Sobota, 28.11.2020, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Nowa Komenda Straży Pożarnej miała powstać w 2020 r. Czy tak się stanie?

08.01.2019, 07:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Nowa Komenda Straży Pożarnej miała powstać w 2020 r. Czy tak się stanie?
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu obecnie mieści się przy ul. Bema. Niestety budynek pozostawia wiele do życzenia. W XXI w. ma wprowadzić elbląskich strażaków zupełnie nowa Komenda, która powstać miała przy ul. Łęczyckiej w 2020 r. Czy tak się stanie?
 
Z końcem listopada 2018 r. ogłoszono przetarg na realizację pierwszego etapu budowy nowej Komendy. W ramach tego zadania ma zostać wybudowany budynek główny. - Pierwszy etap obejmuje również wykończenie wnętrz, elewację, okna, przyłączenie wszystkich sieci, budowę placów i dróg wewnętrznych. Dodatkowo pierwszy etap obejmuje przygotowanie gruntów i fundamentów pod bazę kontenerową – wymieniał kpt Łukasz Kochan, komendant KMPSP w Elblągu.
 
Na ten cel Ministerstwo Finansów zapewniło konkretne środki. - Wpłynęło sześć ofert. Zamawiający przedstawił kwotę, którą dysponuje i jest ona mniejsza od tych zaoferowanych przez sześciu potencjalnych wykonawców – przyznał Łukasz Kochan.
 
Niestety nie chodzi o kilka tysięcy złotych różnicy, a o kilka milionów złotych.
 
Dysponujemy kwotą 10, 5 mln zł. A oferty, które wpłynęły wahały się od 14 do 17 mln zł
 
– dodał Łukasz Kochan.
 
 
Co teraz? - Zwrócimy się do jednostki nadrzędnej o podjęcie dalszych kroków, czyli pozyskania brakujących środków i ogłoszenia drugiego przetargu, na razie w mniejszym zakresie, co pozwoli nam rozpocząć tę inwestycję - zaznaczył Komendant.
 
Co w przypadku, jeśli brakujące środki się nie znajdą? - Minister Finansów wydał decyzje co do przyznania nam 10,5 mln zł na rok 2019 i my te środki będziemy chcieli wydać i w 2019 r. rozpocząć budowę. Jeśli nie znajdziemy brakujących środków to kolejne postępowanie przetargowe, już w mniejszym zakresie, zostanie ogłoszone za miesiąc, ale nawet po ogłoszeniu kolejnego przetargu nie przestaniemy szukać środków – zapewniał Łukasz Kochan.
 
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ kierowcabombowca
  Wtorek, 08.01

  nie to ze się czepiam, ale po co tam boisko? To dla pracowników straży czy boisko ogólnodostępne? To był wymóg miasta czy jeszcze jakieś inne.

 2. 2
  +17
  ~ Dziadostwo
  Wtorek, 08.01

  Jak pieniądze na olsztyn na wszystko są od zaraz natychmiast ,a na co kolwiek w Elblągu kasy brak. Co olsztyn to swieta krowa a Elbląg do upodlenia. Gdzie sa poslowie i senatorzy Elblascy. Maja to gdzieś.

 3. 3
  +14
  ~ Do kierowcy bombowcy
  Wtorek, 08.01

  Boisko jest tylko poto żeby nasi strażacy mieli kondycje

 4. 4
  +6
  ~ Myślą
  Wtorek, 08.01

  Kasa jest na przyslowiowe cztery kąty i sufit piąty.

 5. 5
  --5
  ~ Lolop1
  Wtorek, 08.01

  A co ma Olsztyn do budowy remizy PSP w Elblągu.? Nie piszcie takich tekstów, bo to jakaś głupota w czasie Polski samorządowej. W przypadku strażaków Komenda Wojewódzka w Olsztynie jest tylko pośrednikiem, a decyzje zapadają na szczeblu centralnym. Natomiast w innych sprawach Olsztyn jako władza ma niewielki wpływ na nasze miasto. Nawet środki posiadane przez Urząd Marszałkowski nie stanowią istotnego źródła pozyskiwania finansów. Widać, że nadal duża część internautów nie zauważyła, że czasy PRL się skończyły i ta zależność od województwa obecnie jest ograniczona.

 6. 6
  +5
  ~ olo
  Wtorek, 08.01

  No to teraz potrzeba ruszyć tyłki wybrańcom mieszkańców którzy siedzą w sejmie i senacie. Skoro twierdzą że działają na rzecz lokalnej społeczności to jest okazja wykazać się. Przy takim rozdawnictwie państwa wydatek 5 czy 10 mln na jakby nie było ważny cel nie powinien nikogo zaboleć. Straż, policja czy pogotowie powinny mieć godne warunki pracy. Przecież ratują ludzkie życie.

 7. 7
  +6
  ~ Adf
  Wtorek, 08.01

  @Lolop1 Olsztyn zabiera wszystko do siebie, każdy możliwi obszar administracji publicznej, a za tym idzie też kasa, więc przestań mówić, że nie ma to żadnego związku. Tak samo policz ile jest kasy publicznej w Olsztynie na mieszkańca i ile w Elblągu. To jest jakieś kuriozum, że dwa równej wielkości miasta są tak nieproporcjonalnie podzielone. Stolicami województwa kujawsko-pomorskiego są Bydgoszcz i Toruń, a lubuskiego Gorzów Wielopolski oraz Zielona Góra. U nas powinien być Elbląg i Olsztyn.

 8. 8
  +3
  ~ kolo
  Wtorek, 08.01

  Chyba już nie ten kapitan pożarnictwa będzie budował placówkę strażacką?

 9. 9
  0
  ~ 10 i pół bańki jest
  Wtorek, 08.01

  Mało to jest firm w Elblągu i okolicy, które co najmniej raz potrzebowały pomocy Strażaków? Niech te firmy brakujące 4 bańki się złożą , zrobią ściepę. I tak odliczą to sobie od podatku. NA najtańszą wersję planu budowy będzie. Proste? No ale miejskie ***zistołki nie pomyślą, tylko czekają aż ludzie coś wymyślą.

 10. 10
  +2
  ~ Naiwny Franek
  Wtorek, 08.01

  Może poseł Krasulski szepnie coś w tej sprawie temu, siedzącemu z przodu w sejmie? W sumie ja nie pamiętam, co poseł Krasulski załatwił dla Elbląga?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.0015559196472