Czwartek, 30.05.2024, Imieniny: Joanna, Feliks, Ferdynand
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

"Precz z ulicy Słonecznej". Mieszkaniec skarży się na klientów monopolowego

25.08.2022, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Precz z ulicy Słonecznej". Mieszkaniec skarży się na klientów monopolowego

"Degustacja" alkoholu na chodniku i gardłowe krzyki pijaków. To coraz częściej codzienność na ul. Słonecznej, przekonuje jej mieszkaniec. Elblążanin podkreśla, że w ostatnim czasie sytuacja eskaluje, a policja na ich ulicy pojawia się niemal codziennie. 

 

Sąsiedztwo jednego ze sklepów monopolowych coraz bardziej daje się we znaki mieszkańcom ulicy Słonecznej, przekonuje Czytelnik info.elblag.pl. Chodzi o klientów, którzy jak podkreśla elblążanin, spożywają alkohol w jego pobliżu.

 

- To jest patologia. Te grupki urzędują na ulicy Słonecznej codziennie, od rana do wieczora. Jest kilka miejsc, które sobie wyjątkowo upodobali, np. przejście obok budynku nr 12. Tutaj impreza trwa cały dzień. Na całą ulicę słychać gardłowe pijackie krzyki. To jakiś absurd. Niedługo rozpocznie się rok szkolny, czy uczniowie z pobliskiej szkoły, rzeczywiście muszą tego słuchać i oglądać - pyta elblążanin.

 

Niektórzy mieszkańcy ul. Słonecznej interweniują w tej sprawie na policji. W ostatnich dniach funkcjonariusze pojawiali się tam niezwykle często.

 

Od 20 sierpnia interwencje wobec osób spożywających alkohol na tej ulicy były codziennie. Zgłoszenia przekazywała nam jedna osoba. Podczas interwencji przeprowadzonej 23 sierpnia jeden z mężczyzn został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Informacje w tej sprawie przekazane zostaną dzielnicowemu. On sprawdzi sytuację. Jeśli okaże się, że problem w tym miejscu jest duży, być może będzie skutkowało to pismem do Urzędu Miejskiego w sprawie odebrania koncesji

 

- mówi nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Rzecznik jednocześnie dodaje, że procedura w takich przypadkach trwa długo, a wszystkie fakty muszą być dokładnie zweryfikowane.

 

 

Rozumiem, że tego sklepu nie zlikwidujemy, ale chcielibyśmy zmiany jego lokalizację. Dosłownie: Precz z ulicy Słonecznej. To jest oaza, która ciągnie tych wszystkich ludzi, którzy z jedną butelką krążą dookoła tego sklepu cały dzień. Chciałbym, aby władze miasta wreszcie zwróciły uwagę na ten problem

 

- podkreśla mężczyzna.

 

 

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również właściciela sklepu. Czekamy na odpowiedź. Do tematu wrócimy.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (62)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ Współczuję tej patologii. Tak to jest jak oni dostaja mieszkania w centrum w najlepszych kamienicach
  Czwartek, 25.08

  Ich zycie to alkohol od rana do nocy, 500plus, bombelki i maDki. Sloneczna i kosynierow to dwie najgorsze ulice

 2. 2
  +15
  ~ Poiuy
  Czwartek, 25.08

  No to sklep ma raczej po koncesji. Identyczna sytuacja z pijaczkami i sklepem obok bloków miała miejsce w sąsiedztwie znajomych. Sklep szybko stracił koncesję. Szkoda kobiety, która go otworzyła (nie był to sklep sieci na B), bo w sumie przez patole padł jej biznes.

 3. 3
  +20
  ~ Elbląg
  Czwartek, 25.08

  Coraz więcej patologi chodzi gdzie mordy drą całe noce, spać nie można słychać jest tluczenie butelek, przekleństwa itd... Strach wyjść na ulicę, schodzą się również na plac koło przedszkola przy Słonecznej A także koło przychodni neurologicznej, na rogu ul kosynierów, słoneczna. Nocami wykrzykują na ulicy że można kupić w tym bloku narkotyki, i skorzystać z innych usług... Policja mogłaby zająć się w końcu patologia, a państwo nie powinno dawać 500+. Gnać dziadostwo do roboty, a nie utrzymuje ich z podatków. Najgorsze dwie ulicę to Słoneczna i Kosynierów.

 4. 4
  +17
  ~ Gdgdg
  Czwartek, 25.08

  Takie sytuacje nie tylko na Słonecznej,

 5. 5
  +24
  ~ Tubylec Słoneczna
  Czwartek, 25.08

  Problem na ulicy stanowi grupka pod przewodnictwem Krzysztofa H - byłego bramkarza Olimpii, jego konkubiny i kilku kolegów. Ten gruby w czapce jest nieszkodliwy. Wspomniani piją, krzyczą, przeklinają, sikają, wymiotują, zaczepiają ludzi i niszczą ( rozbite butelki, uszkodzone rynny ) wszystko jest na kamerach

 6. 6
  +15
  ~ Ola
  Czwartek, 25.08

  To samo zaczęło się dziać jak otworzyli monopolowy B. Na Odzieżowej koło II liceum

 7. 7
  +6
  ~ Cichy klient
  Czwartek, 25.08

  Edek z Globusem odsmalają rurę pod Borysem

 8. 8
  +6
  ~ Vip
  Czwartek, 25.08

  Co z tego że zabiorą koncesje skoro obok jest drugi po schodkach? Plus pss obok i żabka w okolicy. Borys na słonecznej jest jako pierwszym w Elblągu więc problem nie tkwi w Borysie downy

 9. 9
  +4
  ~ Mieszkaniec starowiejska
  Czwartek, 25.08

  Akurat groby w czapce nie pije alkoholu ... więc nie wiem kto robi pod górkę... więc zajmijcie się własnym tylkiem

 10. 10
  +11
  ~ Ghh
  Czwartek, 25.08

  Ulica Niepodległości to samo borysek otwarty i patola też. Zamknąć to g.... Lub skrócić czas otwarcia sklepu.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0772738456726