Piątek, 20.05.2022, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kiedy na Wyspie Spichrzów rozpocznie się budowa nowoczesnego biurowca "Fabryka"?

25.02.2021, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kiedy na Wyspie Spichrzów rozpocznie się budowa nowoczesnego biurowca "Fabryka"?
Fot. Adrian Sajko

Podczas posiedzenia Komisji Polityki Regionalnej i Promocji Miasta jeden z radnych zapytał o współpracę Miasta z Agencją Rozwoju Przemysłu. Przypomnijmy, że Elbląg był piątym miastem, które zakwalifikowało się do realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu programu „Fabryka". Strony porozumienia uzgodniły wybudowanie na Wyspie Spichrzów biurowca klasy A o powierzchni 10 tys.m2.
 

- Elbląg to jedno z najstarszych miast w Polsce, które niestety nie wytrzymało konkurencji o pracownika z trójmiejską aglomeracją. Program Fabryka może ten trend odwrócić. Dzięki niemu, zgodnie z planami, do połowy 2022 roku powstanie nowoczesny, kilkukondygnacyjny budynek, który oprócz przestrzeni biznesowych, będzie miał też część usługową, dostępną dla mieszkańców Elbląga. Jestem przekonany, że ta inwestycja pomoże miastu rozwinąć skrzydła, zapewniając przestrzeń dla rozwoju biznesu i miejsca pracy dla mieszkańców – mówił w styczniu 2019 r. Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.
 

 

Z tego co wiem, w tej chwili Agencja prowadzi rozmowy z przyszłymi najemcami biurowca Fabryka. Oni głównie koncentrują się na tych działaniach. My wymieniamy się informacjami, gdzie można by było w tej chwili ulokować inwestorów do czasu póki Fabryka nie zostanie wybudowana

 

- opowiadał Adam Jocz, Dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki.


Adam Jocz podkreślił, że Elbląg zyskał na atrakcyjności w momencie rozpoczęcia budowy Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. - Pół roku temu naszym miastem zaczęły interesować się firmy z branż logistycznych, np. przeładunkowych - mówił. - Prowadzimy na ten temat rozmowy z dwoma inwestorami. Z resztą inne, rodzime firmy wybudowały tu centra logistyczne. To też pokazuje na  zewnątrz, że ta gałąź przemysłu, usług w Elblągu może się przyjąć - dodał.
 

Radny Cezary Balbuza dopytywał, czy w naszym mieście powstaną jeszcze inne biurowce. - Czy pojawiają się zapytania ze strony inwestorów chcących wybudować w Elblągu obiekty biurowe? - pytał.
 

 

Jeśli chodzi o budowę pomieszczeń biurowych to nie mamy obecnie takiego zainteresowania. Były takie zapytania, ale w momencie, kiedy pojawił się projekt Fabryki z 10 tys. m2 to od tej pory nie mamy żadnych zapytań o budowę biurowców

 

- mówił Adam Jocz.
 

Kiedy rozpocznie się budowa "Fabryki"? - W  tej chwili kończy się sprawa z konserwatorem zabytków jeśli chodzi o kwestie projektowe. Jeśli tu wszystko przebiegnie pozytywnie, w tym roku rozpoczną się działania związane z tą inwestycją - zapewniał Adam Jocz.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ zdegustowany
  Czwartek, 25.02

  naprawdę nie można tam zbudować czegokolwiek innego, ni biurowca, co za debil o tym zadecydował, idealne miejsce, żeby coś zorganizować dla mieszkańców

 2. 2
  +13
  ~ BoTAK!
  Czwartek, 25.02

  Odpowiedź brzmi: NIGDY. Przekleję tu swój komentarz z innego portalu z przed ponad 1,5r:

