Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Ul. Teatralna: Chodnik przy banku nadal nie dla pieszych. "To powinno być rozwiązanie tymczasowe"

03.09.2020, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ul. Teatralna: Chodnik przy banku nadal nie dla pieszych. "To powinno być rozwiązanie tymczasowe"
Fot. Adrian Sajko

Minął ponad rok, a sytuacja się nie zmieniła. Barierki, które ustawiono przy banku na ul. Teatralnej, nadal zagradzają chodnik. Czy ktoś wreszcie coś z tym zrobi - pyta Czytelnik info.elblag.

Pan Krystian już na początku roku zwracał uwagę na barierki, które pojawiły się na chodniku przy ul. Teatralnej, wokół budynku. - Obok znajduje się centrum handlowe, więc przewija się tam wiele osób. Barierki zajmują praktycznie większość chodnika. Obok znajdują się rozjechane trawniki, służące bardziej za parkingi i chodnik będący przedłużeniem ścieżki rowerowej. Miejsca dla pieszych zostaje niewiele, a ruch w tym miejscu jest spory. Kiedy bank zamierza zrobić z tym porządek - pytał wtedy pan Krystian, mieszkaniec Elbląga. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Teraz Czytelnik wraca do tematu.

Ogrodzenie jak stało, tak stoi. Czy to się wreszcie zmieni. Takie rozwiązanie powinno być tymczasowe. Jeśli istnieje niebezpieczeństwo, że komuś płytki z elewacji spadną na głowę, to trzeba to naprawić, a nie blokować cały chodnik

- denerwuje się mężczyzna.

Barierki przy ul. Teatralnej pojawiły się, ze względu na bezpieczeństwo przechodniów, w ubiegłym roku, gdy okazało się, że elewacja siedziby banku wymaga remontu. Po raz kolejny więc zapytaliśmy rzeczniczkę banku, kiedy planowane jest przeprowadzenie robót. Odpowiedź niewiele różni się od tej ze stycznia tego roku.

Bank planuje w tym roku wykonanie remontu elewacji budynku przy ul. Teatralnej 9 w Elblągu. Prace rozpoczniemy niezwłocznie po uzyskaniu pozwolenia na budowę, na które oczekujemy oraz po wyłonieniu w drodze przetargu wykonawcy prac budowlanych. Po zakończeniu remontu elewacji istniejące ogrodzenia będą zdemontowane

- informuje Iwona Radomska z PKO Bank Polski.

Przedstawicielka banku nie chce jednak zdradzić bliższych terminów ewentualnego remontu.
 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 ) Fot. Adrian Sajko


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ Martamarta
  Czwartek, 03.09

  Jak dla mnie to jest nie dopuszczalna sytuacja. Widzę nie raz matki z wózkami które się trudza by tamtędy przejechać bo jakiś kretyn postawił na ponad rok barierki i zatarasowal przejście. A pytanie czy zapłacił za to że zajmuje teren publiczny ? Ja za to ze kontener na gruz stał na chodniku 2 tygodnie musiałam niestety zapłacić za zajęcie pasa drogi.

 2. 2
  +15
  ~ kikio
  Czwartek, 03.09

  śmieszne, taki bank z potężnym zyskiem netto 4 miliardy za 2019 i takie hece. A budynek rzeczywiście zaraz po oddaniu do użytkowania pękał i tynk się sypał, wstyd, i ten nasz marny gospodarz miasta, i to już jest drugi rok tej sytuacji

 3. 3
  +8
  ~ klient
  Czwartek, 03.09

  a tak w ogóle to dlaczego ajencje i oddziały PKO bp są czynne najdłużej do 16?? to paranoja jakaś, bo co bo wirus, a sklepy mogą być czynne dłużej i inne przybytki a w banku olewają sobie klienta,

 4. 4
  +15
  ~ JesusAlvaro
  Czwartek, 03.09

  O ile mi wiadomo to na naprawę elewacji nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Pani rzecznik opowiada bajki, no ale od tego w końcu jest rzecznik prasowy;-) Zastanawia się tylko co robi i za co bierze pieniądze Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Jeżeli obiekt stwarza zagrożenie to naprawę/remont nakazuje się przeprowadzić niezwłocznie. Tutaj powinny iść srogie kary a jak widać sytuacja ciągnie się znacznie dłużej niż rok.

 5. 5
  +8
  ~ elblążanin
  Czwartek, 03.09

  Jaki kierownik takie otoczenie.

 6. 6
  +8
  ~ karolina
  Czwartek, 03.09

  O właśnie ! Popieram ! nie wiem po kiego grzyba to tam stoi tyle czasu,skoro nadal tam nic nie robią...człowiek przez te błoto musi łazić,i tylko patrzeć czy zębów nie powybija...czasem też sie rozstawią samochodami i w ogóle nie ma jak przejść...żenada totalna...zamiast pousuwać te żelastwo póki co,a w miejsce błota jakieś ładne tuje wstawić to nie...lepiej zostawić tak na kolejne lata,tylko czekać aż ktoś noge wykręci na tym błocie i ciekawe co wtedy powiedzą :)!

 7. 7
  +5
  ~ bulić
  Czwartek, 03.09

  Lamane jest prawo .Za zajecie chodnika płaci sie do UM za kazdy dzień zajecia.Co UM o tym nie wie i bank.

 8. 8
  +6
  ~ dyzio
  Czwartek, 03.09

  Czy Miasto zawarło z Bankiem umowę na zajęcie pasa ruchu pieszego ? Jeśli nie , mamy do czynienia z bezumownym zajęciem chodnika. Prawnicy i służby finansowe UM powinny natychmiast wystawić fakturę za bezumowne zajęcie chodnika z karami. Jeśli tego nie zrobiły lub nie zrobią - sprawa dla organów ścigania. Zwykły Kowalski , gdyby zajął chodnik na rok , byłby już dawno ścignięty .

 9. 9
  0
  ~ iza
  Czwartek, 03.09

  popnad dwa lata było ogrodzenie z biało-czerwonej taśmy zawieszonej na wbitych w ziemię prętach."Porządnie" zabezpieczono ponad rok temu /min daszki nad bankomatem i wejściem/.

 10. 10
  --1
  ~ opus
  Czwartek, 03.09

  most unijny w wykonaniu towarzysza wroblewskiego (celowo z małej jako oznaka braku szacunku) to tez prowizorka, widac tu jego krotkowzrocznosc i plytkie myslenie. mostem codziennie wjezdza i wyjezdza mnostwo elblazan do pracy w trojmiescie ale most zamaist miec po 2 pasy w jedna strone to ma po jedym waskim pasie przez co tworza sie na nim olbrzymie korki. Wjezdzajac od gdanska korek ciagnie sie od stacji benzynowej cyrcle az po rondo na browarnej. za ten babol ktory jest oznaka niegospodarnosci wrobel powinien trafic do paki na 15 lat odsiadki. pomijam juz fakt ze most nie ma chodnika ani drog rowerowych

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2875730991364