Sobota, 13.04.2024, Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląg: Co z rewitalizacją kąpieliska przy ul. Spacerowej? Pytania się mnożą, miasto przedłuża przetarg

21.05.2023, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Co z rewitalizacją kąpieliska przy ul. Spacerowej? Pytania się mnożą, miasto przedłuża przetarg
Fot. archiwum redakcji/zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Co z rewitalizacją kąpieliska miejskiego przy ul. Spacerowej? Wyłonienie wykonawcy inwestycji odsuwa się w czasie. Miasto już kilkakrotnie zmieniało termin składania ofert w przetargu na realizację tego zadania.

 

 

Kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej zamknięte blisko dekadę temu, od dawna czekało na odbudowę. Do tej pory w budżecie Elbląga brakowało na to pieniędzy. Miasto zdecydowało się na realizację inwestycji, gdy w ubiegłym roku zapadła decyzja, że elbląski samorząd otrzyma na ten cel 65 mln zł dofinansowania z rządowych funduszy. 

 


Przetarg na rewitalizację kąpieliska ogłoszono w marcu tego roku. Wtedy otwarcie ofert zaplanowano na 18 kwietnia. Dziś już wiadomo, że poczekamy na to dłużej. Ratusz już kilkakrotnie zmieniał termin przyjmowania ofert. Aktualny wyznaczono na 7 czerwca. Przyczyną jest duża liczna pytań dotyczących specyfikacji warunków zamówienia. Do tej pory wpłynęło ich około 80. 

 

 

Realizacja inwestycji nie jest zagrożona. Jest bardzo duże zainteresowanie przetargiem. To duże, warte kilkadziesiąt milionów złotych przedsięwzięcie. Potencjalni oferenci złożyli dużo zapytań do specyfikacji, trwa odpowiadanie na nie, w związku z tym termin otwarcia ofert musiał zostać przesunięty

 

- informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

 

 

Jakie dokładnie prace planowane są przy ul. Spacerowej? Przedmiotem zamówienia, jak czytamy w ogłoszeniu, jest wykonanie robót budowlanych polegających na rewitalizacji kąpieliska miejskiego i budowie otwartego basenu miejskiego wraz z towarzyszącą infrastrukturą przy ul. Moniuszki. 

 

 

Zakres zamówienia obejmuje m.in. wykonanie niezbędnych rozbiórek nawierzchni i niecki betonowej zdegradowanego kąpieliska, wykonanie niecek basenowych wraz z technologią uzdatniania wody (niecki rekreacyjnej z atrakcjami basenowymi i strefą torów pływackich oraz rwącą rzeką, brodzika- wodnego placu zabaw), wykonanie zespołu zjeżdżalni, budowę zaplecza basenowego oraz gastronomicznego oraz zaplecza technicznego, wykonanie zespołu boisk sportowych, placu zabaw dla dzieci, plaży wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, rozbudowę istniejącego parkingu oraz budowę drogi dojazdowej, ciągów pieszo-jezdnych, chodników, ścieżek rowerowych i nawierzchni trawiastych, wykonanie elementów małej architektury, zagospodarowania terenu

 

 

- informował Urząd Miejski w Elblągu w ogłoszeniu przetargu.

 

 

Kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej było jednym z ulubionych miejsc elblążan, a także chlubą miasta. Baseny wybudowane w 1934 r., w pobliżu rzeczki Kumieli umożliwiającej napełnianie go wodą przez dobudowany po wojnie odstojnik, w postaci kaskady.

 

Długość basenu wynosiła 340 m, szerokość 100 m, a głębokość od 40 cm do prawie trzech metrów. Miał powierzchnię lustra wody wynoszącą 3,4 ha. Podzielono go na dwie części. Ze względów higienicznych obiekt zamknięto w 2011 r. ( źródło: wikimapia.org ).

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ mowa trawa
  Niedziela, 21.05

  rzadzacy miastem won z um ratusza.

 2. 2
  +20
  ~ Deratyzacja
  Niedziela, 21.05

  Pora na rozliczenie nieudaczników którzy doprowadzili ten obiekt do ruiny. Skonfiskować ich majątki zlicytować na rzecz odbudowy a nieudaczników wrzucić do więzienia .

 3. 3
  +25
  ~ Bez komentarza
  Niedziela, 21.05

  Ten widok to najlepsze podsumowanie miasta!

 4. 4
  +8
  ~ Frodo
  Niedziela, 21.05

  Deratyzacja A może końmi porozrywać?

 5. 5
  +18
  ~ Goodbye
  Niedziela, 21.05

  Tym ludziom już dziękujemy! Załatwi to nowy Prezydent !!

 6. 6
  +20
  ~ ~ Bez komentarza
  Niedziela, 21.05

  To jest widok lustrzany władz miasta - RM z Czyżykiem i Zarządu z Wróblewskim, Nowakiem, Michasiem. Pięknie, prawda?

 7. 7
  +14
  ~ Urzędnik
  Niedziela, 21.05

  Nawet przetargu nie potrafią prawidłowo rozpisać. Niech się oferenci domyślają, co autorzy mieli na myśli.

 8. 8
  +14
  ~ Ściska serce
  Niedziela, 21.05

  Wieloletnia degradacja i udawanie ze się nie widzi! Widok poraża dewastacją i brakiem pomysłów ! Az żal sciska serce bo to pamiętne miejsce wielu Elblążan i spędzonych niezapomnianych chwil!

 9. 9
  +15
  ~ Machupichcę
  Niedziela, 21.05

  Temat specjalnie jest przeciągany. Chodzi o to, żeby Wielki Ptak lub ktoś przez niego namaszczony wbił pierwszą łopatę na finiszu kampanii wyborczej. Wcześniejsze rozpoczęcie prac może później umknąć wyborcom, a do tego na pewno pojawią się jakieś utrudnienia w organizacji ruchu itp. Po co ryzykować ? Tak samo przeciągany jest temat sztucznej nawierzchni na lodowisku. Gdyby przetarg został rozpisany na jesieni ubiegłego roku, to dziś kluby mogłyby korzystać. A tak, huczne "otwarcie" nastąpi tuż przed wyborami. To takie proste ...

 10. 10
  +11
  ~ Do Machupichcę
  Niedziela, 21.05

  No tak zapominamy ze to rok wyborczy -:) port , basen z czego i tak nic nie będzie to tematy na które moze jacyś wyborcy się nabiorą, a jedno i drugie bez szans realizacji-:)!!! Czasem czlowiek traci czujność-:)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0202920436859