 3. 3
  +22
  ~ BoTAK!
  Czwartek, 25.02

  Już raz to pisałem, ale się powtórzę. To jest BIEDRĄG, miasto na "nie" i "nie da się". Mam na myśli sytuacje które miały miejsce w bliższej i dalszej przeszłości o licznych inwestycjach, które MIAŁY mieć miejsce. ale "jakoś tak wyszło" i w efekcie nie doszło nigdy do ich realizacji. Wszyscy znamy przynajmniej jedną taką szumnie zapowiadaną inwestycję, po której zostały tylko wspomnienia. Dlatego jak zobaczę, to uwierzę. SORRY, ale w tym "mieście" już nie można mieć innego podejścia, niestety:/ Ja ze swojej strony kojarzę najmniej 2 szumnie zapowiadane inwestycje: park handlowy przy rampie PKP przy al. Grunwaldzkiej, oraz modernizację i rozbudowę hali, poprzez dostosowanie jej do europejskich standardów, na terenie giełdy elbląskiej. Ale jest tego sporo więcej, tylko spamiętać nie sposób...

 4. 4
  +5
  ~ ZMIANY
  Czwartek, 25.02

  Zabudowac wreszcie wyspę spichrzow bo te pastwisko to wstyd .

 5. 5
  +8
  ~ whyno jak zwykle
  Czwartek, 25.02

  I tak oto frazesy Wróblewskiego, pewnego że "wieżowiec" rozwinie Elbląg bardziej niż obrotnica, poszły w ślady słowa honoru o obniżce cen ciepła o 20%. Ma chłopina gadane - w końcu jest z psl. Biedny Jocz kaja się i okrężnie tłumaczy, że "wieżowiec" nie ma obłożenia i powstanie razem z hotelem na rogu Hetmańska/Grunwaldzka. No i Balbuza który skromnie dopytuje czy miasto wybuduje mu jakiś wieżowiec jako zaszczepionemu dyrektorowi - radnemu. Zadęcie było solidne , tylko wszystko znalazło się w portkach. Panie Jocz - konkrety o inwestorach z którymi "rozmawiamy, i o tych którzy chcą cokolwiek wozić "do" i wywozić "z" tego oceanicznego portu. Konkrety !!! Piszcie kryminały wszyscy a zarządu miasta i RM - macie wyobraźnię (coś bierzecie?).

 6. 6
  +8
  ~ Ekipa Witii
  Czwartek, 25.02

  inwestorzy są z Kataru i właśnie przechodzą katar, a przy okazji chcom kupić polskie araby, które PSL trzyma w stajenkach, Jocz z gazet powycinał materiały reklamowe szejków do koktajli

 7. 7
  +19
  ~ lucyna
  Czwartek, 25.02

  po przeczytaniu wyczerpujących informacji od Dyrektora Jocza , wiem tyle co i przedtem

 8. 8
  +11
  ~ wuj onkel
  Czwartek, 25.02

  W biurowiec do 2022 roku uwierzę ,jak to zobaczę . Ale bardziej ciekawi mnie hotel , który chcą budować prezydenci wroblewski i nowak zamiast 8 pietrowego apartamentowca na zgodę na budowę ktorego bezskutecznie prosił ich sprawdzony w budowach na terenie Elblaga inwestor . Czekamy więc na bardziej szczegółowe informacje na temat ich hotelu / wizualizacja , data rozpoczęcia i zakończenia budowy / Mam nadzieję ,że otrzymamy te informacje przed końcem kadencji na Ratuszu obu panów .

 9. 9
  +10
  ~ Kto ma źle w głowie?
  Czwartek, 25.02

  Centra logistyczne pochłaniają powierzchnię ale raczej nie bardzo dają zatrudnienie, podczas gdy gospodarka pada na pysk. To o to chodzi? Poza tym, Wyspa Spichrzów ze swoimi rzędnymi terenu to raczej byle jakie miejsce na logistykę, że o estetyce już miłosiernie nie wspomnę.

 10. 10
  +13
  ~ kkk
  Piątek, 26.02

  A może by tak pan od kultury, promocji i turystyki zajął się uprzątnięciem chodników z piasku i kup po psach, bo to ani kulturalnie, ani promocyjnie i turystycznie w wizerunku miasta - jest?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98040390014648