami PiS. Jerzy Wilk odpowiada..

Porozmawiajcie z nami, aby dowiedzieć się, czego oczekujemy, co w ramach "dobrej zmiany" możecie dla nas zrobić, przekonajcie nas, że to dla naszego dobra łamiecie konstytucję oraz wszelkie inne zasady i regulaminy. Może my czegoś nie rozumiemy? Oczekujemy propozycji spotkania. Jeśli macie rację, to nie powinniście się tego bać – apelują do posłów Prawa i Sprawiedliwości elblążanie, którzy brali udział w protestach przeciw zmianom ustroju sądownictwa. Czy jest szansa na dialog, przynajmniej na szczeblu lokalnym, między przeciwnikami rządów PiS i jego przedstawicielami?

Przez ponad dwa tygodnie grupa elblążan protestowała, przed Sądem Okręgowym w Elblągu, w obronie niezależności sądów i przeciw zmianom wprowadzanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Podczas ostatniej akcji (03 sierpnia) kilkadziesiąt osób podpisało się pod listem skierowanym do posłów PiS z regionu Ziemi Elbląskiej. 

Szanowni posłowie zostaliście wybrani przez społeczeństwo naszego miasta, aby reprezentować nas, nasze interesy, problemy w sejmie, przysięgaliście na Konstytucję, że będziecie strzec zasad prawa i sprawiedliwości. Deklarowaliście dobrą zmianę, zerwanie z przestępczością, korupcją i arogancją. Wielokroć powtarzaliście, że realizując obietnice wyborcze, będziecie konsultowali swoje poczynania z wyborcami, z suwerenem. I co? Porozmawiajcie więc z nami, by dowiedzieć się, czego oczekujemy, co w ramach dobrej zmiany możecie dla nas zrobić, przekonajcie nas, że to dla naszego dobra łamiecie konstytucję oraz wszelkie inne zasady i regulaminy. Może my czegoś nie rozumiemy? Oczekujemy propozycji spotkania. Jeśli macie rację, to nie powinniście się tego bać

- czytamy w liście, który uczestnicy protestów przed elbląskim sądem mają zamiar skierować na ręce między innymi: Jerzego Wilka, posła RP.

Zapytaliśmy posła, czy jego zdaniem taki list może być początkiem dialogu między nim, a protestującymi, czy w ogóle widzi szansę na dialog?

List przeczytam. Jestem otwarty na rozmowy z wyborcami, ale nie na rozmowy z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej i Komitetu Obrony Demokracji. To są moi polityczni przeciwnicy. Tych ludzi, którzy spotykali się przed sądem, trudno nazwać wyborcami. To są politycy. Na zdjęciach widzę pana senatora Jerzego Wcisłę z PO, wiceprezydenta Jacka Boruszkę, radnego Michała Missana, przewodniczący klubu radnych PO, pana Piotra Derlukiewicz, radnego PO i kilka osób z Komitetu Obrony Demokracji z panem Tadeuszem Kawą na czele. Ja wszystko rozumiem, ale niech mówią otwarcie. Po co ukrywać się za walką o demokrację. Akcje przed sądem to działalność polityczna osób, które są w opozycji wobec PiS. Takie zachowania, jak chociażby ten list, to są ich działania, zmierzające do przejęcia władzy. To nie ma nic wspólnego z dialogiem. Jeśli chcieli rozmawiać, to byłem do dyspozycji cały czas

- przekonuje poseł Jerzy Wilk (PiS).

Poseł przyznaje również, że jego zdaniem same protesty były nie na miejscu. 

Miejsce tych akcji wydaje mi się niestosowne. Jeśli szanujemy sądy, to niech one spokojnie pracują. Taka jest moja opinia. Podobnie czarne marsze, które przechodziły pod moim biurem, to wszystko jest niestosowne i nie na miejscu. Ci państwo robią wszystko, aby przejąć władzę. Rozumiem ich. Tylko najlepszym miejsce do tego jest urna wyborcza. Przyjdą wybory i wyborcy ocenią czy to, co my robimy jest słuszne, czy nie. Jeśli stwierdzą, że tak, będziemy dalej rządzili, jeśli nie, to pan Wcisła i osoby, które stały pod elbląskim sądem znajdą się w sejmie, czy w organach władzy

