Wtorek, 28.06.2022, Imieniny: Florentyna, Leon, Ireneusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

„To kolejna uciążliwość, która została zlikwidowana”. Przebudowa Fromborskiej zakończona

16.11.2021, 15:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„To kolejna uciążliwość, która została zlikwidowana”. Przebudowa Fromborskiej zakończona
Dobiegła końca przebudowa ulicy Fromborskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Ogólną do skrzyżowania z ul. Królewiecką. - To kolejna inwestycja, którą zrealizowaliśmy ku zadowoleniu mieszkańców – mówił Prezydent Elbląga Witold Wróblewski podczas zwołanej dziś (16.11.) konferencji prasowej.
 
 
W ramach projektu przebudowano ul. Fromborską od skrzyżowania z ul. Ogólną do skrzyżowania z ul. Królewiecką. Wykonano nową nawierzchnię jezdni wraz z przebudową zjazdów, przebudowano istniejący chodnik oraz wybudowano ścieżkę rowerową, przebudowano elementy odwodnienia drogi, w tym wykonano umocnienie i renowację rowów odwadniających, przebudowano dwie zatoki autobusowe wraz z wykonaniem peronów i dojść do przystanków komunikacji miejskiej, usunięto kolizje z istniejącą infrastrukturę podziemną, dostosowano sygnalizację świetlną oraz oznakowanie na skrzyżowaniu z ul. Ogólną i wykonano oznakowanie poziome i pionowe oraz elementy BRD.
 
 
- Szczególnie w trakcie lata była tu uciążliwość. Teraz pójdzie to w niepamięć – stwierdził Witold Wróblewski. - Pamiętamy kaprysy pogody. Szczególnie ul. Fromborska była zalewana. Zostały zrobione tu roboty melioracyjne. To dodatkowo uchroni ulicę przed pogodą.
 
Najważniejsza zmianą jest przebudowa skrzyżowania ulic Fromborskiej z ul. Królewiecką na rondo. Przebudowano chodniki wraz z przejściami dla pieszych, wybudowano nowy chodnik przy ul. Królewieckiej pomiędzy ulicami Metalowców i Smolną.
 
 
Skrzyżowanie w kształcie litery „T” było dosyć uciążliwe. Ciężko było się włączyć do ruchu. W tej chwili jest rondo, które w dosyć dobry sposób rozwiązało ten problem. W tej chwili nie słychać głosów, że ciężko jest wyjechać z ul. Fromborskiej w Królewiecką
 
– mówił Witold Wróblewski.
 
 
 
To jest kolejna uciążliwość, która została zlikwidowana dla kierowców, ale i dla rowerzystów
 
– dodał Wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.
 
 
Koszt inwestycji to prawie 4 mln zł (w tym prawie 2 mln zł stanowi dofinansowanie). - Ok. 1 mln 900 tys. zł to są środki miasta. Dostaliśmy 70 proc. dofinansowania do kosztów kwalifikowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Jest to dofinansowanie z Budżetu Państwa – dodał Prezydent Elbląga. - Jeżeli będziemy dalej otrzymywać środki to nasza infrastruktura dalej będzie się wzbogacała.
 

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --9
  ~ Elblazanin
  Wtorek, 16.11

  Jest jedno ale tej inwestycji pod kątem rowerowym - zabrakło ściezki łączącej fromborską z obecną ścieżka na Królewieckiej przy Społem - jest co prawda znak postawiony na chodniku droga pieszo-rowerowa na tym odcinku, ale gdy ktos jest z poza Elbląga i jechałby od Fromborskiej to skad ma wiedziec ze przez parking Społem wjedzie dalej na droge rowerowa?

 2. 2
  --9
  ~ BZDURY
  Wtorek, 16.11

  A dlaczego nie przedłużono lini tramwajowej przez ul. Krolewiecka, Fromborska co. Wasz upór i niemoc w tej sprawie robi się komiczna.

 3. 3
  +12
  ~ luz
  Wtorek, 16.11

  do BZDURY .Ty masz pojęcie jakie to koszta?Poza tym Elbląg za 20 lat będzie miał 70,może 80 tysięcy mieszkańców,to nie uniknione,dla kogo to budować? Już dziś komunikacja często pusta jeżdzi,są ważniejsze wydatki i potrzeby,chociażby tworzenie warunków dla młodych by nie spier…..lali z tego miasta.

 4. 4
  +2
  ~ Biker
  Wtorek, 16.11

  To prawda, kolejna zlikwidowana. Pozostało Jeszcze tylko 5800 i będzie ok.

 5. 5
  +7
  ~ Kat Na Idiotów
  Wtorek, 16.11

  Pożyjemy zobaczymy... teraz tylko światła 50 metrów za rondem będą tworzyć korek prawda?

 6. 6
  +8
  ~ Qwerty
  Wtorek, 16.11

  Do LUZ: Juz teraz Elbląg ma 90 tys mieszkańców jezeli policzymy to na podstawie deklaracji smieciowych wiec masz rację.

 7. 7
  +1
  ~ Qwerz
  Wtorek, 16.11

  Ja zapamiętam że budowa przeciągnęła się na wrzesień i nikt nie poniósł konsekwencji za stanie w korkach zwlasza 1 września.

 8. 8
  +6
  ~ no i...
  Wtorek, 16.11

  teraz zacznie się walka i bój - od radnych do nawiedzonych : jaką nazwę nadać temu rondu - proponuję "Rondo Elbląskiej Głupoty" albo "Rondo Dżesiki i Brajana co znaleźli prawo jazdy w chipsach"

 9. 9
  +4
  ~ poplątane
  Wtorek, 16.11

  ~no i... - to rondo już ma nazwę - "Pionierów elbląskiej oświaty" (sic!sic!sic!) Wituś znowu "zwołał". Tzw. "dziennikarze" w Elblągu mają raj i niczego sami nie szukają a dostają tylko gotowce do napisania. Tak nie było nawet za komuny. Siedzą , czekają na "zwołanie" i napiszą to co im Kim powie. napiszą bez komentarza i zmiany litery. Serwilizm do potęgi elbląskiej. Kilometr drogi , a jaka radość. No i , Wituś, rząd kradnie twoją krwawicę czy daje na poprawnie sklecony wniosek?

 10. 10
  +2
  ~ oliwin
  Środa, 17.11

  Panie prezydencie. Gratuluję sukcesu, ale "na wczoraj" potrzebne jest rondo między ul. Piłsudskiego i Konopnickiej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0316948890686