Wtorek, 20.02.2018, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Co na spotkaniu Schetyny z elblążanami robił Witold Wróblewski?

19.05.2017, 11:30:41 Rozmiar tekstu: A A A
Co na spotkaniu Schetyny z elblążanami robił Witold Wróblewski?

- Dzisiaj będziemy rozmawiać o sytuacji politycznej w kraju, o tym, co ma Platforma Obywatelska do zaoferowania – mówił wiceprezydent Elbląga Jacek Boruszka, który 17 maja poprowadził spotkanie lidera PO Grzegorza Schetyny z mieszkańcami naszego miasta. Obok niego, na „scenie” znalazł się Witold Wróblewski. Co na tym spotkaniu robił Prezydent Elbląga?

 


Platforma Obywatelska w wyborach prezydenckich w naszym mieście wsparła kandydaturę Witolda Wróblewskiego. Jednak z czasem parlamentarzyści PO (posłanka Elżbieta Gelert i senator Jerzy Wcisła) głośno mówili, że nie są zadowoleni ze współpracy z Witoldem Wróblewskim.

 
Mamy uczucie ogromnego niedosytu. Mamy wrażenie, że tej współpracy w koalicji nie ma. Można powiedzieć, że w koalicji zaogniają się problemy i niestety Witold Wróblewski, jako Prezydent, nad tym nie panuje. Koalicja źle funkcjonuje. (…) Teraz ruch należy do Prezydenta
 
– mówił w czerwcu ubr. Jerzy Wcisła.

Prezydent zdaje sobie sprawę jak duży elektorat ma największa partia opozycyjna w Polsce. Postanowił uczestniczyć w spotkaniu lidera PO z mieszkańcami. Nie wystąpił on jednak w roli uczestnika. Zasiadł obok Grzegorza Schetyny „na scenie”.

Co miał do powiedzenia? - Cieszę się, że dzisiaj możemy wspólnie spotkać się w Elblągu. Mieliśmy chwilę, gdzie mogliśmy z panem Przewodniczącym o wielu sprawach porozmawiać. Od dwóch lat wspólnie z Platformą Obywatelską i Sojuszem Lewicy Demokratycznej w Radzie tworzymy wspólną koalicję. Co prawda nie mamy większości w Radzie, ale to powoduje, że te nasze działania, nasza praca musi być zdwojona, aby w wielu przypadkach odnosić efekt – mówił podczas swojego wystąpienia Witold Wróblewski.

Prezydent Elbląga opowiedział także o sytuacji finansowej naszego miasta. - Kiedy po ostatnich wyborach przejmowaliśmy miasto sytuacja finansowa była bardzo trudna. Dzisiaj te wszystkie działania, które wprowadziliśmy tę sytuację przedstawiają zupełnie inaczej – zapewniał. - Zeszliśmy z ponad 75 proc. zadłużenia na 52 proc. długu publicznego, co pozwala nam na podejmowanie działań, które nie tylko i wyłącznie są nastawianie na ratowanie finansów, a można już przygotowywać wiele działań, które są związane z rozwojem.

Witold wróblewski poruszył też temat Przekopu. - Dla nas wiele tematów, które dzisiaj są podejmowane są tematami, o których mówimy od dłuższego czasu, od wielu lat. Dzisiaj nawet z samego rana było Radio Gdańsk i był temat związany z Kanałem Żeglugowym. Zawsze to podkreślam, że my elblążanie jesteśmy za Kanałem Żeglugowym i dla nas jest to sprawa bardzo ważna – zaznaczył. - A tematy, które są związane z rozwojem portu będą na pewno tematami, którymi jako Elbląg będziemy żywo zainteresowani.

Nie zabrakło także kilku miłych słów w stronę Samorządu Województwa.
 
Bardzo zawsze liczyłem i z dobrym skutkiem, na współprace z Samorządem Województwa, gdzie jest koalicja PO – PSL. Wszytskie tematy, które nas interesują, czyli zadania związane z inwestycjami, na dzień dzisiejszy na wszystkie wnioski, które składamy, zawsze dostajemy dofinansowanie i to też świadczy o tym, że ta współpraca przynosi żądane efekty dla Elbląga
 
– zaznaczył.

Włodarz naszego miasta podziękował liderowi PO za przyjechanie do Elbląga. - Zapraszamy do nas częściej. Myślę, że z naszej strony jest pełna otwartość na to, żebyśmy mogli współdziałać i działać w kierunku rozwoju miasta – dodał.

Gdy Grzegorz Schetyna otrzymał mikrofon zaczął od zapewnienia, że spotkanie nie ma na celu agitacji.

 
Po prostu  rozmawiamy o programie, o Platformie, o zagrożeniach, o szansach, o możliwościach. To nie jest spotkanie wyborcze. Nie ma  teraz kampanii jak państwo wiecie. To nie jest tak, że my preferujemy, wskazujemy, promujemy ludzi sensownych. Po prostu rozmawiamy. To jest rola polityków i polityki
 
- zapewniał Grzegorz Schetyna.


 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 25

%68.0 %32.0


Komentarze do artykułu (18)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Elblążanin
  Piątek, 19.05

  Czerwony ciągnie do swoich. Słonina PZPR i jego asystent kocha władzę. Gorzej z ulicami w naszym mieście ,dziura na dziurze ? Ale Pan Prezydent buduje za miliony linię tramwajową z jednym przystankiem.... ! Na pewno nie zostaniesz Pan na drugą kadencję za gospodarność i okłamywanie Elblążan.

