Poniedziałek, 4.12.2023, Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Kto poprowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt?

17.11.2021, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kto poprowadzi schronisko dla bezdomnych zwierząt?

Miasto szuka organizacji, która przez najbliższe trzy lata zajmie się prowadzeniem elbląskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Na oferty chętnych Ratusz czeka do 7 grudnia. 
 

Prezydent Elbląga ogłosił konkurs na prowadzenie schroniska dla zwierząt przy ul. Królewieckiej. Do zadań organizacji, której zostanie powierzone to zadanie, będzie należało m.in. również przyjmowanie do schroniska bezdomnych kotów i psów, ich odławianie, prowadzenie całodobowego pogotowia dla bezdomnych zwierząt rannych lub zagrażających otoczeniu oraz prowadzenie programu adopcji. Umowa z nowym administratorem zostanie podpisana na okres od stycznia 2022 roku do grudnia 2024 r. Każdego roku miasto zamierza przekazywać na prowadzenie schroniska dotację w wysokości 1,2 mln zł. 
 

Oferty należy składać do 7 grudnia. Dzień później, 8 grudnia, nastąpi ich otwarcie. 
 

Aktualnie schronisko prowadzi Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Organizacja zajmuje się tym od wielu lat. 
 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ alina
  Środa, 17.11

  proponowalabym rozważenie możliwosci otwarcia drugiego nowoczesniejszego schroniska / jak w Sopocie przy Malczewskiego /z większym terenem i w oddaleniu od budynków mieszkalnych ., Fundusze z " Piątki dla zwierząt " Prezesa Kaczyńskiego , więc elblascy działacze PiS z posłem Krasulskim , na pewno chętnie pomogą w realizacji plus wkład unijny .

 2. 2
  +14
  ~ Machupichcę
  Środa, 17.11

  Jeśli nie chcemy "komercyjnej" działalności w stylu Radysy czy Wojtyszki, to lepiej niech schronisko zostanie pod opieką OTOZ Animals. Może nie jest idealnie, ale zwierzęta są zaopiekowane. Przynajmniej na tyle, na ile pozwala budżet z miasta i niestety ciągłe żebractwo, bez którego by sobie nie poradzili.

 3. 3
  +8
  ~ chester
  Środa, 17.11

  Alina-dzisiaj 1 kwietnia?

 4. 4
  +4
  ~ J.R.
  Środa, 17.11

  Powiedzcie jak to jest na dyrektora spółki komunalnej nie ogłasza się przetargu tylko przychodzi z ,,teczki,,,a coś co jakoś działa pod opieką ,,animalsów,,,jest solą w oku obecnej władzy-czy harley i ratownik chcą obciąć dotację i tak już niską...Oj nieładnie panie prezydencie Wróblewski I jego zastępco-czy Elbląg naprawdę zmierza w kierunki niedużej wioski[bo takie myślenie prezentujecie],a może się mylę???

 5. 5
  +2
  ~ kpt Żbik
  Środa, 17.11

  WW jako cieć by wyjadał karmę

 6. 6
  +3
  ~ Zubek, też kpt.
  Czwartek, 18.11

  Niestety, masz rację. Do tego jeszcze by używał odkażalników w znacznej ilości.

 7. 7
  +3
  ~ mamdwapsy
  Czwartek, 18.11

  Schronisko, jak za tę kwotę, prowadzone jest dobrze więc po co to zmieniać???????

 8. 8
  +1
  ~ Danuta M.
  Piątek, 19.11

  Schronisko funkcjonuje dobrze więc po co ten konkurs ? Czyżby władze Elbląga miały już prywatnego kolesia do oddania mu schroniska żeby nabił sobie kasę ? Proponuje konkurs na Prezydenta Elbląga bo taka zmiana na pewno zasadna.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2663869857788