Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Bezpłatne badania dla czterdziestolatków. Czytelniczka: W Elblągu ich nie zrobisz

10.07.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bezpłatne badania dla czterdziestolatków. Czytelniczka: W Elblągu ich nie zrobisz
Źródło: https://pixabay.com/zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Rząd postanowił zatroszczyć się o zdrowie czterdziestolatków. Jednak elblążan, którzy będą chcieli skorzystać z pakietu bezpłatnych badań w ramach programu Profilaktyka 40 Plus czeka niemiłe zaskoczenie, ostrzega Czytelniczka info.elblag.pl.
 

Od 1 lipca osoby, które ukończyły czterdzieści lat mogą skorzystać z pakietu bezpłatnych badań w ramach programu Profilaktyka 40 Plus. Zawiera on głównie podstawowe badania takie jak, morfologia krwi, stężenie cholesterolu, ocena funkcji wątroby, miarowości rytmu serca, pomiar ciśnienia tętniczego czy masy ciała.
 

- To symboliczna data 1 lipca, chciałbym, żeby się kojarzyła z tym, że zaczynamy odbudowę zdrowia publicznego i nadrabianie deficytów zdrowia związanych z pandemią koronawirusa. Znacznie mniej pacjentów zgłaszało się do lekarzy w 2020 r. Program „Profilaktyka 40 PLUS” ma pomóc w odbudowie zdrowia Polaków, ale też przygotować nas na tego typu wydarzenia w przyszłości. Zadbajmy o nasze zdrowie i skorzystajmy z zaproponowanej profilaktyki -  mówił o programie minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Aby zapisać się na badania, należy wypełnić ankietę na Internetowym Koncie Pacjenta lub zadzwonić pod numer 22 735 39 53 (infolinia programu Profilaktyka 40 Plus). Tak też zrobiła Czytelniczka info.elblag.pl i spotkała ją niemiła niespodzianka. 

Potraktowała ten program jako motywację do zainteresowania się swoim zdrowiem. Niestety bardzo szybko okazało się, że to jest bardziej skomplikowane, niż mi się wydaje. W Elblągu nie ma placówki, która wykonuje te badania w ramach programu. Owszem mogę wykonać je w innym mieście, ale powiedzmy sobie, za wyjazd np. do Olsztyna zapłacę tyle samo co za badanie krwi na miejscu w Elblągu. Dla mnie to mija się z celem

- mówi pani Marta, mieszkanka Elbląga. 
 

O potwierdzenie informacji przekazanej nam przez elblążankę poprosiliśmy olsztyński oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Okazuje się, że Czytelniczka ma rację. W Elblągu, przynajmniej, na razie nie ma placówki, która realizuje e-skierowania na badania Profilaktyka 40 Plus.

Nadal oczekujemy na zgłoszenie placówki, która mogłaby realizować świadczenia na terenie Elbląga

- informuje Aleksandra Kuczko z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału NFZ. 
 

- Lista placówek (wciąż się zwiększa, codziennie wpływają nowe wnioski, które rozpatrywane są niezwłocznie. W chwili obecnej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego program można zrealizować w 15 miejscach. Pełna lista placówek wraz z mapą znajduje się na stronie internetowej pacjent.gov.pl - dodaje przedstawicielka Funduszu.
 

Więcej na temat programu Profilaktyka 40 Plus znajdziemy TUTAJ.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (19)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +11
  ~ Bezpłatne badania ...
  Sobota, 10.07

  Bezpłatne badania dla czterdziestolatków... To propaganda. Sam (38 lat) pójdę sobie zrobić badania do laboratorium, bez skierowania. Może trochę zapłacę, ale na zdrowiu nie warto oszczędzać. Co roku sam sobie takie robię. To co ogłaszają to rządowa propaganda, pewne na bezpłatne badania do Olsztyna trzeba jechać...

 2. 2
  +11
  ~ Eugen
  Sobota, 10.07

  Poczekam do 60 może wreszcie będzie w Elblągu ta placówka. Za 20 lat to i inny prezydent będzie i dyrektor szpitala, ale miasto, miastem nie będzie, kisiel posiać i czekać na plony.

 3. 3
  +15
  ~ Damian-bystro-oki
  Sobota, 10.07

  Zaproponowany zestaw badań to śmiech na sali. W przypadku mężczyzn brak jest podstawowych dwóch: kolonoskopii i badania prostaty. Jak się okazuje rak jelita grubego zbiera ogromne żniwo. Sam gdybym nie poszedł za namową żony, to jak się wyraził lekarz wycinając okazałego polipa, za dwa lata widzelibyśmy się na innym oddziale. I z głupa franc, co by nie mówić - mało przyjemne badanie - stało się tym ratującym życie.

 4. 4
  +56
  ~ Upadły Harlej
  Sobota, 10.07

  za co Gelert Elżbieta kasuje 26 tysięcy miesięcznie? bierz się babo do roboty i migiem zgłaszaj swój przybytek do programu.

 5. 5
  --11
  ~ m
  Sobota, 10.07

  Aż to sprawdziłam :) pokazało mi 5 stron podmiotów, które w Elblągu realizują ten program.

 6. 6
  +6
  ~ m
  Sobota, 10.07

  :) zwracam honor! Nie ma żadnego :) nie zazanaczyłam badania 40+

 7. 7
  --5
  ~ PiS
  Sobota, 10.07

  do Olsztyna jedźcie!

 8. 8
  +1
  ~ ***** ***
  Sobota, 10.07

  Jestes tak pewien ze gelert 26tysi zarabia czy dowiedziales sie z wymiocin tvputin?

 9. 9
  +5
  ~ rthy
  Sobota, 10.07

  ale jest Nowy Dwór Gdański. Trochę siara, żeby w 10 tys.mieście nie było można takich badań zrobić w ramach programu. Mam nadzieję, że te badania nie kosztują prywatnie 20 zł, bo wtedy niech się cmokną...

 10. 10
  +1
  ~ rthy
  Niedziela, 11.07

  130 tys. oczywiście

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.89817094802856