Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Rusza przebudowa. Będą utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z ul. Pionierską

02.09.2020, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rusza przebudowa. Będą utrudnienia na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z ul. Pionierską
REKLAMA

Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje, że dziś - 02.09.2020r. przekazany został teren budowy pod przebudowę ul. Robotniczej z ul. Pionierską.

 

Przebudowa skrzyżowania związana jest z potrzebą dostosowania układu drogowego i skomunikowania z nim planowanego obiektu handlowego na rogu ul. Robotniczej i Pionierskiej. Zakres robót obejmuje m.in. przebudowę wlotów skrzyżowania na jezdni ul. Robotniczej, polegającą na poszerzeniu odcinka jezdni po stronie południowej i wydzieleniu dodatkowych pasów dla relacji skrętnych na skrzyżowaniu oraz do obiektu handlowego, przebudowę odcinka chodnika ul. Robotniczej na wysokości obiektu handlowego, budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Robotniczej z ul. Pionierską oraz przebudowę infrastruktury podziemnej będącej w kolizji z przebudowanym układem drogowym. Na czas robót obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.

 

W pierwszym etapie robót związanych z przebudową sieci podziemnych i budową kabli zasilających sygnalizację świetlną obowiązywać będzie m.in. lokalne zawężenie pasów ruchu w obrębie tego skrzyżowania. Wyłączony z ruchu zostanie chodnik po południowej stronie ul. Pionierskiej oraz część chodnika ul. Robotniczej po stronie wschodniej na odcinku od zjazdu do przedszkola do ul. Pionierskiej. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

 

Prace związane z przebudową skrzyżowania i budową sygnalizacji świetlnej wykonywane będą na podstawie umowy drogowej pomiędzy Gminą Miasto Elbląg, a inwestorem obiektu handlowego i w całości będą finansowane przez Inwestora realizującego ten obiekt.

 

UM w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Ediedii
  Środa, 02.09

  Szkoda że nie robiono tego podczas wakacji kiedy miasto świeciło pustkami a teraz kiedy szkoly ruszyły to będzie tragedia

 2. 2
  --2
  ~ hbgfdx
  Środa, 02.09

  Fajnie że powstaje, tylko dlaczego kolejny wolno stojący sklep, zamiast budynku mieszkalnego z marketem na parterze.

 3. 3
  +1
  ~ ja
  Środa, 02.09

  dlaczego nie pomyślano przy okazji o perspektywicznym wjezdzie z ul robotniczej na ul donimrskich. to osiedle ma utrudnony wjazd i wyjazd. rodzice z dziecmi do szkoły, karetki, straz itp. tak trudno ruszyc głową?

 4. 4
  --5
  ~ A ja
  Środa, 02.09

  KIEDY będzie w Elblągu decathlon to robi się smieszne że miasto 130 tys i nie ma. Jechać na zakupy na Gdańsk nadal trzeba.

 5. 5
  --1
  ~ Pil
  Środa, 02.09

  Kolejna sygnalizacja.....super. już mi się rzygać chce jak mam jechać przez miasto

 6. 6
  +2
  ~ Drzewo
  Czwartek, 03.09

  Słabe otoczenie przedszkola, współczuje dzieciom

 7. 7
  +2
  ~ aaaa
  Czwartek, 03.09

  A co Wy narzekacie tak na ten Elblag i na drogi. miasto cale miasto mozna przejechac w kilka minut, wiekszosc drog bez dziur. Zapraszam do Wroclawia, to zobaczycie co to swiatla, korki, i dziury. NIE NARZEKAJCIE BO NIE MACIE NA CO...

 8. 8
  +3
  ~ pieszy
  Czwartek, 03.09

  Przy przejściach będą zbędne przyciski na sygnalizatorach, bo sygnalizacja bez nich jest nieopłacalna dla producenta przycisków? Takie przyciski mają wpływ na częstotliwość zmian sygnalizacji? Czy dają pieszym fory i czerwone dla samochodów świeci jaśniej?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1641108989716