- dodaje poseł.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +26
  ~ jan-49
  Poniedziałek, 07.08

  panie wilk nie gadaj pan bzdur dobrze pan wie ze reforma sadow w wydaniu pisowskim ma na celu to ze nawet jezeli byscie przegrali wybory to sady z waszego nadania uznaja ze wybory byly niewazne i rzadzicie nadal bez zadnych wyborow i o wam wam chodzi a tutaj pan zwyczajnie klamie panie wilk ale widac ze uwazacie ze ciemny narod to kupi a wam zwyczajnie chodzi o koryto

 2. 2
  +23
  ~ były PiSior
  Poniedziałek, 07.08

  Jurek chyba Ci ktoś pogonił wilka.Wez się chłopie ogarnij

 3. 3
  --11
  ~ Polokinijczyk
  Poniedziałek, 07.08

  Jak PO chce rozmawiać to niech zaproszą przedstawiciela PiS do siebie i tam sobie porozmawiają. Nie oszukujmy się ten cały cyrk jest napędzany przez tą partię i to oni są odpowiedzialni za wszystkie problemy z KE. Proponowane zmiany sądownictwa są takie same jak te które już funkcjonują w wielu państwach Uni.

 4. 4
  +19
  ~ zdradzieckie ryje
  Poniedziałek, 07.08

  To sa zdrajcy narodu.Przekonamy się niedługo.

 5. 5
  +2
  ~ :-)
  Poniedziałek, 07.08

  10 sierpnia back to the future?

 6. 6
  --6
  ~ Kat Na Idiotów
  Poniedziałek, 07.08

  Tak jak pisałem wielokrotnie wcześniej jeśli twarzami protestów ma być jakiś Kawa i Wcisło to wielu szanujących się ludzi do tego się nie przyłączy! Taj jak nie jestem fanem ani PIS ani Wilka ale z tym trudno jest się nie zgodzić "...List przeczytam. Jestem otwarty na rozmowy z wyborcami, ale nie na rozmowy z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej i Komitetu Obrony Demokracji. To są moi polityczni przeciwnicy. Tych ludzi, którzy spotykali się przed sądem, trudno nazwać wyborcami. To są politycy...."

 7. 7
  +7
  ~ Henryk S
  Poniedziałek, 07.08

  Wszystkie partie od początku IIIRP łamią konstytucję więc zasadniczo nic się nie zmieniło

 8. 8
  --4
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 07.08

  Ci " protestujący " Kto Was POinstruował , aby napisać taki list ?? ( Pytanie retoryczne ) . Wam się kolejność POmyliła , wpierw było POprosić o spotkanie , mogło być natychmiastowe , a później robić spektakl " obrońców demokracji " , których nazwę wymyśli POlityk z PO . Żenada .

 9. 9
  +12
  ~ obserwator77
  Poniedziałek, 07.08

  w sumie co ma powiedzieć,w sejmie siedzi za horyzontem,więc i niewiele może,żeby nie powiedzieć,że nic .

 10. 10
  --11
  ~ Witold
  Poniedziałek, 07.08

  Zapraszam na stronę internetową Obywatelskie Stowarzyszenie Uwłaszczeniowe w Elblągu - dokumenty

 11. 11
  +10
  ~ część rozrywkowa
  Wtorek, 08.08

  Z "Mieszkania dla Młodych", już po zmianach, korzystali nawet ci, których miesięczne dochody netto przekraczały 20 tys. zł, w MdM nie wprowadzono bowiem progów dochodowości - wynika z raportu NIK. Ponad 72 proc. beneficjentów programu stanowiły osoby samotne i małżeństwa bezdzietne http://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news/nik-z-mdm-korzystali-nawet-zarabiajacy-ponad-20-tys-zl,2532109,4206?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 12. 12
  --6
  ~ mat
  Wtorek, 08.08

  3xNIE. = PO KOD Nowoczesna..

 13. 13
  +14
  ~ elbka
  Wtorek, 08.08

  Panie pośle Wilk wszystko dzisiaj jest polityką, a my wszyscy, którzy choć odrobinę interesujemy się tym, co robicie z naszym krajem jesteśmy politykami. Pan lekceważy nas elblążan, twierdząc, że jesteśmy manipulowani przez polityków PO. Proszę nie myśleć po sobie. To że pan podnosi w sejmie ręce, jak poseł Kaczyński każe nie znaczy, ze inni swego rozumu nie mają.

