Niedziela, 31.05.2020, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

We wrześniu w szpitalu miejskim ruszy oddział chorób płuc. Na geriatrię jeszcze poczekamy

13.04.2015, 07:00:31 Rozmiar tekstu: A A A
We wrześniu w szpitalu miejskim ruszy oddział chorób płuc. Na geriatrię jeszcze poczekamy
Fot. Adrian Sajko

Powierzchnię około 700 m2 liczyć będzie nowy oddział pulmonologiczny w szpitalu miejskim przy ul. Żeromskiego. Pierwszy w Elblągu oddział chorób płuc, będzie posiadał 28 łóżek. W najbliższych tygodniach rozpocznie się adaptacja pomieszczeń na jego potrzeby. Otwarcie pulmonologii ma nastąpić we wrześniu. Niestety, w tym roku nie ma co liczyć na uruchomienie w elbląskim szpitalu oddziału geriatrii.

Obecnie, chorujący na płuca elblążanie - w przypadku leczenia szpitalnego - kierowani są do placówek w Olsztynie, Gdańsku i Prabutach. Utworzenie pulmonologii w szpitalu miejskim, w końcu rozwiąże ten problem. Wielu pacjentów, długo wyczekiwało bowiem otwarcia tego typu oddziału w Elblągu.

Istotą funkcjonowania szpitali jest współdziałanie i zabezpieczenie aktualnych potrzeb rynku medycznego. Można tego dokonać właśnie poprzez tworzenie oddziałów o nowych profilach, dotychczas w Elblągu nie istniejących. Jak wynika z danych statystycznych w mieście Elblągu, jak i powiecie elbląskim, odnotowuje się wysoką zachorowalność na choroby układu oddechowego

– tłumaczy potrzebę otwarcia oddziału pulmonologii w naszym mieście Katarzyna Stasiak, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu.

Oddział chorób płuc powstanie na parterze głównego budynku szpitala, a dokładnie w jego prawym skrzydle. Wcześniej w miejscu tym funkcjonował oddział chorób wewnętrznych (został przeniesiony do szpitala na ul. Komeńskiego), a ostatnio ginekologia, która po remoncie wróciła do swoich odnowionych pomieszczeń.

Na powierzchni ok. 700 m2 wydzielone zostaną m.in. sale chorych na 28 łóżek. Ponadto znajdą się w nim pokoje i gabinety lekarskie, toalety dla pacjentów i personelu oraz pomieszczenia: socjalne i porządkowe. Oddział posiadać będzie także gabinety zabiegowe, w tym sale bronchoskopii i gabinet opatrunkowy.

W tej chwili trwa przetarg na wykonanie adaptacji i przebudowy pomieszczeń na potrzeby pulmonologii. Główną projektowaną zmianą, będzie wydzielenie pomieszczenia porządkowego, punktu pielęgniarskiego, gabinetu zabiegowego dla badań endoskopowych, izolatki, łazienek dla pacjentów, gabinetu ordynatora i oddziałowej. Wykonawcę robót powinniśmy poznać w najbliższych dniach. Prace budowlane mają zakończyć się do połowy sierpnia br. Pieniądze na ten cel, zostały zarezerwowane w budżecie Miasta już na początku tego roku.

Uruchomienie oddziału przewidywane jest od września 2015 roku. Podpisanie kontraktu z NFZ możliwe będzie dopiero przed oficjalnym otwarciem oddziału

– mówi Katarzyna Stasiak, rzecznik prasowy Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Elblągu.

Według wcześniejszych zapowiedzi, w tym roku w szpitalu miejskim pojawić miał się jeszcze jeden nowy oddział – geriatrii. Niestety z powodu braku możliwości finansowania, plany jego uruchomienia zostały zawieszone. Miasto będzie szukało na ten cel środków z funduszy zewnętrznych.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 8

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ iza
  Poniedziałek, 13.04

  czekamy czekamy czekamy !!!!! rok temu na zabieg bronchoskopii musiałam z córką jechać karetką z naszego szpitala do szpitala w Gdańsku

 2. 2
  +8
  ~ Mors
  Poniedziałek, 13.04

  Dzięki i za to, najgorsze są te wyjazdy, żeby się leczyć.Mam nadzieję, że termin będzie dotrzymany.

 3. 3
  +9
  ~ pacjent
  Poniedziałek, 13.04

  oby tylko była wykwalifikowana kadra lekarska - bo samo otwarcie oddziału bez ludzkich, doświadczonych i rzetelnych lekarzy to kompletnie nic, bo można robić różne badania ale jeśli później wyniki nie są jednoznaczne, bo lekarz nie umiał ich dobrze opisać,, to badanie mija się z celem...

 4. 4
  +8
  ~ to kiedy
  Poniedziałek, 13.04

  Kiedy wreszcie w Elbląskich szpitalach będą wszystkie odziały których nie ma by skończyły sie wycieczki do olsztyna by się leczyć.

 5. 5
  +9
  ~ Czekamy w Elblągu
  Poniedziałek, 13.04

  W olsztynie budują nowy szpital jeden po drugim a w Elblągu NIC.DLACZEGO????????????

 6. 6
  +3
  ~ :(
  Poniedziałek, 13.04

  kiedy będzie u nas jakiś normalny endokrynolog, nie ginekolog-endo, ale po prostu specjalista z najwyższej półki? Bo to co na Królewieckiej jest to woła o pomstę do nieba

 7. 7
  +3
  ~ jak dobrze
  Poniedziałek, 13.04

  że ktoś porusza sprawę endokrynologa, napisałam swoja opinie pod opiniami lekarz u której byłam na wizycie, ale się nie ukazała. Moja opinia była taka sama jak ta powyżej co dotyczyła Tej endokrynolog. Może ktoś zwróci uwagę i zrobi coś, litości????

 8. 8
  +1
  ~ ciekawski
  Poniedziałek, 13.04

  A ciekawe skąd dyrekcja zatrudni tam pielęgniarki? hahahahaha. Zadna za taką pensję wypłacaną przez ten szpital nie zatrudni się tam.

 9. 9
  +1
  ~ pede
  Wtorek, 14.04

  Kto będzie zabezpieczał pod kątem torakochirurgii? Gdzie będzie zaplecze diagnostyczne, obrazowe?Kto będzie wykonywał bronchoskopię?Pulmonologia -wydmuszka. Ściema.....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.