Środa, 8.07.2020, Imieniny: Elzbieta, Adrian, Edgar
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Grzegorz Schetyna przyjechał do Elbląga. Co miał do powiedzenia?

17.05.2017, 16:35:27 Rozmiar tekstu: A A A
Grzegorz Schetyna przyjechał do Elbląga. Co miał do powiedzenia?
Fot. Ryszard Biel

Prawie 70 parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej dziś, 17 maja, spotka się z mieszkańcami województwa warmińsko-mazurskiego w 20 miastach tego regionu. W Elblągu partię tę reprezentować będzie m. in. jej lider Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna spotka się z elblążanami dziś, o godz. 17.00, w Hotelu Arbiter. Zanim jednak to nastąpi w Hotelu Elbląg została zorganizowana konferencja prasowa.

Godzina  spotkania z dziennikarzami zmieniana była cztery razy. Ci, którzy nie zostali powiadomieni o ostatniej zmianie (30 minutowym opóźnieniu) mogli popatrzeć, jak politycy PO jedli obiad w hotelowej restauracji.

Skąd pomysł organizowania spotkań w poszczególnych województwach? - Ta aktywność to jedno z działań Platformy Obywatelskiej, żeby być jak najbliżej mieszkańców, naszych wyborców – zapewniał poseł PO Jacek Protas.

- Intensywnie rozmawiamy z Polakami o programie, zagrożeniach, samorządzie, o tym wszystkim, co jest najważniejsze, o bezpieczeństwie, inwestycjach, pieniądzach europejskich, dlatego dzisiaj po spotkaniu z państwem rozjeżdżamy się i jedziemy na spotkania powiatowe – mówił Grzegorz Schetyna.

Podczas konferencji nie mogło zabraknąć tematu zmian ordynacji wyborczej do samorządu.

Prezes Kaczyński zapowiedział, że PiS wycofuje się z tzw. dwu kadencyjności wstecznej, czyli z ograniczenia biernego prawa wyborczego, o których dużo mówił i zapowiadał w ramach zmiany ordynacji wyborczej. Zapowiedzi prezesa czy polityków PiS dotyczące zmiany ordynacji samorządów są bardzo różne

– stwierdził Przewodniczący PO.

Grzegorz Schetyna miał na to swoją teorię. - Przed wyborami parlamentarnymi kandydatka na premier  pani Beata Szydło obiecała Polakom, że Ministrem Obrony Narodowej, po ewentualnej wygranej PiS, będzie nie Antoni Macierewicz a Jarosław Gowin. A co z tego wyszło i jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo kraju wszyscy widzimy. Skandale, kompromitacja, wstyd dla polskiego rządu to dzisiaj dzieło Macierewicza – zaznaczył Grzegorz Schetyna. - Podobnie oceniamy zapowiedź prezesa Kaczyńskiego, który mówi, że nie kadencyjność wsteczna, ale nie mówi o jednej turze w wyborach, o ograniczeniu możliwości kandydowania do różnych miejsc, o progu wyborczym, który jak słyszymy ma być podniesiony i o wielu innych rzeczach, które mają uderzyć w samorząd, odebrać mu kompetencje.

Lider PO złożył deklaracje, która zawierała same ogólniki. -  Dobra władza musi być blisko ludzi, musi czuć się odpowiedzialna, musi być kompetentna. Bardzo twardo będziemy wzmacniać, wspierać samorząd, samorządowców. Jako Platforma Obywatelska w każdej sytuacji będziemy walczyć ze złą zmianą ordynacji wyborczej – zapewniał Grzegorz Schetyna.

Poruszono również temat  przyjmowania uchodźców.

Wczorajsza konferencja premier Beaty Szydło i Ministra Spraw Wewnętrznych Mariusza Błaszczaka i dzisiejsze poprawienie niektórych akcentów dotyczące kwestii relokacji liczby uchodźców, zobowiązania, które zostały podjęte w 2015r. przez poprzedni rząd jest działaniem na szkodę naszego kraju. Mówię to z pełną odpowiedzialnością. T o są zapowiedzi kompletnie nieodpowiedzialne, podważające decyzję poprzedniego polskiego rządu, ale także pokazujące, że nie jesteśmy w stanie usiąść przy stole w Europie i rozmawiać o najważniejszych problemach

– podkreślił Grzegorz Schetyna.

Jakie wątki zostaną poruszone podczas spotkania z elblążanami dowiemy się już niebawem.Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ bagy
  Środa, 17.05

  Mam nadzieję , że w końcu ktoś poruszy sprawę Epec. My odbiorcy ciepła jesteśmy cały czas "dojeni", dlaczego My tak dużo płacimy?.

 2. 2
  +8
  ~ z ludu
  Środa, 17.05

  I on chce wyjaśniać nieprawidłowości w EPEC.

 3. 3
  --10
  ~ klik
  Środa, 17.05

  Trzeba wzmacniać rolę samorządu. Bo mieszkańcy małych ojczyzn najlepiej wiedzą co i czego im potrzeba, a nie sterowanie centralnie jak chce tego PiS. Ostatnio zabrano środki finansowe dot. ochrony środowiska z samorządu do ministerstwa Szyszki. Czy takie działania będą wspierać samorządność?

 4. 4
  +12
  ~ BONO
  Środa, 17.05

  Pieski szczekają, a karawana jedzie DALEJ.

 5. 5
  +15
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 17.05

  he he he a parafrazując słowa piosenki "...czy te oczy mogą kłamać..."

 6. 6
  +11
  ~ ada
  Środa, 17.05

  Podley Oszust zwyklych ludzi ma gleboko w dolku , twoje inwestycje to byly omawiane z kolesiami na cmentarzu i u sowy gdzie za nasze ciezko zarobione pieniadze zarliscie osmiorniczki za 11tys zl,a w tym czasie nasze dzieci chodzily glodne .precz ze zlodziejami zPO

 7. 7
  +11
  ~ Jamaleg
  Środa, 17.05

  Pokrako za nierzadow twojej partii W eg zlikwidowano np: siedzibę CPR co niestety spowodowało że karetki nie docierają na czas w miejsca a co najgorsze glaby z wolsztyna potrafią wysłać karetkę nie do tej miejscowości . Więc choćby dlatego zamilcz pajacu. My w du... mamy twój lament ze Cię od koryta odsunieto.

 8. 8
  +9
  ~ Jedno tylko zdjęcie?
  Środa, 17.05

  Jakoś tłumów nie było, PO co więć POkazywać puste krzesła :)

 9. 9
  +8
  ~ CCC
  Środa, 17.05

  Schetyna czy to żyd Ukraiński ?

 10. 10
  0
  ~ wer
  Środa, 17.05

  Te k... z Pisem ściągnęły na łeb Polakom milion ukraińskich gastarbaiterów. Pognać dziadostwo w PIS- du

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.