 14. 14
  +17
  ~ login
  Wtorek, 08.08

  Poseł a nie wie, że radnym czy posłem zostaje się z nadania wyborców. Wilk ponoć myśli o fotelu prezydenta Elbląga, a już na wstępie tak jak jego pryncypał dzieli Polaków i odmawia prawa do spotkania z posłem tysiącom elblążan (przez te kilka dni na pewno ponad tysiąc osób pod Sądem się pojawiło - ludzie się zmieniali). Tylu członków PO w Elblągu nie ma. Oj chyba brakuje argumentów, więc dlatego tchórzymy panie pośle i wymyślamy ściemę. Pamiętam chowanie się po namiotach, kiedy Tusk w 2014 przyjechał do Elbląga jako premier RP. Z pewnych zachowań się nie wyrasta.

 15. 15
  +13
  ~ Adam
  Wtorek, 08.08

  Porozmawiać mogę ale.... Czyli wg Posła Wilka - wcale. Brak argumentów, gdy głosuje się wraz z kolegami przy wątpliwościach co złożonej przysiegi poselskiej: ".....przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej".

 16. 16
  +7
  ~ zalamany
  Wtorek, 08.08

  To sobie pogadali.Jak Kaczynski pozwoli a nie pozwoli rozmawiac z motlochem,komunistami,zlodziejami,zdradzieckimi mordami,kodonistami,pochlastami,pelowcami,zydami itp.itd.Tak mi sie wydaje ze Pan Posel tak jak wodz mysli o tych ktorzy chca rozmawiac,wiec rozmowy nie bedzie.

 17. 17
  --4
  ~ Miś Jogi
  Wtorek, 08.08

  halllooo! POwcy , KODowcy i Obywatele PR - czy brakuje już Wam argumentów , z tego co widzę , ta k.Wy nie macie nic do zaoferowania , tylko walka z PIS, o tak zwyczajnie wszystko co PIS co wszystko złe. PO- tyle afer zaliczyliście - to może by tak wyjawić społeczeństwu po kolei - afera Amber Gold, afera stoczniowa, afera autostradowa- tylu ludzi odebrało sobie życie przez nieotrzymanie zapłaty, afera zegarkowa, afera emerytalna- zabrano ludziom pieniądze, a po drodze zagubiło się 15 miliardów, brak uszczelnienia VAT, brak dostatecznej kontroli przy handlu paliwem, na razie to tylko tyle.Sprawa dotycząca mieszkańców , ile jeszcze będziemy płacili tak drogo za ciepło z Epec, płacimy najwięcej na północy kraju,rozliczcie się z tego,nie błaźnijcie, a potem bierzcie się za PIS.

 18. 18
  +10
  ~ Filutek
  Wtorek, 08.08

  DDZWIERNY pisiu boi się konkretnych pytań,wolałby aby przyszli nie politycy.Śmiechu warte,przecież on nie ma żadnej wiedzy,on w sejmie sprząta.

 19. 19
  +8
  ~ Gorszy sort
  Wtorek, 08.08

  Ja nie wiem panie Wilk czy na to spotkanie pozwoli prezes wszystkich prezesów miłościwie nam panujący Jarosław K?

 20. 20
  +14
  ~ KUNEGUNDA
  Wtorek, 08.08

  A co taki kłamczuch Wilk może zdziałać w Sejmie ? Siedzi cicho i przy dobrym korycie jak mysz pod miotłą. Jemu nie pasuje opozycja, bo nie umie odpowiedzieć na pytania tych co byli na protestach. Wilku na protestach nie tylko byli z PO i KOD, a było tam dużo ludzi nawet młodych, którzy nie należą do żadnej partii ani KOD-u. Więc Wilku dalej kłamiesz !! Jesteś żenujący. PRZESTAŃ WRESZCIE WILKU KŁAMAĆ !!!!

 21. 21
  --6
  ~ Witek
  Środa, 09.08

  słuchajcie komuchy, z terrorystami się nie negocjuje !!!

 22. 22
  +3
  ~ aaaa
  Sobota, 12.08

  Prezydentem to on już był i tyle wystarczy!!!! Na moje pytanie dlaczego pozwala by jego pracownicy łamali PRAWO, Pan Niby Prezydent Wilk odpowiedział , cytuję : " czego P..... ode mnie oczekuje? przecież ja tych ludzi nie zatrudniałem " . Zostawiam bez KOMENTARZA!!!! Pieniądze brał , NIC nie robił i jeszcze podwyżkę sobie przyznał. ŻENADA , WSTYD I HAŃBA , kto go wybrał na Prezydenta !!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.