 2. 2
  --8
  ~ Slonik
  Piątek, 19.05

  Ros ***ucha na 12 lutego komu to potrzebne panie Wroblewski.I to jeszcze za nie mała kasr!!!!!!

 3. 3
  +16
  ~ Adam
  Piątek, 19.05

  Pytanie zawarte w tytule co najmniej dziwne. Prezydent Wróblewski nie jest apolityczny i startował z list PSL, ale nie pamięta Pani redaktor, że to PO udzieliło poparcia Prezydentowi w ostatnich wyborach samorządowych.

 4. 4
  +2
  ~ Kat Na Idiotów
  Piątek, 19.05

  Sorry ale widzę, że ktoś chce zrobić aferę gdzie jej nie ma! Uważam i sam sugerowałem wielu osobom, że jeśli zapraszają parlamentarzystów do Elbląga i to bez różnicy czy PIS, PO, PSL, Kukiz15 czy inna partia to powinni powiadomić o tym gospodarza miasta w tym przypadku Prezydenta i bez różnicy z którą opcją polityczną sympatyzuje zaprosić go na takie spotkanie!!! Oczywiście jeśli mamy do czynienia z ludzmi kulturalnymi i którym zależy na dobru naszego samorządu prawda Piotrze?

 5. 5
  --5
  ~ f
  Piątek, 19.05

  ggggggggg

 6. 6
  0
  ~ WON!
  Piątek, 19.05

  Zamiast mu dziękować i zapraszać trzeba było wygonić i zakazać wjazdu do miasta!

 7. 7
  --1
  ~ Polak.
  Piątek, 19.05

  wróblewski to POz SLD, czyli byli wszyscy w swoim gronie - nic nadzwyczajnego, taki mamy klimat - komuszy... niestety

 8. 8
  --9
  ~ Jak to co
  Piątek, 19.05

  Ślini dupę bo kadencja sie kończy. A potem i tak sprzeda Po jak Judasz. Nie głosujcie na wrobla bo on chroni dawnych kundli z SLD. Jarek ich zlustruje tego od mieszkań na Oboznej co ludzie nie dostali tego oficera od dx2 i Tadka chudejjjj duuuupsssy iimkradzieja od ciepła z haluxami

 9. 9
  --4
  ~ Do ropuch
  Piątek, 19.05

  Ty zapomniałeś zmienić krawat 😀 ten jest na spotkanie z Januszem, Tadkiem, Ryśkiem i fojtkiem haluxem. Możesz buty czyścić dawnemu prezesowi epec grubasie

 10. 10
  +1
  ~ Do fojtek
  Piątek, 19.05

  Ty halux kto kradł ciepło?

 11. 11
  +4
  ~ kaspian
  Piątek, 19.05

  Jak to co robił? Ustalał czy POprą go w 2018 roku. O zgrozo, zapowiada się że poprą :-]

 12. 12
  +2
  ~ Zapewne
  Piątek, 19.05

  Przyjedzie Pan kanclerz Miller i zapewne Pan Wróblewski z Panem Rudnickim , też będą .

 13. 13
  --2
  ~ no właśnie
  Piątek, 19.05

  "to nie jest tak, że my preferujemy, wskazujemy, promujemy ludzi sensownych" Czytaj więcej na http://info.elblag.pl/28,50375,Co-Witold-Wroblewski-robil-na-spotkaniu-Schetyny-z-elblazanami.html...#ixzz4hWmNDun9

 14. 14
  +2
  ~ Marian
  Piątek, 19.05

  Dobre pytanie co robił pan prezydent? z tego wynika, że pan prezydent mojego głosu już nie dostanie.Moi znajomi też tak uważają, po tym spotkaniu.

 15. 15
  +2
  ~ wist
  Sobota, 20.05

  SLD mało znaczący koalicjant / 3 radnych / , ale ma u p. Wróblewskiego fory? Teraz gdy zbliżają się wybory, to chce współpracować z PO, bo co bo sondaże PO ma duże? Nie tędy droga p. Wróblewski?

 16. 16
  +4
  ~ bugi
  Sobota, 20.05

  mili państwo czy wiecie kto w samorządzie rządził i rządzi dalej w tym woj. ? od ooooooooooooo nie pamietam odpowiedź poprawna platforma z psl, a czy panstwo wiecie jakie jest bezrobocie w tym woj?????? 14% a w kraju okolo 7% pytam więc . jest z czego się cieszyć????????????? paziewski-protas-wcisła grabarze Elbląga grabarze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! doskonale zorganizowana klika kolesiów, przemyślcie to pozdrawiam

 17. 17
  +1
  ~ wist
  Sobota, 20.05

  A jak PO rządzi samodzielnie np. pomorskie, to jest wyśmienicie! A więc jakie jest jedyne rozwiązanie dla Elbląga i woj. warmińsko-mazurskiego? Przykład jest blisko. Pozdrawiam

 18. 18
  +2
  ~ LSD
  Sobota, 20.05

  ~ wist należy zauważyć , że tam gdzie Pan Wróblewski przy różnych spotkaniach z mieszkańcami , tam Pan Wojciech Rudnicki .?? Przypadek ?? Jak nic po ewentualnej wygranej Pana Wróblewskiego , jeden z jego zastępców... a tych , jak wiadomo może być do bólu . W końcu zapłaci za to... elbląski podatnik .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.