Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Na ul. Fromborskiej potrzebne są zmiany? „Droga rowerowa nie spełnia wymagań Ministra Transportu”

23.08.2022, 15:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Na ul. Fromborskiej potrzebne są zmiany? „Droga rowerowa nie spełnia wymagań Ministra Transportu”

Radny Marek Kamm apeluje o zmiany organizacji ruchu drogowego na ul. Fromborskiej, na odcinku Ogólna – potok Babica. W czym tkwi problem?

 

 

Dwukierunkowa droga rowerowa nie spełnia wymagań określonych w Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 2 marca 1999 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie

 

– wyjaśnia radny.


Marek Kamm zwrócił uwagę na to, że na tym odcinku, a zwłaszcza między ulicą Ogólną a Okrężną obserwuje się znacznie natężenie ruchu pieszego (działki, liczna zabudowa mieszkalna). - To powoduje dyskomfort tych dwóch grup użytkowników drogi – stwierdził.


W związku z tym radny zwrócił się z wnioskiem o zmianę stałej organizacji ruchu drogowego na ul Fromborskiej, odcinek od skrzyżowania z ulicą Ogólną do mostku na potoku Babica. - Zmiana miałaby polegać na usunięciu znaków B-9 i dopuszczeniu w ten sposób ruchu rowerowego na zasadach ogólnych, po jednej ul. Fromborskiej – wyjaśniał Marek Kamm.

 

Jednocześnie wnoszę o usunięcie obecnego na tym odcinku oznakowania istniejącego ciągu pieszo-rowerowego i zastąpienia go kombinacją znaków C-16 – droga dla pieszych z T-22 – nie dotyczy rowerów

 

– podkreślił Marek Kamm.


Jak do tego odniósł się Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak? - Uważam, że zaproponowana zmiana, usunięcia znaków B-9, i wprowadzenia ruchu rowerowego na jezdnię bitumiczną ul. Fromborskiej wymaga konsultacji i szerszej analizy sytuacji, dlatego wniosek ten kieruję pod obrady Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – stwierdził. - Otrzymana opinia przedstawicieli z różnych środowisk, w tym Policji, posłuży mi do podjęcia stosownej decyzji w tej sprawie.

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ kij
  Wtorek, 23.08

  Czy pan radny przemyślał żeby na wąskiej ulicy Fromborskiej z liniami ciągłymi dopuścić jeszcze rowery? A myślałem że pan radny od rowerów oficer jest w tej materii kumaty. Panie radny wycofaj pan ten wniosek i zaproponuj poszerzenie drogi rowerowo-pieszej. A tak na marginesie jakie kwalifikacje mają radni i członkowie Miejskiej Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego? Policja panie radny Policja, to jest właściwy organ w tej materii.

 2. 2
  +7
  ~ Prawda
  Wtorek, 23.08

  A ja apeluję o wybudowanie CZTEROPASMOWEJ drogi, przynajmniej już od Łęcza.

 3. 3
  +3
  ~ obserwator elblaga
  Wtorek, 23.08

  Rozszyfrowac szyfr

 4. 4
  +6
  ~ a ja się pytam
  Wtorek, 23.08

  kto poniesie konsekwencje - zaprojektowania i zaopiniowania projektu przebudowy? Bo projektant z uprawnieniami, konsultanci i zatwierdzający projekt przebudowy się podpisali, że jest cacunio - kasa się zgadza w kieszeni i kopercie - i o so chodzi? Coś Wam nie pasuje to se sami róbta! Wybudujta sobie autostrade rowerowom.....aż do Królewca

 5. 5
  +8
  ~ Oj tam panie prawo.
  Wtorek, 23.08

  A czy w Elblągu jest chociażby jedna droga rowerowa spełniająca ustawowe nakazy. Te, które istnieją to od biedy można określić jako odcinki ciągu pieszego, gdzie mogą poruszać się rowerzyści. Poza tym oni sami nie stosują się do przepisów i nikt z nich nie ponosi konsekwencji. Praktycznie w Elblągu, ale nie tylko, kwestie ruchu rowerów, a też I hulajnog, oto przykład totalnej samowolki i kpin z przepisów prawnych. No ale cóż się temu dziwić skoro nasz naród nie chce stosować się nawet do prawa o ratownictwie co wykazała ostatnio sytuacja na plaży w Stegnie.

 6. 6
  +5
  ~ Oczy
  Wtorek, 23.08

  A moze zaparkowac na tej drodze kilka samochodow?

 7. 7
  +11
  ~ zajmij sięPanczymś pożyteczny
  Wtorek, 23.08

  To chyba jakiś żart? Niech sobie chociaż koszulki z celownikiem założą, żeby w środek trafić. Droga wąska kręta, same drzewa przy niej i jeszcze kolarzyny potrzebne

 8. 8
  +4
  ~ rowerowiec
  Wtorek, 23.08

  Albo wybudujcie nową szeroką drogę dla rowerów oddzieloną od chodnika albo w trybie natychmiastowym zdejmujecie te znaki zakazu jazdy rowerem. Ta droga rowerowa z płyt połączona z chodnikiem stanowi śmiertelne niebezpieczeństwo dla pieszych i rowerzystów.

 9. 9
  +13
  ~ P. Klim na Prezydenta
  Wtorek, 23.08

  Na dzień dzisiejszy wystarczy by chociaż ZZM zamiast pielęgnować kwiatki pod UM usunął zielsko z tego ścieżko - chodnika, bo miejscami w 1/4 zarośnięte. A w pogodne weekendy ruch bardzo duży.

 10. 10
  +17
  ~ Nowak, nie daj się nabrać
  Wtorek, 23.08

  Kolejny "radny" chce zaistnieć. Jeżeli spisał testament, to niech sam gna rowerem po Fromborskiej a kaftan zaraz dostanie. Jadę często rowerem do Krasnego lasu lub z Krasnego w różnych porach. Nie spotkałem korka lub konfliktu pieszy- welocypedysta. Myślałem, że Kam to fachowiec od dróg i ruchu na nich, ale okazał się "radnym".Smutne, bo grał rolę wszechwiedzącego tak jak w tej petycji. Gdybym nie używał tej ścieżki pieszo- rowerowej, to bym mu uwierzył. Niech między 14 a 16.30 wyjedzie z całą rodziną rowerami , asfaltem na Fromborskiej do Krasnego. Wizja wyborów nie tylko wywołuje sr.aczkę ale też pada na łeb mocniej niż mikroklimat elbląski.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.93020296096802