Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: 1 mln zł na prowadzenie schroniska. W tym roku na bezdomne zwierzaki wydamy więcej

01.02.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: 1 mln zł na prowadzenie schroniska. W tym roku na bezdomne zwierzaki wydamy więcej

1 mln zł z budżetu miasta przeznaczony zostanie na opiekę nad bezdomnymi zwierzęta w 2021 roku. Elbląskie schronisko dla bezpańskich psów i kotów nadal będzie prowadziło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals. Organizacja jako jedyna stanęło do konkursu na realizację tego zadania i wygrała. 

 

Miasto ogłosiło wyniki konkursu na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Królewieckiej w 2021 roku. Niespodzianki nie ma. Kolejny rok z rzędu zajmie się tym OTOZ Animals. To zresztą jedyna organizacja, która przystąpiła do konkursu. Spełniła wszystkie warunki i wygrała.

 

W tym roku miasto zamierza przekazać na opiekę nad bezdomnymi zwierzakami dotację w wysokości 1 mln zł. To więcej niż w minionych latach, w 2018 roku wysokość dotacji wyniosła 850 tys. zł, a w 2019 r. i 2020 r. po 900 tys. zł. 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0


Komentarze do artykułu (35)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --13
  ~ 123
  Poniedziałek, 01.02

  To ponad 83 tysiące miesięcznie. Szok! Codziennie można by za to zapewnić obiad dla około 138 bezdomnych osób (zakładając 20 zł za obiad).

 2. 2
  --7
  ~ Kronikarz Truso
  Poniedziałek, 01.02

  lewackie paradoksy - aborcja i eutanazja przy utrzymywaniu hord kundli

 3. 3
  +23
  ~ Alex
  Poniedziałek, 01.02

  Bezdomny może się ogarnąć i sam sobie zarobić na obiad, a to że są bezdomne zwierzęta, to nie wina zwierząt, tylko nieodpowiedzialnych ludzi. W wielu krajach europejskich np. w Holandii za porzucenie zwierzaka jest bardzo wysoka kara i tak powinno być u nas, to by się 100 razy ktoś zastanowił, czy brać zwierzaka, no i wszystkie czipowane muszą być.

 4. 4
  --5
  ~ Anty
  Poniedziałek, 01.02

  A nie łatwiej i taniej po prostu takie zwierzęta utylizować? Np. jak w ciągu miesiąca nikt ich nie przejmie to do uśpienia. Nie oszukujmy się. Kto przy zdrowych zmysłach bierze psa ze schroniska, który jest "po przejściach" i nie wiadomo, co mu odbije. Ci ludzie potem obchodzą się z takimi psami, jak z jajkiem, że ani myślą, żeby psa wytresować, żeby się jeszcze za bardzo nie stresował nauką komend po tych latach w schronisku. A to, że potem ujada cały dzień sąsiadom czy jest puszczany bez smyczy na podwórku to trudno, znośmy to, bo "Pimpuś już dużo przeszedł i nie wolno na niego krzyczeć".

 5. 5
  +8
  ~ ulka
  Poniedziałek, 01.02

  Bardzo dobrze Do 123- bezdomny miał dom i wg powiedzenia "jak sobie pościelisz tak się wyśpisz " tyle i tylko tyle. Zwierzęta mialy dom ,tylko ludzie pokroju 123 ,gdy się znudziły zostały wyrzucone i stąd o nie troska . Same się nie utrzymają.

 6. 6
  +11
  ~ :(
  Poniedziałek, 01.02

  Do Anty: ja wzięłam 7 -letnieho psa ze schroniska po przejściach. Na początku było trudno( tego się spodziewalam) teraz jest świetnie. Pies jest z nami już 8 lat. Powinna być sterylizacja nieradowych psów i czipiwanie obowiązkowe. Skończyłyby się bezdomniaki i mniej by kosztowało utrzymanie schroniska. P.S. Sprzątam po swoim psie.

 7. 7
  --4
  ~ Obi
  Poniedziałek, 01.02

  Tyle kasy, a na inne rzeczy brakuje.

 8. 8
  --7
  ~ Hycel
  Poniedziałek, 01.02

  No popatrzcie jakie te psy i koty rozbestwione i bez godnosci.Nic nie robia,sraja,japy drą i weż im daj.Z roku na rok coraz więcej.Chyba jagniecinę żrą,że takie koszta.PedigreePal,czy inne Chappi za tyle kasy to pol Elblaga by zasypali.Bańkę przeżrec to naprawde trzeba mieć fantazje.Moze gdzies lewa dziura kasa ucieka,a psy glodne chodzą?Szkoda,ze gadac nie potrafia.

 9. 9
  --6
  ~ Kot
  Poniedziałek, 01.02

  Tyle kasy za wycie, sranie i szczanie.

 10. 10
  --5
  ~ Obi
  Poniedziałek, 01.02

  Robert Koliński, to i tak mało, mogliby część z tego 1 miliona przeznaczyć właśnie na niwelowanie gospodarczych skutków covida.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.321524143219