Środa, 20.10.2021, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląskie pielęgniarki jadą do stolicy. W sobotę wielki protest pracowników ochrony zdrowia

10.09.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie pielęgniarki jadą do stolicy. W sobotę wielki protest pracowników ochrony zdrowia
Fot. archiwum/W czerwcu pielęgniarki protestowały m.in. w Olsztynie

W sobotę, 11 września w Warszawie odbędzie się wielka manifestacja pracowników ochrony zdrowia. - Po raz pierwszy w historii we wspólnym proteście połączą siły wszystkie zawody medyczne - zapowiadają organizatorzy protestu. Udział w nim wezmą również pielęgniarki i pielęgniarze z Elbląga. 

 

Od lat domagamy się zmian. Teraz jesteśmy na skraju wytrzymałości, jeśli chodzi udźwignięcie problemów służby zdrowia i zabezpieczenie potrzeb zdrowotnych społeczeństwa. To nie jest poziom opieki zdrowotnej, którą chcemy świadczyć.  Na to nie ma naszej zgody. Dlatego bierzemy udział w proteście, Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych jest zresztą wśród jego organizatorów

 

 - mówi Halina Nowik, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu. Obecnie, mam potwierdzony udział od 37 osób - dodaje przewodnicząca elbląskiej OIPiP. - To pielęgniarki i pielęgniarze, reprezentujący praktycznie wszystkiej największe podmioty medyczne, m.in. szpitale i przychodnie, z Elbląga, ale też np. z Fromborka i Braniewa - mówi Halina Nowik, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Elblągu. 

 

Protest pracowników ochrony zdrowia "Łączy nas zdrowie" odbędzie się w sobotę, 11 września, w Warszawie. Rozpocznie o godz. 12 na placu Krasińskich. Organizatorzy planują przemarsz ulicami stolicy przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, gdzie akcja zakończy się około godz. 16. - Czas zaprotestować przeciwko pozorowanym reformom, działaniom doraźnym i chaotycznym, pustym obietnicom. Czas wspólnie walczyć o godne warunki pracy, uczciwe wynagradzanie pracowników ochrony zdrowia, o lepsze perspektywy dla młodych kadr - czytamy w komunikacie Naczelnej Izby Lekarskiej. 


 

Owszem, jeden z postulatów dotyczy naszych zarobków. Chodzi nam jednak również o poprawę warunków pracy, finansowanie tego sektora i zrobienie wszystkiego, aby zachęcić młodych ludzi do kształcenia się i pracy w tym zawodzie. Obecnie nie jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwa ani sobie, ani pracownikom medycznym, ani przede wszystkim pacjentom. Zmian domagamy się od dawna. Strona rządowa nas jednak nie słucha. Brak rozmów jest dla nas najbardziej dotkliwy. Mamy wiedzę i doświadczenie, oczekujemy, że strona rządząca będzie z nami rozmawiać w sposób merytoryczny i konstruktywny. Te problemy dotyczą wszystkich grup medycznych. Dlatego pójdziemy wszyscy razem: lekarze, pielęgniarki, ratownicy, opiekunowie medyczni, farmaceuci i laboranci

 

- dodaje Halina Nowik.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ Sceptyk
  Piątek, 10.09

  Brawo. Jestem całym sercem za Wami.

 2. 2
  +5
  ~ COVID-21
  Piątek, 10.09

  TO CO MAJĄ WYDAĆ NA WYJAZD DO WARSZAWT NIECH DODADZĄ DO PĘSJI TO BĘDO MIELI PODWYŻKĘ.

 3. 3
  +14
  ~ lump
  Piątek, 10.09

  Najpierw zacznijcie od siebie i zapewnijcie opiekę osobom starszym przebywajacym na waszych oddziałach.

 4. 4
  --1
  ~ idzmy wszyscy
  Piątek, 10.09

  Te ....... chcą wyprowadzić nas z UE !!!!!!

 5. 5
  +3
  ~ mieliscie nie krasc
  Piątek, 10.09

  lumpie ,a jak maja zapewnić ta opieke jak nie ma personelu? Zapewnij ja sam swoim bliskim i będzie git. Rzad dał sobie podwyżkę 70 % czyli średnio po 6000 zł a na służbę zdrowia kasy nie ma ?

 6. 6
  --9
  ~ Obserwuję
  Piątek, 10.09

  Wróci wasza PO po wyborach (oby nie) i grosza śmierdzącego nie dostaniecie tak jak przez 8 lat było. Obecni coś dają to każdy chce teraz więcej i więcej. Za mało to zmienić zawód i tyle.

 7. 7
  +18
  ~ chester
  Piątek, 10.09

  Obserwuję-a zaobserwowałeś jak twoi pisowcy zadłużają kraj,jak wszystko drożeje-jak nie widzisz to udaj się do lekarza-tego od oczu..........

 8. 8
  +10
  ~ PiS to śmiecie
  Piątek, 10.09

  Co, 500+ wam nie wystarcza? Podnoszenie podatków w ramach Polskiego Wału też wam nie pasuje? Wy się cieszcie, że Morawiecki nie kazał wam pracować za miskę ryżu, jak to powiedział w sowie i przyjaciołach!

 9. 9
  +8
  ~ precz ze złodziejami
  Piątek, 10.09

  Obserwator wiesz co sie zmieniło przez ostatnie 6 lat rzadów ? A no to ze rodziny pisowców kupują mieszkanie za mieszkaniem. Tak ich dzisiaj stać ( za gotówkę )a ciebie dzisiaj na to stać ? Pytam ?

 10. 10
  +5
  ~ acbe
  Piątek, 10.09

  LUMP ma racje PACJENTOW olewaja jak by za kare pracowali ZA ROBOTE SIE WEZCIE

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.