Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Wulgarne napisy przed elbląskim kościołem ojców redemptorystów "Jestem oburzony. To czytają dzieci"

24.07.2018, 18:30:48 Rozmiar tekstu: A A A
Wulgarne napisy przed elbląskim kościołem ojców redemptorystów "Jestem oburzony. To czytają dzieci"
Fot. DS

Kolejne, wulgarne napisy pojawiły się na chodniku przy ulicy Jaśminowej, tuż przy bramie prowadzącej do kościoła rzymskokatolickiego ojców redemptorystów. To zbieg okoliczności, czy osoba, która obsmarowała wczoraj biuro poselskie Jerzego Wilka (PiS), nie zamierza poprzestać na jednym akcie wandalizmu?

W poniedziałek wszystkie lokalne media, w ślad za oburzonym posłem Jerzym Wilkiem, informowały o niecenzuralnym napisie, który pojawił się na kamienicy, w której mieści się jego biuro. Dziś (24 lipca) nie ma już po nim śladu. Jednak o kolejnym, podobnym akcie wandalizmu powiadomiła nas Czytelniczka info.elblag.pl. Tym razem wulgarny napis: "Je.... się pedofile między sobą. Wara od naszych dzieci", opatrzony dodatkowym hasłem Świecka Polska, pojawił się na chodniku przy ul. Jaśminowej, w pobliżu wejściu na teren kościoła Matki Bożej Królowej Polski.

Ten napis pojawił się chyba w niedzielę wieczorem. Jestem oburzony. Ta sprawa bardzo mnie poruszyła. To są brzydkie, wulgarne wyrazy. Przechodzę tu kilka razu dziennie i to razi mnie, mężczyznę, a czytają to również dzieci, kobiety. Chciałbym, aby ktoś się tym zajął, jak najszybciej usunął

- mówi Kazimierz Golał, mieszkaniec ulicy Jaśminowej.

Po naszej interwencji sprawą zainteresował się Urząd Miejski w Elblągu, do którego droga wraz z chodnikiem należy.

Napis zostanie usunięty. Jutro powinno zająć się tym Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej. Sprawa skierowana została również do Straży Miejskiej w Elblągu

- informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.

Proboszcz parafii, przy której pojawił się niecenzuralny napis, nie chce zajścia komentować, wychodząc chyba ze słusznego założenia, że z tak "wyrażonym" zdaniem nie ma co dyskutować. Podkreślił jednak, że parafia podejmie stosowne kroki, jeżeli tego typu incydenty będą się ponawiały.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 20

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (31)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +47
  ~ !!!!!
  Wtorek, 24.07

  U lala to się narobiło

 2. 2
  --29
  ~ hug
  Wtorek, 24.07

  Czerwona farba więc na 99% jakiś lewak malował.

 3. 3
  +30
  ~ a szczera modlitwa pomoże?
  Wtorek, 24.07

  Bóg tak chce. redemptoryści , za sprawą tadeusza z torunia, mają kilka kanałów kontaktu z bogiem, który wskaże piszącego wizjonera. Oburzają się faryzeusze jak na Jezusa proponującego "co cesarskie cesarzowi". Za głoszenie prawdy objawionej i udokumentowanej - do ***la. A miłosierdzie boże? Wierni zbiorą kasę i zamówią mszę przebłagalną aby pedofile dzielili się owocami miłości boskiej z innymi a nie tylko, jak chce nawiedzony, ze sobą w sukienkach. Ważne aby z tego było 500+ panie malarz a nie tylko oklejone palce dające "ciało...". A lament wilka i głos proboszcza iście z głębokiej komuny. Bóg komuś posłał inne IQ a tu zaraz akty, wandalizm, ataki. Pedał filii jednak nie da się zatuszować ideologicznie, chyba że , jak chce proboszcz, parafianie przypilnują "zakonników". Szczęść boże.

 4. 4
  +26
  ~ Mały
  Wtorek, 24.07

  A co na to przewielebny Tadeusz

 5. 5
  +24
  ~ koobeer
  Wtorek, 24.07

  To nie zbieg okoliczności . To jest celowe działanie by pobudzić elektorat ( mohery ) PIS By móc przejąć samorządy . Elektorat da radę . Dr. z Torunia udzieli rozgrzeszenia przez internet . Strach się bać . Tak na marginesie . Tak Kler tupał o swoje dobra skonfiskowane w PRL. To powinien oddać gdyż to była własność Chrześcijan Baptystów.

 6. 6
  +25
  ~ jan-49
  Wtorek, 24.07

  no i co tutaj sie oburzac czy mlody zdrowy dobrze odzywiony chlop ktoremu hormony buzuja jest taki swiety?robi to raczka?nie udawajcie oburzonych kazdy kto idzie na ksiedza z tzw.powolania powinien byc wykastrowany i nie byloby tematu albo powinien miec normalna rodzine jak jest w innych wiarach i nie bylo by tematu a tak zawsze beda niedomowienia

 7. 7
  +63
  ~ poiuy
  Wtorek, 24.07

  Ale jak powiesili plakaty z aborcji to już na dzieci nie zwracali uwagi?

 8. 8
  +26
  ~ bankomat, wpłatomat
  Wtorek, 24.07

  Janie - 49 - nie ma innych wiar, są tylko inne religie, czyli sposoby pozyskiwania kasy od "wiernych" a nie wierzących - są wiernymi dawcami kasy i ignorantami zasad które na siebie poprzyjmowali. Gdyby uwolniono wiarę od religii i kościołów, to raj byłby na Ziemi a nie w odległym wszechświecie. Np. te napisy - gdy coś jest korzystne dla sukienkowców, to mówią że bóg tak chce, ale gdy ktoś ujawnia prawdę materialną na chodniku, to wzywają na pomoc parafian. Posypią się intencje i modły słono opłacone i perpetum mobille trwa w nieskończoność, bo tępota ludu bożego nie zależy od wykształcenia, IQ, a jedynie od chęci posiadania kasy i dominowania nad drugim, nawet przez siedzenie w pierwszych ławach lub przy ołtarzu. Bóg (mamona) tak chce. Z bogiem :).

 9. 9
  +31
  ~ ccc
  Wtorek, 24.07

  Gdyby kościół potrafił się uczciwie rozliczać się ze swoich grzechów pewnie nikt by nic nie pisał bo winni otrzymaliby stosowną zapłatę

 10. 10
  +15
  ~ ad
  Wtorek, 24.07

  Prawde napisali. Swiecka Polska!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97876286506653