Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Elbląg: Rewitalizacji Wyspy Spichrzów z Polskiego Ładu. Wyremontowany zostanie nabrzeże

19.11.2021, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Rewitalizacji Wyspy Spichrzów z Polskiego Ładu. Wyremontowany zostanie nabrzeże

Rewitalizacja fragmentu Wyspy Spichrzów będzie jedną z najdroższych elbląskich inwestycji, które ruszą w przyszłym roku. Ma kosztować 30 mln zł. Większość tej kwoty miasto dostanie z programu Polski Ład. 

 

Ponad 30 mln zł mają kosztować prace na Wyspie Spichrzów. Zadanie ma zostać zrealizowane etapami, do 2023 roku - w projekcie budżetu Elbląga na przyszły rok przeznaczono na ten cel 15 mln zł. Większość pieniędzy pochodzi z dofinansowania, które Miasto uzyskało z programu Polski Ład. 

Rewitalizacja Wyspy Spichrzów jest jedynym z trzech wniosków złożonych do Rządowego Funduszu Polski Ład, który otrzymał dofinansowanie. Chodzi o kwotę 27 mln zł, pozostałe 3 mln zł to będzie wkład własny samorządu

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydent Elbląga. 

 

Inwestycja na Wyspie Spichrzów związana jest z planowaną w tym miejscu budową nowoczesnego biurowca z Programu Fabryka. Rewitalizacji poddany zostanie fragment znajdujący się między Pubem Specjal a mostem kardynała Stefana Wyszyńskiego. 
 

Chodzi odcinek długości ok. 1 kilometra. W ramach inwestycji wyremontowane i zmodernizowane zostaną tereny przybrzeżne oraz samo nabrzeże, pojawią się tam m.in. urządzenia cumownicze

- dodaje Joanna Urbaniak. 

 

Przypomnijmy, Elbląg jest jednym z kilku polskich miast, zakwalifikowanych przez Agencję Rozwoju Przemysłu do programu Fabryka. Dzięki temu przy ul. Warszawskiej, na Wyspie Spichrzów, ma powstać biurowiec. Będzie to obiekt składający się z siedmiu połączonych ze sobą brył o łącznej powierzchni ok. 10 tys. mkw., z czego 6 tys. to będą wysokiej klasy biura, ale także powierzchnie przeznaczone pod działalność hoteli oraz przestrzenie handlowo – usługowe. Jego budowa ma kosztować ok. 90 mln zł. W maju tego roku Mariusz Domeradzki prezes Operator ARP mówił, że inwestycja może ruszyć na przełomie 2021 i 2022 roku. Wcześniej jednak musi zostać wyłoniony wykonawca. Nadal czekamy na ogłoszenie przetargu w tej sprawie. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ widz
  Piątek, 19.11

  polska język ,trudna język

 2. 2
  +17
  ~ ja
  Piątek, 19.11

  Z Polskiego Ładu ? A może z podatków a nie Polskiego ładu !

 3. 3
  +7
  ~ o czymś coś
  Piątek, 19.11

  Niczego się z tego oświadczenia UM nie dowiedziałem poza tym, że to co zachwalano jako realizację w ramach budowy "wieżowca" zostało wyłączone jako oddzielne zadanie. Jaki jest tego cel i wymiar nadal nie wiem. Dowiaduję się też po podawanych kwotach, że koszt tego biurowca przyspiesza. O biurowcu mówi się od 4 lat, a dzisiaj, 19 listopada, nie ma wykonawcy który ma rozpocząć budowę "już". Coś lub ktoś tu galopuje znowu bez uzdy , byle dalej i wierzgając. Konkretna informacja a nie opowieści do poduszki z forsą. 30 mln na nabrzeże, to będzie Piękno Północy więc powiedzcie co tam będzie, czy Dolinka bis albo Wschodnia w lesie"

 4. 4
  +1
  ~ ZAKANALAK
  Sobota, 20.11

  Na Basen Pisory już nie dali,

 5. 5
  +5
  ~ BODZIO
  Sobota, 20.11

  Przydało by się na prawą stronę + Bulwary,

 6. 6
  +5
  ~ No tak
  Sobota, 20.11

  Taki może będzie podział kady Elbląg resztki 27mln zl. A olsztyn 500 mln zł. Wy K.

 7. 7
  0
  ~ ...
  Sobota, 20.11

  Ktoś wcześniej zapytał w związku z przeznaczeniem 30 baniek na nabrzeże - co tu będzie ? Hah , otóż to , ale zdaje sie , że to kolejna po nowej ratuszowej wizji basenu - zagadka . Tam projekt za wiele set baniek poszedł do kosza , nowa wizja po wielokroć droższa , ale co i jak ? cisza . Inwestycje i sprzedaże co tam popadnie , przyśpieszają . Kadencja chyli się ku końcowi , a po nas to choćby potop ?

 8. 8
  +2
  ~ Zawodzian
  Niedziela, 21.11

  Na Zawodziu przydałaby się apteka, przychodnia. Mam nadzieję że ktoś pomyśli o tym w końcu. Co do komunikacji. Jest owszem 14 ale ktoś zepsuł rozkład i połączenie jest beznadziejne. Dzielnica jest dosłownie odcięta od miasta. Trzeba sporo przejść by gdzieś dojechać. Dla uczniów też kiepsko, nie dojedziesz szybko do szkoły, trzeba dużo wcześniej wyjść, przesiadki itd.. Dobrze że będą tu coś budować. Mam nadzieję że to nie wszystko. Dodatkowo prxt samej szkole mają budować mieszkania (teren już posprzątany) więc jeśli ktoś myśli o nowym mieszkaniu, blisko Starówki, przy Szkole, przedszkolu) to będzie miał fajna okazję zakupu. Tylko ta komunikacja kiepska dla nieletnich i starszych.

 9. 9
  0
  ~ Grzegorz
  Niedziela, 21.11

  Witam wszystko jest ok .Bulwar wizytowka miasta, parking dla autobusów z turystami przy Turtudze.Czy nie mozna by bylo chociaż trawe ściąć,wybrac te zielsko miedzy kafelkami i postawić ławki.Wygląd byłby chociaż dla oka turystów i mieszkańców bardziej przyjazny.Wstyd dla włodarzy miasta że nie mogą wywrzeć presji na włascicielu Tortugi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.93214893341064