Wtorek, 31.01.2023, Imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Motocykliści z Zielonej Góry wsparli manifestujących pod sądem elblążan

02.08.2017, 14:00:55 Rozmiar tekstu: A A A
Motocykliści z Zielonej Góry wsparli manifestujących pod sądem elblążan
Fot. Ryszard Biel

Członkowie Klubu Motocyklowego z Zielonej Góry wybrali się na Północ, by zwiedzić Warmię i Mazury. Zajechali również do Elbląga, gdzie pod Sądem Okręgowym pozostawili kamienie i dachówki z napisami „Nie chcemy kaczej dyktatury” przyłączając się tym samym do grupy elblążan, która od kilku dni w tej sposób wyraża swój protest przeciwko m.in. wprowadzaniu zmian w ustawach dot. sądownictwa.

Kamienie i dachówki, na których znalazły się takie napisy jak „Nawet kamienie krzyczą”, „Życie za 854 zł” czy „Bądźmy razem” można już znaleźć w różnych częściach miasta. Taka forma happeningu miała na celu zwrócić uwagę większej grupy elblążan.

Tym czasem  o akcji dowiedzieli się motocykliści z Zielonej Góry, którym pomysł bardzo się spodobał.

 

Zostawili swój ślad, żeby pokazać, że solidaryzują się z tego typu akcjami. Spodobała im się ta akcja zostawiania kamieni, dachówek czy innych tego typu rzeczy w przestrzeni publicznej

- mówił Tadeusz Kawa z elbląskiego oddziału Komitetu Obrony Demokracji, organizatora tej inicjatywy.

Pomysł zrodził się podczas jednej z manifestacji, która odbyła się w lipcu pod elbląskim sądem. Wziął w niej udział prof. Stanisław Czachorowski, sympatyk KOD-u z Olsztyna.

- W formie malunków prof. Stanisław Czachorowski przedstawia różne rzeczy na dachówkach, butelkach. Podczas rozmowy zrodziła się myśl, że fajnie byłoby w Elblągu pozostawiać elementy inicjujących myśl demokratyczną, czyli, żeby na tych dachówkach znalazły się takie hasła jak „Demokracja”, „Konstytucja”, „Wolność” - wymieniał Tadeusz Kawa. - To jest coś innego, coś wyróżniającego się.

Ten pomysł spodobał się uczestnikom manifestacji, którzy również przygotowywali swoje napisy. -  Zostawiamy te kamienie i dachówki w różnych miejscach w Elblągu i będziemy to kontynuować. Staramy się, żeby one nie przeszkadzały ludziom. Umieszczamy je na trawnikach czy przy  przystankach. Mamy nadzieję, że ludzie zwrócą na nie uwagę, pomyślą nad tym, co symbolizują. Taka jest myśl przewodnia tej akcji – podkreślił Tadeusz Kawa.

Radny PO Piotr Derlukiewicz, który brał udział w większości organizowanych pod Sądem manifestacji, zwrócił uwagę na fakt, że warto byłoby  skonsultować te działania z Urzędem Miasta.

Nie wiem czy to jest legalne. Nie widzę możliwości, żeby teraz każdy mógł sobie zostawiać co chce i gdzie chce. To jest jednak przestrzeń publiczna, więc warto byłoby się skonsultować z Miastem

– stwierdził Piotr Derlukiewicz.

Tadeusz Kawa nie widzi powodu, dla którego Miasto miałoby w tej sytuacji o czymkolwiek decydować. - My konsultujemy z przedstawicielami naszego Rządu sprawę łamania Konstytucji i nic z tego nie wychodzi. To, co nam zostaje, to wychodzenie na ulice. Niech pan radny pomyśli o tym i posłucha głosu suwerena. Jeżeli nas władze nie słuchają to próbujemy być nieposłuszni w ten sposób – stwierdził.Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Galeria / Motocykliści z Zielonej Góry przed elbląskim sądem ( zdjęć 20 )
Dodano: 2017-08-02 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ W dymokracji
  Środa, 02.08

  wyrzucanie śmieci w przestrzeni publicznej jest powszechne począwszy od bezdomnych na ulicach a skończywszy na hałdach śmieci w lasach

 2. 2
  +4
  ~ fdsa
  Środa, 02.08

  dlaczego większość motocyklistów do stare grube łyse dziadygi na ***zących głośno motororkach z demobilu po niemcach? byłem na zlocie motocyklowym i wyszedłemz aszokowany same stare dziadygi grube i łyse, a te ich laski to obraz nędzy i rozpaczy, do tego konglomeratu biedy i nędzy dochodza jeszcze ***zące motorki, co za tragicznie śmieszne środowisko

 3. 3
  +2
  ~ Janos
  Środa, 02.08

  Protesty bez świec są nieważne.

 4. 4
  +4
  ~ Blllll
  Środa, 02.08

  Zalosne stare ubole ba emeryturkach

 5. 5
  +4
  ~ Upadek info
  Środa, 02.08

  Wystarczy spojrzec na te babo chłopy i wszystko jasne.A gdzie teczowe kaski ?

 6. 6
  +5
  ~ Tym
  Środa, 02.08

  Poszli, won robić zamęt u siebie.

 7. 7
  +7
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 02.08

  Ależ się wzruszyłem odpowiedzialnością tych ludzi tyle kilometrów i takie poświęcenie....eh kompromitacji końca nie widać i tylko Elbląga żal! No i szkoda, że nie można oceniać tak artykułu jak i postów no ale cóż redakcja widać płynie z nurtem!

 8. 8
  +7
  ~ Mario
  Środa, 02.08

  Komuchy na motorach. Biorą po 8 tys emeryturki , jeżdżą motorkami i próbują nas uświadamiać. Precz komuch. Kwikkwikkwik-boli odrywanie od koryta?

 9. 9
  +6
  ~ Marek elblaski
  Środa, 02.08

  Panowie z Zielonej. Góry,Warmia i Mazury są kawałek dalej,a konstytucja nie jest na wieki,nalezy ja zmienić, bo ni służy obywatelom ,tylko nielicznym uprzywilejowanym .. Chyba ze jesteście z tej nadzwyczajnej kasty,to zmienia postać rzeczy .

 10. 10
  +6
  ~ jp
  Środa, 02.08

  Teraz naszu ubeki musza jechac pod sad w Zielonej Gorze z rewizyta tylko zeby stare graty nie rozpadly sie po drodze bo najblizsze szroty w Niemczech

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1188719272614