Środa, 25.05.2022, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Elbląg: Szpital miejski jest przygotowany na czwartą falę pandemii?

22.08.2021, 20:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Szpital miejski jest przygotowany na czwartą falę pandemii?

Elbląski szpital miejski od początku pandemii leczył pacjentów z koronawirusem. W szczycie zakażeń zajmował się wyłącznie nimi - osoby z innymi schorzeniami musiały szukać pomocy w innych placówkach. Czy po wakacjach czeka nas powtórka tej sytuacji? 

 

Polska służba zdrowia jest przygotowana na ewentualną czwartą falę koronawirusa, zapewniał w czwartek, 19 sierpnia, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Czy elbląski szpital również szykuje się na wzrost zakażeń koronawirusem, który może nastąpić po wakacjach?

 

Cały czas skupiamy się na staraniach, o to, żebyśmy mieli pełny personel do pracy, aby było pełne zabezpieczenie w środki ochrony indywidualnej oraz sprzęt do ratowania życia i zdrowia pacjentów. To wszystko jest w tej chwili realizowane. Zostało wydane zarządzenie dyrektora w sprawie przygotowań do kolejnej fali. Miejmy nadzieję, ze do niej nie dojdzie, ale będziemy robili wszystko, abyśmy mogli leczyć wszystkich pacjentów naszego szpitala. Nie podejrzewam, żeby szpital był tak bardzo zaangażowany jak przy trzeciej fali. Najprawdopodobniej to zaangażowanie będzie ograniczone do jednego, dwóch, góra trzech oddziałów

 

- mówi Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.
 

Lekarze, naukowcy i politycy zgodnie podkreślają, że czwarta fala nie musi ona być tak groźna jak poprzednie, to jednak będzie zależało od poziomu szczepień w Polsce. Zgodni w tej sprawie są również prezydent Elbląga i dyrektor szpitala miejskiego, wspólnie zachęcają mieszkańców do szczepienia się przeciw COVID-19. 

 

Zwróćmy uwagę na to, że pandemia praktycznie zablokowała cały szpital. Pacjenci, którzy mieli terminowe operacje, byli również zagrożeni, o czym się nie mówi. Szpital ma swoją pojemność, nie przyjmie więcej pacjentów niż może. Jako samorząd od samego początku zachęcamy do szczepień

 

- mówi Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.
 

- Chciałbym zachęcić wszystkich do szczepień. Przeżyliśmy już trzy fale. Byliśmy jednym z dwóch najważniejszych szpitali covidowych w województwie. Tutaj było dużo, bardzo ciężkiej pracy i również ciężkich przeżyć psychicznych dla naszych pracowników - zgon każdego pacjenta to ogromne przeżycie. Nie chcielibyśmy tego doświadczać po raz kolejny. Dlatego zachęcamy wszystkich do sczepienia. Zachęcamy również do szczepień przeciw grypie. W tym kierunku szpital również działa, będziemy pozyskiwali szczepionki z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych po to, żebyśmy mogli szczepić elblążan, pracowników służby zdrowia, służb mundurowych - przekonuje dyrektor szpitala.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Kryspin
  Poniedziałek, 23.08

  Pojawił się Przemyślid:)). Tkz. miejskie legendy mają się dobrze w środowisku antyszczepionkowców. Niczym "czarna wołga". A już łudziłem się że jesteśmy mądrzejsi jako społeczność.

 2. 2
  +4
  ~ Oj, Ela!
  Poniedziałek, 23.08

  Przecież Ela ma wolne zamknięte oddziały, więc niech zajmie się C-19. Wśród chłopów na Starym Mieście wyglądała zdrowo.

 3. 3
  +5
  ~ olek
  Poniedziałek, 23.08

  szkoda słów .. tyle zaszczepionych ... a tu już następna fala .... chyba medialna .... weźcie się do roboty !!!

 4. 4
  --2
  ~ xxx
  Poniedziałek, 23.08

  Jelopow w emblongu nie brakuje. Wystarczy wejsc do byle sklepu, gdzie ponad polowa chodzi bez masek albo na mikolaja...w tym rowniez obsluga.

 5. 5
  +5
  ~ en
  Poniedziałek, 23.08

  Przygotowany? Już się pewnie nie mogą doczekać? Znowu laba....3 godziny z pacjentami....bo tyle można w strefie brudnej. Rodzina nie sprawdzi....A ilu oni uratowali? Chyba nie mają wielu zasług?

 6. 6
  +5
  ~ dred
  Poniedziałek, 23.08

  wirus jeszcze nie wie, że ma uderzyć kolejny raz, więc media i profesory już go zapraszają i zapowiadają :) a ja się pytam co się podziało z naszą starą, poczciwą grypą? biedulka zapomniana jak seniorzy za Tuska. Grypko, grypko... wracaj szybko :) pozdrawiam wszystkich co nie odlecieli pod wpływem medialnej propagandy i myślą logicznie. Skoro większość zaszczepiona to nie ma się czego obawiać.

 7. 7
  0
  ~ Wirusek
  Poniedziałek, 23.08

  A dlaczego olsztyn nie ma szpitala zakaznego tylko odsyła do Ostródy i Elbląga. A kasę olsztyn zgarnia ogromną.

 8. 8
  +1
  ~ hd
  Poniedziałek, 23.08

  Oczywista. Kieszenie już otwarte na rozcież, modły o pompowanie statystyk na bieżąco.

 9. 9
  +4
  ~ mmm
  Poniedziałek, 23.08

  Gdyby leczyli amantadyną, mój ojciec i wielu pacjentów mieliby szansę przeżyć.

 10. 10
  0
  ~ en
  Wtorek, 24.08

  Sami lekarze leczyli się amantandyną. A pacjentów pod zabójcze respiratory. Wszyscy w świecie twierdzili, że respiratory niewiele dają skoro nie ma dostatecznej opieki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97318887710571