Czwartek, 20.01.2022, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

"Korzenie drzew deformują płyty chodnikowe na wysokości nawet 20 cm. Chodnik może nie spełniać norm bezpieczeństwa"

22.09.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
"Korzenie drzew deformują płyty chodnikowe na wysokości nawet 20 cm. Chodnik może nie spełniać norm bezpieczeństwa"
Fot. Adrian Sajko
- Obecnie chodnik w ciągu ul. Grunwaldzkiej jest w złym stanie. W imieniu mieszkańców jak i pozostałych osób korzystających z tego ciągu komunikacyjnego, od dworca do hali sportowej, szkoły wyższej PWSZ, jak i osiedla za Politechniką, proszę o podjęcie działań, które doprowadzą do remontu chodnika - apelował radny PiS Rafał Traks. Czy modernizacja tego miejsca zostanie przeprowadzona?
 
Radny zaznaczył, że chodnik uległ deformacji. - Odstępy między płytami chodnikowymi wynoszą 20 cm i więcej, a wypukłości spowodowane korzeniami drzew również deformują płyty chodnikowe na wysokości nawet 20 cm. Chodnik, w moim przekonaniu może nie spełniać norm bezpieczeństwa, a przede wszystkim bardzo utrudnia korzystanie przez pieszych, z wózkami dziecięcymi, walizkami, czy przez rowerzystów, doprowadzając do niebezpiecznych przypadków wjeżdżania w szczeliny pomiędzy płytami - zaznaczył Rafał Traks.
 
Jak zauważył radny wspomniany ciąg pieszy uczęszczany jest nie tylko przez mieszkańców, ale także studentów, turystów korzystających z wynajmowanych lokali na osiedlu oraz osób odwiedzających miasto w czasie trwających różnych wydarzeń organizowanych na Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR.
 
 
Mieszkańcy Elbląga w tej sprawie zwracali się do Urzędu Miejskiego w Elblągu kilkukrotnie, ostatnio 2015 i 2018 r. W tym roku również telefonicznie. Niestety żadne zgłoszenia nie przyniosły rezultatu
 
- dodał radny.
 
Stanowisko tej sprawie zajął Janusz Nowak, Wiceprezydent Elbląga. - W 2017 r. opracowana została kompleksowa dokumentacja projektowa przebudowy istniejącego chodnika i budowy dwukierunkowej ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej w ciągu al. Grunwaldzkiej na odcinku od ul. Jana Amosa Komeńskiego do ul. Rawskiej w Elblągu wraz z przebudową oświetlenia i przebudową sygnalizacji świetlnej - wyjaśnia.
 
 
 
Na podstawie kosztorysów inwestorskich opracowany na etapie przedmiotowej dokumentacji wartość tej inwestycji szacuje się na ok. 2,2 mln zł. Z przyczyn technicznych zadanie te musi zostać wykonane kompleksowo w całym zaprojektowanym zakresie
 
- podał Janusz Nowak.
 
 
Wiceprezydent Elbląga zapewniał, że w budżecie oraz w Wieloletniej Prognozie Finansowej zabezpieczone są środki na rozbudowę ścieżek rowerowych w Elblągu. - Z uwagi na ograniczona wysokość tych środki oraz duże potrzeby w tym zakresie, uwzględniając przedmiotowy odcinek wzdłuż al. Grunwaldzkiej, realizacja zadań i ich kolejność w dużej mierze jest uzależniona od możliwości pozyskania środków zewnętrznych - mówił. - Aktualnie trwa weryfikacja złożonego przeze mnie wniosku o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej budowy ścieżek rowerowych w ciągu ul. Kościuszki i ul. Agrykola. Realizacja tej inwestycji, w przypadku uzyskania dofinansowania planowana jest do realizacji w latach 2021-2022 r.
 
- Na etapie prac nad budżetem rok 2021 analizowana będzie możliwość ujęcia zadania związanego z przebudową chodnika w ciągu al. Grunwaldzkiej w możliwie najszybszym terminie. Podejmę także starania w celu pozyskania środków zewnętrznych na dofinansowanie tego zadania, w przypadku gdy pojawią się takie możliwości - zapewnił Janusz Nowak.
 
Czy planowane są jakiekolwiek wcześniejsze roboty zanim chodnik przejdzie kompleksową modernizację? - Do czasie realizacji przebudowy w ramach bieżącego utrzymania dróg wykonywane będą pilniejsze remonty cząstkowe tego chodnika, tj. naprawy nawierzchni w miejscach o najgorszym stanie technicznym i zagrażających bezpieczeństwu uczestników ruchu - dodał Wiceprezydent Elbląga.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Radek
  Wtorek, 22.09

  Ten chodnik to wygląda rodem jak z opuszczonego i zapomnianego miasta

 2. 2
  +14
  ~ Zenon
  Wtorek, 22.09

  To jest super chodnik.Niech radny przejedzie sie wozkiem po chodniku ul.Skrzydlatej na odcinku od Idzikowskiego do Łódzkiej.Tam,to dopiero jest kongo.Nie dosc,ze plytki nierowne,rozwarstwione,to jeszcze pelno w nich dziur.Wystajace studzienki,treblinka na podjazdach i wyzarte,połamane plytki.A przeciez chodzi tamtedy tysiace ludzi do WORDu z calego powiatu i okolic.Piękna wizytówka miasta.Jak spadnie snieg,to juz calkiem masakra jest.

 3. 3
  +11
  ~ Elblągazal
  Środa, 23.09

  ten chodnik wyglada tak od zawsze. W normalnym mieście temat bylby zalatwiony w Elblągu pseudo radny bedzie pozornie interpelowal zamiast zabrac sie do ważniejszych tematów.

 4. 4
  +4
  ~ aleksandra
  Środa, 23.09

  ALE RADNY NA PENSJE DLA SIEBIE MA !!!!!!!!!!!!!I TO DWÓCH JESZCZE ZASTĘPCÓW !!! A NA BILBORDACH NIBY REKLAMUJĄ ŻE STARTUJĄ NA RADNYCH BY POMAGAC!!!! POMAGAĆ CHYBA SOBIE FINNSOWO.A CZEMU NIE MOŻNA ZMNIEJSZYĆ RADNYCH I REZTE PENSJI PRZEKAZAC NA ELBLAG I REMONTY

 5. 5
  --4
  ~ Pieszochod.
  Środa, 23.09

  A dlaczego jak dotąd w Elblągu bez żadnych konsekwencji po chodnikach jeżdżą rowerzyści. Kiedy ten przypadek jawnego lekceważenia prawa zostanie ukrócony przynajmniej w naszym mieście.

 6. 6
  +5
  ~ żart
  Środa, 23.09

  A ul. 13 PPL urząd remontuje mimo, że była w bardzo dobrym stanie.

 7. 7
  +4
  ~ Pieszochod
  Środa, 23.09

  Podciągnąć pod Budżet Obywatelski i sprawa załatwiona ( ZA ROK).

 8. 8
  +8
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 23.09

  Rozumiem, że za prezydenta Wilka Traks jako radny nie widział problemu bo znany on jest od dwóch dekad?!

 9. 9
  +7
  ~ Janusz
  Środa, 23.09

  Nieudolność tego wice jest porażająca Od 5 lat wiedza i co teraz szuka środków zewnętrzych i o proszę geniusz złożył wniosek, i tylko do składania chyba nadaje się bo myślenie to raczej wyłączone

 10. 10
  +3
  ~ pan_jan
  Środa, 23.09

  Nie dla wycinki drzew, one były tam pierwsze. A tak na poważnie to może płyty podwyższenie gruntu i płyty ażurowe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99957609176636