Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

W tym tygodniu poznamy kandydatów PiS do sejmu

16.08.2011, 18:55:49 Rozmiar tekstu: A A A
W tym tygodniu poznamy kandydatów PiS do sejmu
fot. Antek Rokicki

O tym, kto z Prawa i Sprawiedliwości będzie ubiegać się o miejsce w sejmie, dowiemy się w czwartek lub piątek. Wiadomo już, że numerem jeden na liście będzie Leonard Krasulski, natomiast kandydatem do senatu z okręgu elbląskiego będzie Sławomir Sadowski. - Wśród kandydatów znajdą się przedstawiciele takich miejscowości jak Pasłęk, Bartoszyce, Elbląg, Lidzbark czy Górowo Iławeckie - powiedział na dzisiejszej konferencji prasowej Sławomir Sadowski.

Dzisiaj w elbląskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości odbyła się konferencja prasowa z udziałem Jerzego Wilka, Sławomira Sadowskiego oraz Jacka Perlińskiego. Politycy podsumowali ostatnie miesiące rządów nowej władzy. Wspomnieli też o przygotowaniach dotyczących wyborów do sejmu.

– Wiemy już, że na liście senatorskiej okręgu elbląskiego znajdzie się Sławomir Sadowski, a okręgu iławsko-ostródzkiego Jan Żaryn – mówił Jerzy Wilk. - Lista poselska PiS-u znana będzie 18 lub 19 sierpnia.

Politycy mówili o działaniach, jakie chcieliby dokonać w przyszłości. Sławomir Sadowski stwierdził, że jego partia chciałaby skupić się na sprawach gospodarczych, które są, jego zdaniem, sprawami najważniejszymi. Podsumował też ostatnie działania władzy ogólnopolskiej, m.in. zaniechaną budowę wielu polskich dróg.

Jacek Perliński stwierdził, że województwo warmińsko-mazurskie negatywnie wyróżnia się spośród innych. – Różnice między nami, a innymi województwami z roku na rok się pogłębiają – mówił polityk PiS-u. – Poziom bezrobocia jest najwyższy w kraju, zarobki są najmniejsze – dodał. I przyznał, że Olsztyn coraz bardziej rozwija się kosztem innych regionów, m.in. subregionu elbląskiego.

Jerzy Wilk powrócił też do grudniowych wyborów prezydenckich w Elblągu, podczas których, jego zdaniem, „przekaz do elblążan był czytelny”. – Głosujcie na Grzegorza Nowaczyka. Bo jeśli zostanie on wybrany na prezydenta, to ułoży się dobra współpraca na każdym poziomie zarządzania, a Elbląg będzie mlekiem i miodem spływał. Sprzyja temu w końcu marszałek Jacek Protas, rząd Donalda Tuska, prezydent Bronisław Komorowski. 

Zdaniem polityków PiS-u po prawie roku zarządzania prezydenta Nowaczyka i jego koalicji rządzącej, żadnych większych efektów ich pracy nie widać. - Właściwie realizowane są tylko te inwestycje, które rozpoczął prezydent Słonina – mówił Wilk. - I zapewne będą one jeszcze długo prowadzone. Nie ma jednak pomysłów na nowe projekty, inwestycje, które już powinny zostać rozpoczęte.

Jak będzie wyglądała lista kandydatów PiS do Sejmu? Są to przedstawiciele powiatów. - Z jedynką będzie Leonard Krasulski. Są też inne nazwiska. Będzie kandydat z Pasłęka, Lidzbarka, Bartoszyc, Górowa Iławeckiego, Elbląga – mówił Sadowski. – Decyzja zostanie podjęta w tym tygodniu. Nie chcę popełnić z jakimś nazwiskiem falstartu.

Czy podczas ustalania list wyborczych pamiętano o parytecie? - Na pewno będzie on zachowany. Może nawet kobiet będzie więcej niż mężczyzn – mówi Jerzy Wilk.

Czy planowana jest wizyta Jarosława Kaczyńskiego w Elblągu? – Sądzimy, że tak, prezes Kaczyński zawsze nas wspierał. Terminu jednak podać nie możemy.

Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 21

%19.0 %81.0


Komentarze do artykułu (34)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ zawiedziona
  Wtorek, 16.08

  Znowu ci sami; cienki Krasulski z Elbląga i słaby Sadowski z Pasłęka. Nic nowego PiS nie zaproponował elblążanom. PO też nie lepsza ze swoim spadochroniarzem Rybickim.

 2. 2
  --32
  ~ wyborca
  Wtorek, 16.08

  I to jedyna prawda ,PO rządach PO nie widać żadnych efektów w naszym mieście.Skandal !!!

 3. 3
  +1
  ~ Jarek
  Wtorek, 16.08

  Dziekujemy. Nie trzeba ich przedstawiać nikogo to nie interesuje:)

 4. 4
  +5
  ~ red
  Wtorek, 16.08

  Krasulski - masakra, Sadowski - czas na emeryturę. Prawda jest taka, że PIS i w Elblągu i w Polsce nie ma nam nic do zaoferowania. Znów będzie o Smoleńsku, Lechu Kaczyńskim, aferach itp. PIS krytykuje Nowaczyka i PO - ale jako opozycja również mają prawo składać projekty uchwał itp. w samorządzie. I co? Nic. Tylko siedzą i narzekają. Banda malkontentów.

 5. 5
  0
  ~ Just...
  Wtorek, 16.08

  Jacek Perliński ... niesłychanie uprzejmy i życzliwy Pan Doktor.

 6. 6
  +4
  ~ obcować z psychem....
  Środa, 17.08

  Dziwić się należy wszystkim przyzwoitym, rozsądnym ludziom, bo takich jest jeszcze sporo w PiS, że jeszcze zadają się z Jarosławem Kaczyńskim. Na ich miejscu bardzo bym się dziś wstydziła.

 7. 7
  +5
  ~ elblazanin
  Środa, 17.08

  krasulski calkowita porazka mierny ale wierny smiechu warte jaka partia tacy kandydaci

 8. 8
  +2
  ~ truso
  Środa, 17.08

  można nie mieć sympatii dla PiS ale o efektach pracy nowego prezydenta Elbląga mówią prawdę, miało być inaczej jest jak jest

 9. 9
  +4
  ~ ignacy
  Środa, 17.08

  Krasulski !? Ha,ha,ha,ha... Ten były konwojent Browaru, analfabeta..? 6 lat w Parlamencie i nikt go nie zna ! To wzorcowy g...... PIS-u, p......s prezesa...I tyle o tym .

 10. 10
  +2
  ~ ALOJZY
  Środa, 17.08

  Gdyby Pan Wilk był prezydentem Elbląga nie było by takiego burdelu w ieście jak to jest przez 8 miesięcy NIC-NIEROBIENIA przez Nowaczyka.Wystarczy 5 osób by odwołać Nowaczyka z funkcji prezydenta miasta :http://e-prawnik.pl/wiadomosci/informacje/jak-odwolac-wojta-i-prezydenta-miasta.html

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.