Wtorek, 6.06.2023, Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

"Pokazaliśmy, że nie damy się podzielić". Elblążanka o proteście służby zdrowia

11.09.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Pokazaliśmy, że nie damy się podzielić". Elblążanka o proteście służby zdrowia
Fot. OIPiP w Elblągu

- Nikt z władz do nas nie wyszedł. Nie pierwszy raz jesteśmy traktowani w ten sposób. Tym razem nie ustąpimy, dziś pokazaliśmy, że jako medycy mamy wspólny interes i nie damy się podzielić. Walczymy o wspólne dobro, nasze i pacjentów - mówi Halina Nowik, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu. W stolicy odbyła się wielka manifestacja służy zdrowia. Wzięła w niej udział również grupa pielęgniarek i pielęgniarzy z Elbląga.
 

W sobotę (11 września) w Warszawie odbył się Ogólnopolski Protest Pracowników Ochrony Zdrowia. Tysiące rezydentów, pielęgniarek, ratowników i innych pracowników służby zdrowia wyruszyło w południe z placu Krasińskich przed kancelarię premiera - bezpośredni dostęp do KPRM był odgrodzony policyjnymi barierkami. W manifestacji uczestniczyli przedstawiciele środowiska medycznego z całego kraju, również kilkudziesięcioosobowa grupa z Elbląga. 

 

Byliśmy tam razem, przedstawiciele wszystkich grup medycznych. Widać było, że nie damy się podzielić, że mamy wspólne interesy i wspólnie walczymy o poprawę bezpieczeństwa pacjentów i nas, pracowników służby zdrowia. Nie zamierzamy z tego rezygnować

 

- mówi  Halina Nowik, uczestniczka manifestacji.
 

Akcja trwała kilka godzin. Na tym jednak protest się nie kończy. Obecnie przed kancelarią premiera powstaje białe miasteczko służby zdrowia. 

 

Białe miasteczko 2.0. rusza od jutra. Przez kolejny tydzień będziemy upominać się o swoje

 

- dodaje przewodnicząca OIPiP w Elblągu. 

 

Wśród postulatów, które w piątek, 10 września opublikował ogólnopolski komitet protestacyjno-strajkowy jest m.in. natychmiastowa zmiana ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia, realny wzrost wyceny świadczeń medycznych, ryczałtów o 20 proc. oraz dobokareki o 30 proc. od 1 października. Protestujący domagają się również zatrudnienie dodatkowych pracowników obsługi administracji i personelu pomocniczego oraz wprowadzenia urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej. 


 


 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ wyborca
  Sobota, 11.09

  Brawo kobiety. Komuna nie zdołała podzielić Polaków a zrobił to pis.Precz z neokomuną.

 2. 2
  --1
  ~ Polak
  Sobota, 11.09

  Protestują POpaprancy. W służbie zdrowia nigdy tak dobrze nie było jak za PIS

 3. 3
  --9
  ~ Czytelnik66
  Sobota, 11.09

  Popieram wasz protest, rządzący zapominają kto na nich głosował.

 4. 4
  +3
  ~ Piotrex
  Sobota, 11.09

  70% pielęgniarek z którymi miałem do czynienia to leniwe bezwartościowe krowy. Idźcie do diabła

 5. 5
  +10
  ~ Dreptak
  Sobota, 11.09

  @Wolak - rzeczywiście ZUS zaciera ręce - nigdy tyle osób nie umierało, czyste oszczędności na rentach; o tysiącach zlikwidowanych przed pisuarów łóżek szpitalnych już nie wspomnę...

 6. 6
  +11
  ~ Chyba sobie jaja robia
  Sobota, 11.09

  Dobre, dobre -dobro pacjentów Hahahaahahahahahaha

 7. 7
  +6
  ~ Pacjent
  Sobota, 11.09

  Masakra oni protestują śpią po kątach w szpitalach widzicie same tłuste dupy i mają że?? Zapraszam do biedronki na kasę zawsze można zmienić pracę i branże Byłem pacjentem i widziałem jak się opiekują tylko romansują z lekarzami na oddziale żarcie za darmo nocleg za darmo i narzekają pielęgniarki to zdradliwe żony tylko romanse na oddziale a pużniej rozwody oczywiście są wyjątki Jak tak żle to do biedronki lub innego marketu ewentualnie do sprzątania miasta

 8. 8
  +12
  ~ Pit
  Sobota, 11.09

  Biedna pielęgniarki, tak płaczą a to że większość z nich przekracza drugi próg podatkowy to jakoś się nie chwalą

 9. 9
  +1
  ~ Brawo TVP
  Niedziela, 12.09

  Wystarczy spojrzeć na komentarze Polaka i Pacjenta by zobaczyć co TVP robi z umysłem. Według tego pierwszego, opieka zdrowotna znajduje się w fantastycznej sytuacji - Polak nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że każdy lekarz myśli o wyjeździe. Już Józefina Hrynkiewicz powiedziała ,,niech jadą"" - to pojechali. Potem Joanna Lisowska, pokazująca środkowy palec po przyklepaniu zmarnotrawienia 2 mld złotych rocznie przez TVP, atakowała Niemcy, mówiąc, że kraj ten powinien odesłać polskich lekarzy do pracy w Polsce. Natomiast Pacjent jest kompletnie odklejony od rzeczywistości. Jeżeli każda pielęgniarka pójdzie na kasę, to kto będzie pracował w szpitalach? Ukraińcy z lewymi dyplomami? Jeżeli każda nauczycielka pójdzie do sprzątania miasta, kto będzie uczył dzieci? 0 myślenia perspektywicznego

 10. 10
  +3
  ~ Dzieci buthaprenu
  Niedziela, 12.09

  I nie zmienia się nic dalej trzeba żyć!!! nic nic .....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1550159454346