Niedziela, 17.01.2021, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA

Atak wandalizmu na biurze Jerzego Wilka. Poseł: Jestem oburzony

23.07.2018, 12:15:50 Rozmiar tekstu: A A A
Atak wandalizmu na biurze Jerzego Wilka. Poseł: Jestem oburzony
Fot. DS
„Czas na sąd ostateczny. Wyp********ć” - taki napis pojawił się na ścianie budynku, w którym znajduje się biuro poselskie Jerzego Wilka. Poseł PiS zgłosił sprawę na policję
 
Poseł odkrył napis dziś rano. - Najprawdopodobniej powstał on w nocy. W niedzielę biuro było zamknięte, ale wydaję mi się, że gdyby taki napis się pojawił, ktoś by mnie o tym poinformował – mówił Jerzy Wilk. - W sobotę na pewno go nie było.
 
Jerzy Wilk od razu zawiadomił policję.
 
To jest dewastacja budynku należącego do Miasta. Budynek jest zabytkowy, zadbany. Napis na szybie czy na drzwiach byłby łatwiejszy do usunięcia. Tutaj jest napis na elewacji, a to już nie jest taka prosta sprawa
 
– stwierdził.
 
Jak poseł odbiera pojawienie się takiego napisu? Jerzy Wilk oficjalnie został kandydatem PiS na urząd Prezydenta Miasta Elbląga. Czyżby rozpoczęła się „brudna” kampania wyborcza? - Tak mi się wydaje, że coś w tym jest. Z tego, co słyszałem, to inne biura nie są pomalowane, więc chyba to nie jest przypadek – zaznaczył.
 
Kto mógłby to zrobić? - Często przed moim biurem były wszelkiego rodzaju demonstracje. Blisko jest Sąd Okręgowy, gdzie palono świeczki w obronie demokracji. Te całe towarzystwo spod sądu jakoś moim biurem szczególnie się interesują od dłuższego czasu. Powody pewnie mają, że m.in. kandyduję na Prezydenta – podkreślił Jerzy Wilk.
 
Poseł nie krył, że jest zaskoczony takim aktem wandalizmu.
 
Jestem oburzony. Można się spierać, można mieć inne zdanie, ale żeby dewastować budynki? To przecież jest budynek ZBK i jest wpisany do rejestru zabytków. Wiele pieniędzy zainwestowano przez Sejm, żeby ten budynek, biuro miało jakiś wygląd. Co innego przyczepić ulotkę czy baner, a co innego uszkodzić elewację. Mnie to osobiście nie dotknęło, bo uważam, że dobrze pracuję. Ludzie raczej będą współczuli, że dochodzi do takich czynów, a nie będą się cieszyć. Myślę, że każdy, kto myśli zdrowo, zastanowi się nad tym, czemu ten budynek jest winny? Tym bardziej, że nie tylko ja urzęduje w tym budynku. Na górze działa Stowarzyszenie p. Anny Szyszki, które udziela pomocy społecznej
 
– dodał.
 
Co grozi za taki akt wandalizmu?
 
Jeżeli uszkodzenie budynku jest powyżej 500 zł to może być to traktowane jako przestępstwo, a wtedy sprawcy bądź sprawcom grozi do 5 lat. Jeśli uszkodzenia są poniżej 500 zł mamy do czynienia z wykroczeniem i grzywną do 5 tys. zł
 
– mówi kom. Krzysztof Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
 
Wstępnie szkody zostały oszacowane na 600 zł. Napis ma zostać usunięty najpóźniej jutro rano.
 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 9

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --13
  ~ Add
  Poniedziałek, 23.07

  Można się nie zgadzać z PiSem ale taka forma sprzeciwu to tylko patologia, której ja nie chcę.

 2. 2
  +33
  ~ relatywizm
  Poniedziałek, 23.07

  Skoro Pis ma w d... i lekceważy co się do niego mówi to ludzie szukają sposobów innego dotarcia do władzy. Przypominam że za "komuny" wyrywano kostki brukowe z jezdni wybijano witryny sklepów podpalano komitety, samochody, umieszczano różne obsceniczne napisy na murach żeby motywować władzę i dzisiaj uważamy to za słuszne

 3. 3
  --63
  ~ Stefan Rembelski
  Poniedziałek, 23.07

  To jest efekt uboczy działania TOTALNE OPOZYCJI - inspirowanej przez polityków oraz media, którzy nie są w stanie zaakceptować wyniku demokratycznych wyborów sprzed trzech lat. Aby mieć wpływ na Polską trzeba wygrać za rok wybory. Aby tego dokonać trzeba się pozbyć styropianowych złogów politycznych , odmłodzić przywództwo i przedstawić pozytywny atrakcyjny program . I tu jest niestety problem - Totalna pozycja jest pusta jak bęben. Jedyne co można doradzić to - rozpocznijcie prace nad programem tak jakby PiS-u nie było. Oczywiście jeśli was na to stać - wtedy będziecie mieli jasność widzenia. Dobry obyczaj i wychowania nakazuje przeprosić za akt wandalizmu dokonany przez tak pieczołowicie hodowane przez was ekstrema. Panu posłowi Wilkowi należy się wsparcie - to jest czyn obrzydliwy.

 4. 4
  +69
  ~ koobeer
  Poniedziałek, 23.07

  Jak dla mnie to nie działania opozycji tylko chamska forma grania na uczuciach ludzkich . Powtórka z rozrywki . To PIS i jego zwolennicy namalowali by osiągnąć efekt niechęci do przeciwników politycznych . Wybory tuż tuż - kiełbasa wyborcza . Wstyd i hańba , tak się robi gdy zabraknie argumentów a ma się jeszcze władzę .

 5. 5
  +60
  ~ AMalejużniekoniecznie
  Poniedziałek, 23.07

  skoro zeszliśmy do rynsztoka - to mamy tego owoce

 6. 6
  --11
  ~ taki klimat
  Poniedziałek, 23.07

  tu zamieszcza się tylko słuszne ideologicznie komentarze

 7. 7
  +17
  ~ J123
  Poniedziałek, 23.07

  Wilk ,idź ty już lepiej na emeryturę,naprawa elewacji i tak pójdzie z pieniędzy podatników a nie z sejmowych ,jak tu sie pan tłumaczysz,nie jesteśmy,aż takimi kretynami...ale fakt faktem ,nie popieram wrażenia swoich opini w ten sposób, zapłacimy za to my wszyscy.

 8. 8
  +29
  ~ klik
  Poniedziałek, 23.07

  Już oskarża osoby, które w sposób kulturalny manifestują pod Sądem. Oj nie ładnie tak pomawiać, nie ładnie.

 9. 9
  +3
  ~ Ewcia
  Poniedziałek, 23.07

  Przed referendum, też atakowano ten budynek.

 10. 10
  +4
  ~ karamba
  Poniedziałek, 23.07

  ...już są pewne podejrzenia z KPP, tylko ustala się dokładnie pewne fakty.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7827079296112