Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Pogotowie stomatologiczne i centrum geriatryczne. Te obietnice mają wyjść elblążanom na zdrowie

28.03.2024, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pogotowie stomatologiczne i centrum geriatryczne. Te obietnice mają wyjść elblążanom na zdrowie
Fot. AK

Andrzej Śliwka, który walczy o fotel prezydent Elbląga, tym razem pochylił się nad zdrowiem elblążan. Utworzenie centrum geriatrycznego, poradni psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży oraz pogotowia stomatologicznego to tylko niektóre z obietnic kandydata.

 

 


Dziś, 28 marca, podczas konferencji prasowej kandydat na prezydenta Elbląga mówił o obietnicach zmian w opiece zdrowotnej. Jedną z propozycji jest utworzenie publicznej poradni psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży.

 

 

 

Obecnie dzieci i młodzież są narażone na choroby cywilizacyjne związane z uzależnieniem od telefonów, bardzo ważne jest, żeby było takie miejsce, które zarówno będzie miejscem przygotowania profilaktyki, współpracy z jednostkami szkolnymi, ze szkołami, gdzie będzie dbało i pokazywało jak dbać o kondycję psychiczną najmłodszych elblążan, ale także bardzo ważnym miejscem realnej pomocy. Wiemy o tym, że ilość dzieci i młodzieży, które potrzebują pomocy psychiatrycznej, rośnie skokowo. My nie możemy być głusi na ten problem. Musimy zadziałać szybko, kompleksowo, uzupełniająco do tego, co jest w Elblągu - mamy Karan, który fantastycznie wykonuje swoją pracę. Tutaj trzeba wzmocnienia działalności

 

 

- podkreślił Andrzej Śliwka.

 

 


Polityk zadeklarował również, że zamierza utworzyć w Elblągu pogotowie stomatologiczne.

 

 

 

Nocna i świąteczna pomoc stomatologiczna od dawna powinna funkcjonować w naszym mieście. Są kandydaci, którzy co wybory obiecują, że ta nocna i świąteczna pomoc stomatologiczna będzie funkcjonowała. My wychodzimy z założenia, że tutaj nie trzeba mówić, to trzeba zrobić. To powinno być standardem. Ten temat pojawiał się wielokrotnie na spotkaniach z mieszkańcami. Jest duże niezadowolenie, że tego nie ma i z bolącym zębem w weekend trzeba jechać do Gdańska

 

 

- dodał kandydat  na prezydenta Elbląga.

 

 

 

W programie znalazły się również m.in. stypendia i mieszkania dla lekarzy specjalności brakujących w mieście, programy dotyczące wad postawy i otyłości u najmłodszych elblążan oraz poradnia geriatryczna.

 

 

 

Oferujemy stworzenie centrum zdrowia dla ludzi wieku podeszłego, 75+. Takie centrum geriatryczne, w którym będzie pracował zespół interdyscyplinarny składający się z lekarzy geriatrów, pielęgniarek geriatrycznych, jak również fizjoterapeutów, logopedów, psychologów. Takiego centrum nie ma w Elblągu ani w województwie. W całej Polsce, z powodu braku lekarzy geriatrów, jest ich niewiele. Mamy propozycję dla lekarzy, którzy będą kończyli te specjalności - ufundowanie dla nich stypendiów i mieszkań. Takie centrum jest bardzo potrzebne

 

 

- dodała Celina Kardasz, pielęgniarka i kandydatka PiS na elbląską radną.

 

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ chester
  Czwartek, 28.03

  czy kandydat na prezydenta sam w to wierzy czy tak mu kazali w kc pis?

 2. 2
  --1
  ~ Brawo
  Czwartek, 28.03

  Brawo Panie Śliwka

 3. 3
  +5
  ~ a co mi tam
  Czwartek, 28.03

  Dodatkowo każdy elblążanin powyżej 60+ dostanie darmowy bon na sanatorium ,oczywiście w lipcu lub sierpniu, prywatną darmową pielęgniarkę, dostęp do lekarzy wszystkich specjalności w ciągu tygodnia i...póżniej się zastanowię co obiecam Wam jeszcze...tylko mnie wybierzcie .Realna możliwość spełnienia obietnic? ...cisza.

 4. 4
  --2
  ~ Idź Pan***
  Czwartek, 28.03

  Teraz jak PiStacje nic nie mogą zrobić to obietnice bez pokrycia. Pan Gruszka może obiecywać wszytko. Brakuje lekarzy, jeżeli już wola prywatnie przyjmować a nie na pogotowiu za psi grosz.

 5. 5
  --6
  ~ wyborca
  Czwartek, 28.03

  Brawo ! panie Śliwka głosujemy na pana i na PIS.

 6. 6
  0
  ~ noname
  Czwartek, 28.03

  czekam na obietnice dla smakoszy, np. pizza hawajska co czwartek :)

 7. 7
  +8
  ~ Budżet Obywatelski
  Czwartek, 28.03

  Odpolitycznienie Budżetu Obywatelskiego. W obecnej formie, gdy urzędasy decydują , i ich projekty przechodzą a mieszkańców nie - jest nie do przyjęcia . Ma być odpolityczniony. Pod rządami Wróbla je

 8. 8
  --4
  ~ Bambaryła Us.
  Czwartek, 28.03

  I jeszcze lekarze domowi będą na każde wezwanie dojeżdżać do mieszkania chorego. Lekarz Pogotowia Ratunkowego będzie wystawiał zwolnienia lekarskie. Czekam też kiedy wreszcie Pan Ś. obieca, że zawsze deszcz będzie padał tylko w nocy, a śnieg wyłącznie w górach. Ludzie przecież ten człek to zwykły urzędnik pewnej partii, który realizuje zadanie z ich polecenia. Jego największą obawą jest ewentualne zwycięstwo w wyborach. Podobno z radością przyjmie porażkę, bo tylko wtedy jego akcje wzrosną. Będzie wtedy kolejnym pokrzywdzonym przez przeciwników PiS.

 9. 9
  --6
  ~ Lola
  Czwartek, 28.03

  Może coś swojego ?

 10. 10
  +4
  ~ Normalność
  Czwartek, 28.03

  Ludzie jak chorują to potrzebują pomocy lekarskiej. Pan Andrzej Śliwka o tym pomyślał. Brawo

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0762479305267