Poniedziałek, 20.09.2021, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

W Elblągu brakuje lekarzy? Neurologia zamknięta, problemy mogą być również z interną

11.08.2021, 18:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
W Elblągu brakuje lekarzy? Neurologia zamknięta, problemy mogą być również z interną

Od ponad miesiąca Oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu jest zamknięty. Pacjenci muszą szukać pomocy w Olsztynie lub Gdańsku. Jest szansa, że od września neurologia powróci do Elbląga. Problemem zaczyna jednak być również interna.

 


O tym, że w Polsce brakuje lekarzy, mówi się od dawna. Sytuacja staje się jednak coraz dramatyczniejsza. Odczuli to również elblążanie.  W lipcu Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu, po tym gdy część specjalistów odeszła na emeryturę, tymczasowo oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym. - Potrzebujemy 10 - 12 lekarzy, abyśmy spokojnie mogli powiedzieć, że zapewniamy opiekę wszystkim pacjentom tego oddziału. Tylko do obsadzenia samych dyżurów potrzeba minimum 7 lekarzy. Oprócz tego musimy mieć co najmniej 3 specjalistów do normalnej, stacjonarnej pracy w systemie dziennym. W ostatnim czasie 4 osoby przeszły na emeryturę, a kolejne 2 przejdą niebawem. W tej chwili mamy więc góra 4 etaty. To za mało. Aktualnie poszukujemy tych specjalistów, gdzie tylko to możliwe. Mamy nadzieję, że to przejściowe trudności - tłumaczyła wtedy Elżbieta Gelert, dyrektorka WSZ w Elblągu.
 

Zawieszenie oddziału ma być tymczasowe i potrwać do końca sierpnia. Czy od września szpital przy ul. Królewieckiej zacznie przyjmować pacjentów z problemami neurologicznymi? Placówce nie udało się jeszcze skompletować pełnego zespołu, ale jest na to szansa. 

 

W tej chwili udało nam się pozyskać kilku lekarzy. Myślę, że będzie jakaś możliwość funkcjonowania oddziału neurologicznego od września

 

- mówi Elżbieta Gelert. 
 

Z podobnymi problemami zmagają się również inne szpitale w województwie warmińsko-mazurskim. Tymczasowo nieczynny był oddział chorób wewnętrznych Szpitala Powiatowego w Iławie. Do września zawieszono również oddział chorób wewnętrznych, w szpitalu w Kętrzynie. Kłopoty tych szpitali wpływają również na sytuację w Elblągu. 

 

W tej chwili problem zaczyna się z interną. Taka sytuacja jest zresztą w całym województwie. Tyle dookoła jest pozamykanych oddziałów chorób wewnętrznych, że nasi lekarze też już nie wytrzymują. Skąd problem? To najrzadziej wybierana specjalizacja. Na razie dajemy sobie radę. Zobaczymy co będzie dalej

 

- dodaje dyrektorka WSZ w Elblągu. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Kryspin
  Środa, 11.08

  Nie dziwię się lekarzom że emigrują lub szukają innego źródła dochodów, skoro w kraju dostają jedynie oklaski, a politycy 60% podwyżki. O leczenie moi drodzy elblążanie proście rząd, posłów i tłuste koty z PiS oraz prezydenta RP - oni mają zapłacone

 2. 2
  +28
  ~ chora
  Środa, 11.08

  Te tłuste koty lecza sie w klinikach MSWiA.Krasulski ty nierobie gdzie jesteś !!! Po co cie Elblążanie wybrali!!!!!!

 3. 3
  +14
  ~ Gelertowa ,wypad !
  Środa, 11.08

  Tylko szybka reakcja pielęgniarek z reumatologii i lekarza dyżurnego, uratowała życie mojej mamie , która z rozległym udarem szybko została przetransportowana do szpitala w Morągu , bo w Elblągu kasie pani w kaczkach z PO, potrafiła zamknąć oddział neurologiczny z braku personelu i pieniędzy na funky oddziału. Bank , ja Ci tego nie daruję. !!!

 4. 4
  +21
  ~ zkm
  Środa, 11.08

  dyrektor szpitala siedzi sobie w warszawie i wszystko ma gdzieś

 5. 5
  +19
  ~ widzisz Ela
  Środa, 11.08

  Jeśli dyrektor szpitala zaangażowany politycznie powiada "zobaczymy co będzie dalej" to powinien go natychmiast odwiedzić prokurator, a nadzór powinien takiego dyrektora natychmiast wysłać na zbity ry... . Folwark pokazuje swoje oblicze i śmierć.

 6. 6
  +17
  ~ Ppkk
  Środa, 11.08

  Gelertowa wez sie do roboty

 7. 7
  +18
  ~ lucyna
  Środa, 11.08

  skoro w zawsze takim super wojewodzkim jest coraz gorzej to proponowałabym ,by pani Gellert nie chwytala dwoch srok za ogon tylko albo dyrektorowanie , albo poslowanie . Ostatnio żadne nie wychodzi jej najlepiej ,więc pierw niech odstąpi mandat poselski następnemu z listy PO , a potem na spokojnie rozważy ewentualność emerytury i przekazanie steru szpitala godnemu nastepcy.

 8. 8
  +17
  ~ red
  Środa, 11.08

  do chora - Te tłuste koty lecza sie w klinikach MSWiA.Krasulski ty nierobie gdzie jesteś !!! Po co cie Elblążanie wybrali!!!!!! popieram w 100 % , - posla niemowę z elbląga ogladamy już piątą kadencje w Sejmie . Zero przydatności dla naszego miasta , a przecież co 4 lata zawsze wybierany , ma chłop branie u wyborców. Gdyby tylko zechciał to ci brakujacy lekarze już by byli na neurologi , ale co go to obchodzi przecież ,jak cos to wali bez kolejki na Szaserów w Warszawie .

 9. 9
  +27
  ~ pacjent 45
  Środa, 11.08

  Mam pytania do Pani dyrektor szpitala.. Dlaczego dobrzy lekarze odchodzą albo są odwoływani np. z funkcji z/c ordynatora czy kierownika przychodni ? Dlaczego nie zadbała Pani wcześniej o pozyskanie lekarzy wiedząc już kilka lat wcześniej ,że odejdą na emeryturę ? Dlaczego niektóre rodziny muszą zawozić swoich bliskich własnym transportem do innych szpitali na neurologię ? zapewniała Pani ,że szpital zabezpiecza transport...Dlaczego ludzie się boją Pani szpitala i stracili zaufanie ? Czy zależy Pani wyłącznie na punktach zbieranych przez oddziały ? Być może gdyby personel medyczny miał wsparcie i szacunek od przełożonego byłoby inaczej...

 10. 10
  --10
  ~ jaPolak
  Środa, 11.08

  No i odbija nam się polityka PO z Tuskiem na czele.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.