Czwartek, 28.05.2020, Imieniny: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Kłopoty z remontem Mostu Dolnego. Prace potrwają dłużej niż planowano

04.05.2020, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kłopoty z remontem Mostu Dolnego. Prace potrwają dłużej niż planowano

Remont Mostu Dolnego, łączącego ulicę Studzienną z Orlą, miał zostać ukończony do 20 kwietnia. Wiadomo już, że to się nie udało. Jak poinformował dziś (4 maja) prezydent Elbląga Witold Wróblewski, nowy termin zakończenia prac wyznaczono na 29 czerwca.

Most Dolny, razem z Mostem Górnym, do użytku został oddany w lipcu 2013 roku. Kostka dębowa, z której zrobiono jego nawierzchnię, niedługo cieszyła oczy. Pierwsze wybrzuszenia i pęknięcia zaczęły się pojawiać krótko po zakończeniu inwestycji. Obiekt ten na remont czekał jednak kilka lat. Ten rozpoczął się w lutym tego roku. Prace, zgodnie z umową, miały zakończyć się do 20 kwietnia. Tak się jednak nie stało. O powodach wydłużenia robót i nowym terminie poinformował dziś na swoim profilu na Facebooku prezydent Elbląga.

Wskutek konieczności wprowadzenia rozwiązań zamiennych w nawierzchni mostu, w celu zapewnienia skutecznego odpływu wody oraz okoliczności związanych z pandemią, realizacja umowy stała się utrudniona. Faktem jest, że część pracowników wróciło do swojego kraju w obawie przed zamknięciem granic, co wymusiło konieczność znalezienia pracowników na zastępstwo. Wielokrotnie wykonawca robót pokonywał również trudności z wypowiedzeniem zakwaterowania pracowników oraz z zapewnieniem dostaw materiałów, które wskutek zaistniałej sytuacji spowodowanej pandemią wirusa ulegały opóźnieniu. Mimo że w interesie wszystkich uczestników wykonywanej naprawy nawierzchni mostu jest jak najszybsze ukończenie robót, konieczne było wydłużenie terminu jej wykonania do 29 czerwca 2020 r.

- informuje Witold Wróblewski.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (20)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +27
  ~ RodemzElbląga
  Poniedziałek, 04.05

  Przepraszam bardzo - oczywiście nie czepiam się zagranicznych pracowników ani pandemii - ale czegoś tu nie rozumiem. Praca na moście miała polegać na wymianie nawierzchni - takie było założenie... A teraz dowiaduję się, że te prace mają również zapewnić skuteczny odpływ wody? A więc jednak miałem rację, że fuszerka już była w fazie projektu - czyli winna nie była drewniana kostka, za grube pieniądze, tylko spieprzyli odprowadzanie wód opadowych. Winni za to powinni beknąć!. Należy podać ich nazwiska, by unikać takich "fachowców" jak ognia. Gdzie był nadzór, gdzie inspektor??? Umoczyli nieźle! Szkoda, że za nasze pieniądze...

 2. 2
  +17
  ~ jan-49
  Poniedziałek, 04.05

  REMONT POTRWA DLUZEJ? jasne jak dwoch palantow ma moscie stoi i podpiera deski zeby sie nie przewrocily nic nie robiac to jak remont ma sie zakonczyc w wyznaczonym terminie mysle ze wladze miasta obciaza firme kosztami niedotrzymania terminu umowy a moze bedzie tak ze dostana po cichu w łape i remont bedzie trwal i trwal a wszyscy oprocz mieszkancow beda zadowoleni

 3. 3
  +18
  ~ przechodzień
  Poniedziałek, 04.05

  tam przez 3 tygodnie nic się nie działo, stał samochód, porozkładali puszki z farbą i udawali że pracują. Najgorsze było to że pozamykali przejścia dla pieszych i wszyscy latali na około, a tam była cisza, mają szczęście że teraz można choć przejść jedną stroną. A wiem co piszę bo chodziłem tam codziennie, te deski są normalnie popękane, to bubel że masakra

 4. 4
  +9
  ~ reanimacja
  Poniedziałek, 04.05

  Podobną technologią układa płytki Artur D z ul. Grottgera, po miesiącu wszystkie luźne, ściany pękają i znów trzeba przeprowadzać reanimację.A wykonawca ma to w du..e.

 5. 5
  +14
  ~ meexx
  Poniedziałek, 04.05

  Kryterium wyboru oferty- 100 % cena- zawsze się tak kończy... Kto odpowie? Kto poniesie konsekwencje? Koronawirus? :-)

 6. 6
  +9
  ~ do reanimacja
  Poniedziałek, 04.05

  Jeżeli ściany pękają to nie ma siły żeby kafelki były całe.

 7. 7
  +14
  ~ BONO
  Poniedziałek, 04.05

  Śmierdzi mi to ogromnym przekrętem .Za pierwszym razem miasto nie potrafiło w ramach gwarancji wyegzekwować od wykonawcy doprowadzenia nawierzchni mostu do stanu używalności. Teraz znowu wybrali firmę "krzak" która już przesuwa termin o dwa miesiące , a nasze władze ją tłumaczą . Hece były z torem łyżwiarskim. Może czas żeby prokuratura i CBA przyjrzało się tym DZIWNYM przypadkom . W końcu to są nasze elblążan pieniądze o które władze miasta nie dbają.

 8. 8
  +11
  ~ Adam
  Poniedziałek, 04.05

  Wstyd i hańba fuszerka i bubel o nawierzchnie mi chodzi ! jak można któryś raz z kolei za duże pieniądze ten sam most naprawiać ? specjalnie żeby ktoś na tym zarabiał. Pracownicy z zagranic toć wspierać polski kapitał i polaków i co za parę lat znów do remontu ? Niemcy zrobili raz a dobrze a nie wy z Chińskiego materiału. po za tym skręciłem tam nogę przez te dziury. trzeba to zrobić z jakiegoś kauczuku czy tartanu a nie drewna. no śmiech.

 9. 9
  +10
  ~ Cyrk na kółkach
  Poniedziałek, 04.05

  Dlaczego nie ma informacji ze PRZEOCZONO poinformowanie Urzędu Morskiego o przedłużeniu remontu i zrobiono to dopiero dzisiaj ?!! Czy to się nazywa rzetelne dziennikarstwo ?!!!

 10. 10
  +10
  ~ " powiew świeżości " z Zawady
  Poniedziałek, 04.05

  Ukraińcy wyjechali i mamy dramat w UM . Czym się zajmują w tym UM , obciąć o 20 % wypłaty . Za brak nadzoru . Było by to zgodne z polityką ( bo tym się zajmuje ) Witolda Wielkiego Mściwego .z grodu Elbląg .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.