Niedziela, 2.10.2022, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Czy w Elblągu w końcu zostaną uporządkowane usługi medyczne?

15.07.2015, 13:40:49 Rozmiar tekstu: A A A
 Czy w Elblągu w końcu zostaną uporządkowane usługi medyczne?
Fot. Adrian Sajko

Platforma Obywatelska zapowiadała, że zależy jej na uporządkowaniu w naszym mieście usług medycznych, utworzenie oddziału geriatrycznego w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II oraz przywrócenie dyspozytorni. O tym, co robią w tych tematach postanowili powiedzieć podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.

W Elblągu są dwa szpitale, które działają obok siebie. Realizują one usługi i można powiedzieć, że już niezależnie. Oddziały nie dublują się – mówiła radna PO Małgorzata Adamowicz. - Pan prezydent (Witold Wróblewski – przyp. red.) zwrócił się do zarządów szpitali, aby przedstawiły, jakie mają plany, co, w którym szpitalu ma funkcjonować. Wiem, że te plany nie są zbyt zbieżne.

Przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa, Spraw Społecznych i Samorządowych przyznała, że do Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego zostało wystosowane pismo z prośbą o utworzenie specjalnego zespołu. - Mam taka nadzieję, że już we wrześniu, jeszcze w tym roku powstanie zespół osób, które będą pracowały nad tym, aby utworzyć czy to zespół szpitali czy jedną placówkę medyczną w tych dwóch lokalizacjach – mówiła Małgorzata Adamowicz.

Radna skłania się bardziej ku drugiej koncepcji.

Byłoby to z dużym zyskiem dla mieszkańców. Jest jedna, duża placówka, fantastycznie pracująca – Szpital Wojewódzki. Szpital Miejski, w całości, też byłby równie dobrze pracująca placówką. Póki co te placówki pracują różnie. Finansowo też się różnią. Szpital Miejski boryka się cały czas z ujemnym bilansem, cały czas jest zadłużony na ponad 2 mln zł. Ale to wszystko jest do rozwiązania. Uważam, że jeden podmiot byłby łatwiejszy do zarządzania i do wydatkowania miejskich pieniędzy

– zaznaczyła.

Poruszono również temat oddziału geriatrycznego, którego w Elblągu po prostu nie ma. - W ogóle w naszym województwie nie ma oddziału geriatrycznego W całej Polsce jest ich bardzo mało. Myślę, że gdybyśmy tę lukę wypełnili to byłoby wsparcie może z Ministerstwa Zdrowia czy Jurka Owsiaka. (…)  Jesteśmy starzejącym się środowiskiem, więc potrzeby są bardzo duże – stwierdziła Małgorzata Adamowicz.

Jednak są oddziały, które poszerzają usługi medyczne w naszym mieście. - W Szpitali Miejskim 1 października otwiera się oddział pulmonologii. Jest to wypełnienie luki, ale również w elbląskim szpitalu od  1 lipca przy oddziale chirurgii funkcjonuje pododdział chirurgii ręki. Wykonywanych jest tam bardzo dużo zabiegów nie tylko dla mieszkańców Elbląga, czy województwa, ale także dla mieszkańców kraju – zauważa radna.

Podczas konferencji został poruszony również temat powrotu dyspozytorni do naszego miasta, który jak się okazuje nadal pozostaje w sferze marzeń.

Ten temat na razie odkładamy. Pan wojewoda nie jest naszego zdania, że dyspozytornia powinna działać w Elblągu, ale miejmy nadzieję, że to jeszcze się zmieni

– stwierdziła Małgorzata Adamowicz.

Radna podkreśliła, że dużo do myślenia daje praca dyspozytorni po wprowadzonych zmianach w ich lokalizacji. - Okazuje się, że w całej Polsce, tam, gdzie jest tylko jedna, często te dojazdy do poszkodowanych są opóźnione, źle zorganizowane. My i za rządów pana prezydenta Jerzego Wilka i teraz o tym mówimy. Miasto nas popiera. Jeszcze nie przekonaliśmy wojewody – zaznaczyła.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 15

%86.7 %13.3


Komentarze do artykułu (30)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ saaaas
  Środa, 15.07

  zabierzcie nygusów z tego zdjęcia!!!!

 2. 2
  +13
  ~ JANEK CHORY
  Środa, 15.07

  proszę jak teraz smród przy tyłku to się martwią o zdrowie mieszkańców.! WSTYD I ŻENADA!!!!

 3. 3
  +15
  ~ Przestańcie pi*****ć
  Środa, 15.07

  Na operacje zaćmy 2,5-3 lata ,do okulisty 1 rok,do kardiologa 1,5 roku ,na zabiegi rehabilitacyjne 8,miesięcy.CO O TYM NIE WIECIE.Cóż jak złamał nóżkę od razu został przyjęty, bez kolejki a kto to wie ze zdjęcia.A inni pacjenci czekali i to z numerkami bo elita nie czeka.PO w Elblągu g***o ma do powiedzenia -przykład powrót dyspozytorni pogotowia ratunkowego do Elbląga.DLACZEGO mineło tyle lat a chorzy pacjenci z Elbląga muszą jechać do olsztyna by się leczyć.TO JEST wk******ce.olsztyn i tamtejsi politycy robią co chcą a wy nic nie powiecie co boicie się ich chyba tak.Przed wyborami aktywni a co robiliście przez 8 lat-obietnice!!!!!!!!!!!!

 4. 4
  +13
  ~ ano
  Środa, 15.07

  jeszcze trochę i pa PO i PSL za obiecanki cacanki.

 5. 5
  +15
  ~ psiogłowy
  Środa, 15.07

  ....na te niedojdy i wszędowcisłego to sc......r się w kieszeni otwiera. Precz kmioty.

 6. 6
  +11
  ~ Psioglowy
  Środa, 15.07

  Ktoś te mordy wydrukuje na papierze toaletowym?

 7. 7
  +17
  ~ fe
  Środa, 15.07

  jacy chorzy głos zabierają ,wy dbacie o nas pacjentów.WSTYD I KPINY.

 8. 8
  +7
  ~ Psiogłowy
  Środa, 15.07

  zapomniałem dodać: hochsztaplerskie mordy o kaprawych oczkach.

 9. 9
  +15
  ~ k4+6
  Środa, 15.07

  ciekawe ,kto rządzi ??????????????????? czyżby nie PO. co za tępa wstawka. Może ktoś się nabierze

 10. 10
  +11
  ~ JA WAS ........
  Środa, 15.07

  Na zdjęciu widzę trójkę nieudaczników , którzy potrafią tylko siedzieć w ukryciu brać kasę i nic nie robić . Ludzie miejcie honor i nie pokazujcie się przed wyborami i nie mówcie co wy znowu planujecie zrobić - jesteście PO prostu żałośni !!! Osiem straconych LAT - NIGDY JUŻ WIĘCEJ PEŁO .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2433638572693