Środa, 29.06.2022, Imieniny: Benita, Piotr, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

W miejscu przekopu Mierzei praca wre. To nielegalna budowa, przekonują przeciwnicy inwestycji

28.12.2019, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W miejscu przekopu Mierzei praca wre. To nielegalna budowa, przekonują przeciwnicy inwestycji

Tak wygląda nielegalna budowa kanału na Mierzei Wiślanej - przekonują ekolodzy i przeciwnicy tej inwestycji i publikują przed świętami filmik z miejsca przekopu. Czy to oznacza, że inwestycja już ruszyła?

Na początku grudnia rozpoczęły się prace w miejscu przekopu Mierzei. Jak przekonywała wtedy przedstawicielka spółki NDI były to jedynie przygotowania do rozpoczęcia inwestycji.

Trwa grodzenie terenu budowy, a saperzy usuwają obiekty ferromagnetyczne na części lądowej inwestycji. Po zakończeniu prac saperskich wykonawca przystąpi m.in. do prac związanych z usuwaniem karpin oraz równolegle organizować będziemy zaplecze budowy

- informowała wtedy Magdalena Skorupka Kaczmarek, przedstawicielka spółki NDI do kontaktu z mediami.

Obecnie teren przekopu jest szczelnie ogrodzony, na miejscu pojawiła się również tablica informująca o inwestycji. Prace w tym miejscu nadal trwają, jak widzimy na filmiku zamieszczonym przez Obóz na Mierzei na ich profilu na Facebooku, nawet w okresie przedświątecznym.Informacji o oficjalnym rozpoczęciu robót nie podał jeszcze ani wykonawca, ani Urząd Morski w Gdyni. Wszystko jednak wskazuje na to, że to o ile się jeszcze nie rozpoczęły, to ruszą lada dzień.

Potwierdził to zresztą minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk w rozmowie dla "Radia Maryja". W wywiadzie, który ukazał się 26 grudnia, powiedział: Obecnie trwają już prace budowlane na tym terenie, kolejne przetargi, które będą organizowane i rozstrzygane na rzecz toru przez Zalew Wiślany oraz modernizacje rzeki Elbląg.

Przypomnijmy. Budowa kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną to flagowa inwestycja rządu Prawa i Sprawiedliwości. Ma ona zagwarantować Polsce swobodny dostęp z Zalewu Wiślanego do Morza Bałtyckiego, z pominięciem kontrolowanej przez Rosję Cieśniny Piławskiej, a także zapewnić rozwój Portu Morskiego w Elblągu. Umowa z polsko-belgijskim konsorcjum, które ma wykonać pierwszy najważniejszy etap inwestycji, opiewa na 992 mln zł. Za te pieniądze wykonawca wybuduje m.in.: port osłonowy od strony Zatoki Gdańskiej, kanał żeglugowy ze śluzą i mostami oraz sztuczną wyspę na Zalewie Wiślanym. Inwestycja, jak wstępnie zaplanowano, powinna zakończyć się do 2022 roku. Kanał ma mieć 1,3 km długości, 20 metrów szerokości i 5 metrów głębokości. Kolejne dwa etapy czekają na ogłoszenie przetargu na wykonawcę, będą one dotyczyły m.in. prac na rzece Elbląg i pogłębienia Zalewu Wiślanego.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%14.3 %85.7


Komentarze do artykułu (39)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +58
  ~ Taka prawda o tych ekologach
  Sobota, 28.12

  Nielegalnie to są ci pseudo ekolodzy, opłacania przez koncerny innych państw by w Polsce "nie było niczego".

 2. 2
  +48
  ~ Kris
  Sobota, 28.12

  Tej kobiety nie da się słuchać... przeżywa jak żaba w okresie A nawet i gorzej.

 3. 3
  +61
  ~ Kris
  Sobota, 28.12

  Dla mnie ten artykul w ogole nie powinien sie ukazac. A ta pseudo ekolog niech zajmie sie robotą bo gada takie bzdety, ze az słuchać sie nie da.

 4. 4
  +51
  ~ Elblag ...do przodu...
  Sobota, 28.12

  Wstrętna baba i głupoty jakieś wypociny w kółko powtarza ,,zamilcz kobito a prace niech postępują szybciej to i Elblag odżyje....

 5. 5
  +51
  ~ Miltiades90
  Sobota, 28.12

  Jak to mawiał mój wujek , "ekolodzy to najgorsi faszyści wszędzie się ich robi pełno jak tylko pojawiają się kamery i pieniądze, a jak odpowiednio posmarujesz to uznają, że elektrownia atomowa albo spalarnia odpadów w środku puszczy jest spoko."

 6. 6
  +36
  ~ Mayk
  Sobota, 28.12

  Ekolodzy niech się zajmą tam gdzie ludzie giną np.na drogach pozostawione drzewa tak jak na drodze Maldyty Morag za rowami posadzone nowe a na starych opaski uwaga na stare drzewo paranoja.Przejechalem pół Szwecji i nie ma tam ani jednego w poboczu drogi.

 7. 7
  +44
  ~ Ja
  Sobota, 28.12

  To jakaś tępa dzida co nikt jej nie chce pewnie nawet pukać to się za ekologię wzięła. Sama jej wymowa bez sensu, zero konkretów i jeszcze sposób mówienia i te stękanie odrażające !!!

 8. 8
  +38
  ~ Jako11
  Sobota, 28.12

  Kopać kopać kopać odłączyć się od Ruskow

 9. 9
  +28
  ~ janos
  Sobota, 28.12

  Ruskie pachołki znów mieszają?

 10. 10
  +20
  ~ bob24
  Sobota, 28.12

  cyt. "Obecnie teren przekopu jest szczelnie ogrodzony" ...szkoda , że lewakom , pseudoekologom nie zostawiona żadnej ...dziury....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99458503723145