Sobota, 15.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Uszkodziłeś koło w samochodzie na dziurze w jezdni? Możesz ubiegać się o odszkodowanie od Prezydenta

28.12.2022, 15:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uszkodziłeś koło w samochodzie na dziurze w jezdni? Możesz ubiegać się o odszkodowanie od Prezydenta

Kierowcy od lat narzekają na dziury w elbląskich ulicach. Tym razem jeden z czytelników info.elblag.pl zwraca uwagę na ul. Piłsudskiego. - Tam jest dziura na dziurze. Nie wierzę, że nikt z Urzędu tego nie widzi – stwierdził.


 
Stan wielu elbląskich ulic budzi duże zastrzeżenia kierowców. Jednym z przykładów jest ul. Piłsudskiego. Jak widać, na fotografiach dziury w jezdni mogą tam znacznie uprzykrzyć jazdę.

 

Tam jest dziura na dziurze. Nie wierzę, że nikt z Urzędu tego nie widzi. Zastanawia mnie, jakim cudem znalazły się pieniądze na załatanie ul. Marymonckiej, gdzie ruch jest bardzo mały, a Piłsudskiego nie była wcześniej na liście. Zdecydowanie większy ruch jest na Piłsudskiego, a tam mamy ser szwajcarski

 

– podkreślił czytelnik.Nasz czytelnik zaznaczył, że jego zdaniem na ul. Piłsudskiego by nie wjechać w dziurę trzeba mocno manewrować swoim samochodem.

 

Wjechałem w dziurę i już wiem, że będę mieć problem z autem. Nie wiem jeszcze jak bardzo, ale coś na pewno się stało. Jestem wściekły, bo można było tego uniknąć, gdyby ktoś panował nad stanem dróg w Elblągu. Oczywiście mógłbym tego uniknąć omijając dziurę i wjeżdżając na sąsiedni pas, ale mogłoby się to skończyć wypadkiem. To nie tak powinno wyglądać

 

– dodał elblążanin.Warto wiedzieć, że w przypadku, gdy uszkodzi się koło w samochodzie na dziurze w jezdni istnieje możliwość ubiegania się o odszkodowanie od podmiotu odpowiedzialnego – w przypadku dróg gminnych od Prezydenta Miasta, Burmistrza lub Wójta, w przypadku dróg powiatowych od Zarządu powiatu, w przypadku dróg wojewódzkich od zarządu województwa, w przypadku dróg krajowych od Generalnego Inspektoratu Dróg Krajowych i Autostrad.


Zgodnie z art. 20 Ustawy o drogach publicznych za stan dróg odpowiada zarządca. Do zadań zarządcy dróg należy między innymi przeprowadzanie okresowych kontroli stanu dróg, wykonywanie robót interwencyjnych i zabezpieczających.


W przypadku uszkodzenia koła na dziurze w drodze szkodę należy dokładnie udokumentować, przedstawiając zdjęcia uszkodzonego pojazdu oraz jezdni, szczegółowy opis okoliczności zdarzenia, zeznania świadków i notatkę policji lub straży miejskiej. Ubezpieczyciel ma na rozpatrzenie sprawy 30 dni.


Nasz czytelnik nie wie, czy zdecyduje się skorzystać z tej możliwości. - Zastanowię się nad tym, ale warto głośno mówić o tym, jakie mamy prawo. Może to spowoduje, że zaczną bardziej dbać o stan dróg – stwierdził elblążanin.

 

 

Tak wygląda nawierzchnia ul. Piłsudskiego.

 

 

 

Tak wygląda nawierzchnia ul. Marymonckiej.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +29
  ~ Ernest
  Środa, 28.12

  Haos organizacyjny i bałagan w całym mieście! Ile tego dziadostwa jeszcze?! Zamiast zająć się drogami to asfaltuja droge do nikąd na wschodniej. Czy coś wiadomo w temacie referendum? Jak stoimy z podpisami?

 2. 2
  --3
  ~ chester
  Środa, 28.12

  jakie referendum marzycielu?a z podpisami lezycie na obu łopatkach

 3. 3
  --18
  ~ emeryt2018
  Środa, 28.12

  Zdjęcie jednej dziury z wielu stron i już cała ulica dziurawa.

 4. 4
  +23
  ~ Do_pomorskiego
  Środa, 28.12

  Serio? Odszkodowanie u Wróbla? :) Znając jego mentalność to jescze ON pozwie takiego kierowcę za to, że śmie coś od niego rządać i go za coś krytykować - w tym wypadku stan nawierzchni :) W najlepszym wypadku bezradnie rozłoży ręce i stwierdzi, że "miasta nie stać na takie rzeczy, bo PiS nie dał pieniędzy" :)

 5. 5
  +15
  ~ Tomasz W
  Środa, 28.12

  oj odszkodowanie to nie jest łatwa sprawa, ustalenie zarządcy drogi nie należy do łatwych, a w tym czasie zarządca prawdopodobnie dostaje inf. od policji i odrazu łata dziurę, żądając zrobienia zdj. owej dziury. Odszkodowanie w pierwszej instancji odrzucone, trzeba się odwoływać - co większość obywateli zniechęca, ale warto. Przebita opona ewidentnie przez zanieczyszczenie drogi jest wogóle nie do udowodnienia, gdyż nawet policja nie chce przyjąć zgłoszenia, a stan dróg w mieście to tragedia a szczególnie tych bocznych niby nie uczęszczanych często.

 6. 6
  +1
  ~ Do chester
  Środa, 28.12

  Samo rererendum to wstyd , upokorzenie , czerwona kartka i fakt ze w 2024 będą zmiany więc nie dokładaj jeszcze do piec bo wylalo się wszystko i obniżono wiele

 7. 7
  +6
  ~ Poszkodowana
  Środa, 28.12

  Na odszkodowanie czekam rok. Ten tzw departament dróg na nitschmana nie kontroluje przekazanych do ubezpieczyciela dokumentów w jakim są roku pistepowania. Zawarli umowę z jakaś ubezpieczalnia ,,wiener,, która słynie z odrzucania wniosków i tym samym jest tania co pasuje prezydentowi a ty człowieku czekaj aż ci wypłaca ochlapy. Ubezpieczycielowi nie zależy na wypłacie odszkodowania. Miasto od razu należy podać do sądu inaczej to zapomnij. Żadnej reakcji czy zapytania ze strony miasta.

 8. 8
  +6
  ~ kek
  Środa, 28.12

  Co tam dziury one są nawet na ul. Piłsudkiego "nieważne", ważne że prezydent spełnił zachciankę pani b. radnej i postawił popiersie Piłsudskiego i co jest ważniejsze?

 9. 9
  +5
  ~ skandal!
  Środa, 28.12

  to to jeszcze nic, jedzcie zobaczyc jak wyglada ul.Mazurska od skrzyzowania z al.Odrodzenia w kierunku mostu unijnego. Dziura na dziurze , trzeba jechac lewym pasem zeby nie uszkodzic sobie auta, i tak co roku. czasem w dziury wstawiają głupki jakies slupki i tak stoja te slupki tygodniami. masakra, dziwny styl zarzadzania miastem. pewnie kasa poszla na prawnikow ganiajacych ludzi krytykujacych wladze. i tych co chcieli zrobic referendum.

 10. 10
  +3
  ~ jaa258
  Środa, 28.12

  Na końcowym odcinku Grunwaldzkiej jeszcze gorzej , postawili pachołki żeby koła nie urwać...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1262319087982