Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

"Czy nikt tego nie widzi? Pies stanowi zagrożenie dla innych. To skandal"

17.11.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Czy nikt tego nie widzi? Pies stanowi zagrożenie dla innych. To skandal"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
- Czy nikt z Urzędu Miasta w okresie ostatnich kilku miesięcy nie przejeżdża obok schroniska? Czy naprawdę nikt nie widział psa, który od miesięcy koczuje przed bramą? (…) Jak zwykle nikt nic nie robi. To skandal, idzie zima, a pies któregoś dnia w końcu wpadnie pod samochód – alarmuje nasza czytelniczka. Jakie stanowisko w tej sprawie ma Urząd Miasta i elbląskie schronisko?
 
 
Pies błąka się tam od dłuższego czasu, ponieważ uciekł z boksu w schronisku. Pies podchodzi pod bramę, ale boi się wejść. Jest tam regularnie. Chodzi wzdłuż ogrodzenia schroniska, biega po ulicy miedzy autami wieczorami. Pies stanowi zagrożenie dla innych
 
– podkreśla nasza czytelniczka.
 
Zdaniem naszej czytelniczki pracownicy schroniska wiedzą o psie. - Podczas rozmowy telefonicznej mówią, że pies tak sobie kilka miesięcy biega, wiedzą o nim. Z informacji od wolontariuszy wiem, że wszyscy psa widzą, ale pracownicy schroniska nie zrobili nic, aby go złapać... Mogliby postawić klatkę łapkę albo postawić jedzenie z Sedalinem lub poprosić o pomoc pana Makułę, który posiada broń Palmera – proponuje elblążanka. - Możliwości jest wiele, ale jak zwykle nikt nic nie robi. To skandal, idzie zima, a pies któregoś dnia w końcu wpadnie pod samochód.
 
O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się zarówno do Urzędu Miasta, jak i do elbląskiego schroniska. Małgorzata Krawczyk Zastępca Kierownika elbląskiego schroniska zapewnia, że pies nie został pozostawiony sam sobie.
 
 
Tak, oczywiście, że wiemy o psie, jednak nie jest prawdą, że nic z tym nie robimy! Pies jest dziki, ucieka na widok człowieka, nie ma więc możliwości, by złapać go tradycyjnymi metodami. Jak tylko zdaliśmy sobie z tego sprawę, rozstawialiśmy klatkę pułapkę, ale pies do niej nie wchodzi. Powiadomiliśmy lek.wet. Makułę o konieczności użycia broni Palmer, jednak to też nie jest takie proste. Pies widywany jest o różnych godzinach i przemieszcza się uciekając w las. Niemniej dokładamy wszelkich starań, by go złapać
 
– zapewnia Małgorzata Krawczyk.
 
 
 
Niezwłocznie po otrzymaniu tego sygnału Departament Gospodarki Miasta skontaktował się ze Schroniskiem. Schronisko wie o tej  sytuacji. Z informacji przekazanych przez pracowników Schroniska wynika, że mamy do czynienia ze zwierzęciem bardzo czujnym, płochliwym i dotychczasowe próby jego wyłapania nie przyniosły rezultatu. Departament Gospodarki Miasta zobowiązał Schronisko do skutecznego zajęcia się sprawą i odłowienia psa  (jeżeli zajdzie taka potrzeba także z wykorzystaniem broni Palmera)
 
– stwierdził Łukasz Mierzejewski z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu.
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ JA
  Środa, 17.11

  a może warto wejść do lasu za psem może on pilnuje nie daj boże zwłok starszego swojego pana pani może lepiej to spr może on właśnie chce pomocy dla swojego pana pani

 2. 2
  +10
  ~ Bez reakcji
  Środa, 17.11

  Zostawiają zwierzęta przywiazane przed sklepami,przedszkolami. Psy są agresywne, da w tej sprawie przepisy nikt ich nie wykonuje. Może czas by policja i straż miejska przesiadla się na piesze patrole.

 3. 3
  --2
  ~ problem?
  Środa, 17.11

  To znaczy, że "konkurs" na prowadzenie schroniska rozpoczęto. raczej dotychczasowe kierownictwo, mimo wzorowego prowadzenia schroniska, nie jest widziane w UM jako faworyt. Ten dziki pies to wie. Kto w mieście odławia bezpańskie psy??? A "czytelniczka" zamiast donosić, mogła by zaopiekować się tym pieskiem.

 4. 4
  +7
  ~ Lapic one.
  Środa, 17.11

  Pies został złapany i jest już zamknięty w schronisku. Mimo długiego czasu pobytu na osobności nie stanowił zagrozenia. Zdecydowanie unikał kontaktów z ludźmi.

 5. 5
  +5
  ~ Marabi
  Środa, 17.11

  Pies śliczny. Mam nadzieję,że znajdzie szybko nowy dom.

 6. 6
  +1
  ~ xyz
  Czwartek, 18.11

  Ta pani kierownik nie ma dobrej opinii. Mimo licznych zbiórek i pomocy nie umie doprowadzić boksów do porządku.

 7. 7
  --1
  ~ Z Elbląga
  Czwartek, 18.11

  To tam powinna iiść pomoc a nie dla tych cwanych turystów ŁUkaszenki.Stop wspierania bandytów z nad granicy.

 8. 8
  +1
  ~ Morwa
  Czwartek, 18.11

  Asy, dajcie psu kiełbasy.

 9. 9
  +1
  ~ obserwator
  Czwartek, 18.11

  skandalem jest to to ,że pis ciągle utrzymuje się przy władzy.to oni stanowią prawdziwe zagrożenie.

 10. 10
  --2
  ~ uiyIK
  Czwartek, 18.11

  Do obserwatora co ma pis do psa szybko do psychiatry zasuwaj ,tylko ładnie się ubierz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1005871295929