Poniedziałek, 17.01.2022, Imieniny: Marian, Jan, Antoni
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Elbląg: Rząd nie dołoży od rewitalizacji kąpieliska. Miasto ma plan awaryjny?

18.11.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Rząd nie dołoży od rewitalizacji kąpieliska. Miasto ma plan awaryjny?

Kąpielisko miejskie od dawna czeka na rewitalizację. Miasto próbowało pozyskać pieniądze na ten cel z rządowego programu Polski Ład. To się nie udało. Ratusz ma plan awaryjny?

 

Kąpielisko miejskie przy ul. Spacerowej od lat znajduje się w ruinie. Zarośnięte niecki i szczątki dawnej zabudowy przypominają, że kiedyś było to jedno z ulubionych miejsc elblążan. Miasto podejmowało kilka prób przywrócenia mu dawnej świetności. W 2017 roku powstał nawet nowy plan zagospodarowania terenu kąpieliska. Pomysł skrytykowany przez część mieszkańców, nigdy nie doczekał się realizacji. Problemem są fundusze. Samorząd, jak wielokrotnie podkreślały władze miasta, nie jest w stanie samodzielnie sfinansować tak dużej inwestycji. 

 

W tym roku Miasto próbowało pozyskać pieniądze na rewitalizację kąpieliska z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych. Jego wyniki poznaliśmy pod koniec października. Inwestycja przy ul. Spacerowej nie otrzymała rządowego dofinansowania. 

Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie rewitalizacji kąpieliska miejskiego kwotą 72 mln zł. 10 proc. kosztów inwestycji miało dołożyć Miasto jako wkład własny. Oprócz tego wniosku złożyliśmy jeszcze dwa inne, dotyczące: budowy kanalizacji sanitarnej, deszczowej oraz wodociągowej w rejonie ul. Rosnowskiego, oraz rewitalizacji odcinka Wyspy Spichrzów. Tylko ten trzeci wniosek uzyskał dofinanowanie

- mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. 

 

Miasto jednak nie rezygnuje z planów rewitalizacji kąpieliska. Na ten cel, w projekcie budżetu Elbląga na 2022 rok zabezpieczono 8 mln zł - cały projekt ma kosztować 50 mln zł i zostać przeprowadzony etapami do 2028 r. Ratusz ma więc plan awaryjny, ale urzędnicy o jego szczegółach na razie nie chcą mówić. Z nieoficjalnych informacji wynika, że władze raczej nie planują powrotu do kontrowersyjnego pomysłu sprzed czterech lat.

W związku z tym, że nie otrzymaliśmy dofinansowania w ramach Polskiego Ładu na rewitalizację kąpieliska miejskiego, Prezydent poszukuje innych możliwości przywrócenia tego miejsca do użytku. Przygotowywane jest pewne rozwiązanie, stąd ujęta została kwota 8 mln złotych w projekcie przyszłorocznego budżetu. Szczegóły inwestycji, harmonogram i koszty zostaną zaprezentowane przez Prezydenta, kiedy propozycja ta zostanie przygotowana, zaakceptowana do realizacji i omówiona z radnymi

- informuje rzeczniczka prezydenta. 
 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ 100% elblążanin
  Czwartek, 18.11

  Prawie jak Prezydent Nowaczyk...........

 2. 2
  +14
  ~ Truso
  Czwartek, 18.11

  Lepiej niech to odłożą,bo jak coś zrobią to spartolą.

 3. 3
  +24
  ~ Bezproblemowy
  Czwartek, 18.11

  A to ciekawe... włodarze miasta od wielu lat zaniedbywali basen, nie utrzymywali go na bieżąco, nie inwestowali, doprowadzili do ruiny, a teraz mają pretensje do rządowego programu, że nie dostaną pieniędzy... Zamiast systematycznych małych kwot na utrzymanie, teraz chcą grubej forsy... Wyremontują, a co potem??? Znów na zatracenie??? Trzeba mieć jakiś porządny pomysł!

 4. 4
  +14
  ~ wybory
  Czwartek, 18.11

  chyba znowu zblirzają się wybory? zniszczone, do odbudowania anie do rewitalizacji kompielisko wstyd dla włodarzy miasta, wstyd

 5. 5
  +2
  ~ enreczek
  Czwartek, 18.11

  Przecież władze miasta zdecydowanie się opowiedziały przeciw rządowi i jego polityce a teraz przychodzą na kolanach ? Gdyby mnie ktoś tak potraktował jak władze miasta to przyjściu do mnie by dostał KOPA na rozpęd ze schodów i pasami

 6. 6
  +24
  ~ mis
  Piątek, 19.11

  CI co doprowadzili kapielisko do takiego stanu powinni siedziec w ***lu i remontowac na swoj koszt to jest zwykly sabotaz i celowe zniszczenia zeby postawic ten pseudo kryty basen w poblizu i zeby zarabial prywatny wlasciciel ktos wzial chyba niezla lapowe za taki stan rzeczy

 7. 7
  +18
  ~ jan-49
  Piątek, 19.11

  nawet jak wyremontuja to zaraz sprzedarza jakiemus swojakowi za marny grosz interes musi sie krecic a zniszczyli ten basen celowo a winnych brak

 8. 8
  +20
  ~ Wróblewski ściemniacz
  Piątek, 19.11

  no śmiech na sali, Wróblewski raptownie zabiera się za basen, a tyle lat palcem nie kiwnął, co za typ ściemniacza, czuje oderwanie od koryta i tyle

 9. 9
  +16
  ~ On
  Piątek, 19.11

  Niech pieniążki na kapielisko dołoży marszałek dał 300 mln zł dla olsztyna na uranie . To i niech daje pieniadze DLA Elbląga na kapielisko.

 10. 10
  +15
  ~ Nowy ład
  Piątek, 19.11

  Może wreszcie mieszkańcy zmadrzeja widząc to co wyprawiają obecni w UM ratuszu. Nigdy ich więcej. Krótko.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.95362091064453