Sobota, 13.04.2024, Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Trwa budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego. Na jakim etapie są prace?

14.09.2021, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa budowa bloku operacyjnego Szpitala Miejskiego. Na jakim etapie są prace?
źródło: facebook.com/Witold.M.Wroblewski
Budowa bloku operacyjnego i modernizacja dwóch oddziałów w Szpitalu Miejskim im. Jana Pawła II trwa. Czy prace przebiegają zgodnie z planem?
 
 
Mury nowego bloku operacyjnego, który powstaje w Szpitalu Miejskim przy ul. Komeńskiego, pną się w górę. To jedna z najważniejszych inwestycji realizowana w naszym mieście
 
– mówi Witold Wróblewski Prezydent Elblląga.
 
Jakie prace zostały już przeprowadzone? - Dobiega końca budowa bloku operacyjnego, wykonano: fundamenty, konstrukcje, ściany osłonowe zewnętrzne, ściany fundamentowe, kanał techniczny oraz całość łącznika komunikacyjnego wraz z szybem windowym – informuje – mówi Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa szpitala. - Obecnie trwają jeszcze prace związane z wykonaniem stropu budynku.
 
Jak podaje Małgorzata Adamowicz trwają także prace przy modernizacji dwóch oddziałów: chirurgia dziecięca znajdująca się na drugim piętrze Szpitala przy ul. Komeńskiego oraz rehabilitacji kardiologicznej będącej na pierwszym piętrze Szpitala przy l. Żeromskiego.
 
Jakie prace zostaną jeszcze przeprowadzone? - Kolejne prace to modernizacja oddziału psychiatrycznego w lokalizacji II piętro Szpitala przy Żeromskiego oraz modernizacja oddziału pediatrycznego dla dzieci młodszych i dzieci starszych w lokalizacji parter Szpitala przy Komeńskiego – precyzuje rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego.
 
 
Wykonanie całości to ok. 65 % prac założonych w projekcie. Wykonanie prac budowlanych i modernizacyjnych zaplanowane jest na 31 grudnia 2022 roku i nie planowane są opóźnienia
 
– dodała Małgorzata Adamowicz.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ pioan
  Wtorek, 14.09

  Tak jak pisałem wcześniej - złe, sztampowe, zupełnie nieprzemyślane zlokalizowanie nowego bloku operacyjnego uniemożliwi w przyszłości rozbudowę Szpitala w kierunku południowym. No i gdzie jest lądowisko HEMS? Transport LPR /HEMS teraz w pandemii również szczególnego nabiera znaczenia.

 2. 2
  +6
  ~ "on", Bob murarz
  Wtorek, 14.09

  Znowu wystąpił "on". "On" wie lepiej niż dyrektor szpitala. Podobno z chłopa nie wychodzi wiocha, ale gorsze jest gsy w wielkim facecie siedzi narcystyczne dziecko nie pozwalające na wykonywanie obowiązków dorosłego.

 3. 3
  +6
  ~ na kocie, Wicia
  Wtorek, 14.09

  Skoro wróblewski się chwali, to oby nie było jak z Dolinką. Szpital miejski zyskał przez harleya odkażonego. Gdyby jeszcze szybciej remontowano wnętrza, to ten szpital będzie ponad "wojewódzkim". Tam jest czysto i sympatycznie, a nawet leczą.

 4. 4
  +1
  ~ aleks12@
  Środa, 15.09

  Jedno pytanie ................A skąd tylu lekarzy czy hirurgów wezma??? Chyba że szpital za publiczne pinieązki ale leczyc będa tylko prywatnie ,bez płacenia za czynsz Zapewne znowu zablokujecie mo wpis bo pisze rpawde a Wy nie jesteście bezstronnni bo za udzielanie wywiadó obiecujecie że będziecie ukrywac komentarze ,które sa sprzeciwem

 5. 5
  0
  ~ wiem widzialem
  Czwartek, 16.09

  Szpital niech przytnie gałęzie wychodzące za płot na chodnik przy ul Komenskiego bo przejść bez schylania nie idzie !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1544871330261