Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Rondo, strażnica i nowe osiedla. Okolice skrzyżowania Łęczyckiej i Rawskiej czekają spore zmiany

17.07.2016, 10:00:16 Rozmiar tekstu: A A A
Rondo, strażnica i nowe osiedla. Okolice skrzyżowania Łęczyckiej i Rawskiej czekają spore zmiany
Fot. Ryszard Biel

Budowę 10 wielorodzinnych budynków mieszkalnych z garażami podziemnymi, planuje w pobliżu skrzyżowania ulic Łęczyckiej i Rawskiej jeden z deweloperów, którego inwestycje znajdują się już na terenie Elbląga.  Nowe mieszkania mają powstać po obu stronach ul. Łęczyckiej na terenach dawnej wojskowej strzelnicy i placu ćwiczeń. Okolice skrzyżowania mają się zmienić w najbliższych latach diametralnie. W miejscu tym oprócz zabudowy mieszkaniowej, powstać ma także rondo, a tuż przy nim nowa siedziba straży pożarnej oraz mini park handlowy.

Jeszcze kilka lat temu na terenie o powierzchni blisko 6 ha, znajdował się plac ćwiczebny dla żołnierzy z jednostki wojskowej przy ul. Łęczyckiej. Po jego likwidacji nieruchomość podzielono na mniejsze działki i wystawiono na sprzedaż. Jeden z kompleksów, składający się z trzech nieruchomości o pow. prawie 1,5 ha, zakupiła od Agencji Mienia Wojskowego jedna z firm deweloperskich za blisko 960 tys. zł.

Deweloper planuje w tym miejscu budowę małego osiedla składającego się z czterech, czterokondygnacyjnych budynków z garażami podziemnymi w poziomie piwnic na około 60 miejsc postojowych. W ramach inwestycji planowane jest również wykonanie nowej infrastruktury technicznej (przyłącza sanitarne, energetyczne, telekomunikacyjne) oraz nowego układu drogowego z parkingami i chodnikami. W planach jest też wykonanie placów zabaw oraz nasadzenia i zagospodarowanie terenu osiedla nowa szatą roślinną.

Na początku czerwca br. firma otrzymała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla swojej inwestycji. Stanowi ona pierwszy krok w kierunku uzyskania pozwolenia na budowę osiedla.

Nie będzie to jedyna inwestycja tego dewelopera w tym miejscu. W pierwszej połowie tego roku firma zakupiła w obrocie prywatnym dużo większą nieruchomość o powierzchni 2,7 ha. Działka znajduje się po przeciwległej stronie ul. Łęczyckiej (za Biedronką przy ul. Rawskiej).

Inwestor złożył już do ratusza wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla swojego przedsięwzięcia. Będzie nim budowa zespołu 6 budynków mieszkalnych wielorodzinnych łącznie z zagospodarowaniem i uzbrojeniem terenu. Pod jednym z budynków znajdować się ma podziemny garażowiec z 44 miejscami postojowymi. Każdy z planowanych budynków posiadać ma cztery kondygnacje nadziemne z płaskim dachem i jedną podziemną.

W ramach przedsięwzięcia planowane jest także wykonanie małej architektury (place zabaw) oraz nasadzenia i zagospodarowanie nową szatą rośliną (nasadzenia, trawniki). Planowane jest również wykonanie nowej infrastruktury technicznej (przyłącza sanitarne, energetyczne, telekomunikacyjne). W ramach realizacji przewidziano też wykonane nowego układu drogowego z parkingami i chodnikami.

Łącznie przy ul. Łęczyckiej deweloper zamierza wybudować około 400 mieszkań (około 150 na jednym osiedlu i ok. 250 na drugim). Z naszych informacji wynika, że rozpoczęcie budowy pierwszego ze wspomnianych osiedli  planowane jest nie wcześniej jak w 2017 r.

W tej chwili nasze inwestycje przy Łęczyckiej są na etapie pozyskiwania decyzji administracyjnych. Kiedy rozpocznie się ich realizacja, tego nie wiadomo. Od decyzji środowiskowej, którą otrzymaliśmy dla budowy 4 pierwszych budynków odwołała się jedna z organizacji ekologicznych. Czekamy obecnie na werdykt Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem budowa pierwszego osiedla ruszy nie wcześniej jak po ukończeniu realizowanej przez nas inwestycji przy ul. Bema w Elblągu

– informuje Piotr Bojarczuk, prokurent dewelopera.

W najbliższych latach okolice skrzyżowania ulic Łęczyckiej, Rawskiej i Grottgera czekają także inne zmiany. Jedną z najważniejszych będzie budowa w tym miejscu ronda. W sąsiedztwie obu planowanych osiedli, na działce o pow. 2,5 ha, powstać ma także nowa strażnica Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Plany rozbudowy obiektu ma również właściciel budynku handlowo - usługowego, w którym znajduje się dyskont Biedronka.

 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%83.3 %16.7


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ babcia
  Niedziela, 17.07

  I bedzie super w tej zapomnianej przez lata przez Ratusz części miasta , byle tylko urzednicy nie przeszkadzali , jak to mają w zwyczaju, Teraz czekamy na zabudowę Centrum ,ktorego w Elblągu nie ma : Pl Konstytucji / obecnie klepisko / - 5500m2 , łąka na ulicy Sopockiej , dzialka pod hotel Ibis - ul Hetmańska ,Wyspa Spichrzów , zapuszczone budowy na Starówce , i powoli zacznie być jak w mieście .

 2. 2
  +5
  ~ janusz
  Niedziela, 17.07

  To wszystko będzie "w najbliższych latach " , jak pięknie pisze dziennikarz-reklamodawca .... Właśnie lata, a może i dziesiątki lat..! Wodolanie, to podstawa bytu naszych urzędników, decudentów...Gadają dla samego gadania, a my podatnicy im za to płacimy słono !

 3. 3
  +3
  ~ joe
  Niedziela, 17.07

  "jeden z deweloperów, którego inwestycje znajdują się już na terenie Elbląga" wiadomo kto?

 4. 4
  +5
  ~ bajeczki
  Niedziela, 17.07

  Lanie wody i tyle.Co jakieś wybory się szykują czy referendum????

 5. 5
  +5
  ~ Kartofel
  Niedziela, 17.07

  Do joe nie Mytych raczej nie,myśle o EKOBUD

 6. 6
  +7
  ~ Obserwator
  Niedziela, 17.07

  Rondo tam powinno być od zawsze, bo NEBy nie ogarniają tego skrzyżowania. Tam co chwile jakieś stłuczki. Jedna kobieta kiedyś to 2 razy wymusiła. Jechała od strony Rawskiej. Dostała by i z lewej i prawej strony :)

 7. 7
  +1
  ~ nikt ważny
  Niedziela, 17.07

  Może również okolice ul Winnej, Powstańców Warszawskich i miasteczko koło czołgu doczekają się metamorfozy magików z UM. tereny są pod panowaniem władz miasta i wyglądają jak wyglądają.....ale... Jaki Pan taki kram.

 8. 8
  +1
  ~ aaa
  Niedziela, 17.07

  a ja nie chcę, by coś tam było. zamiast ciszy i spokoju będzie ścisk ludzki i samochodowy, lepiej niech zostanie tak jak jest

 9. 9
  +4
  ~ typ
  Niedziela, 17.07

  wszystkie pomysły bardzo dobre ale problem zrobi się na światłach obok pętli na u. Łęczyckiej gdzie już tworzą się korki gdy ludzie jadą w miasto, jeśli dojdzie do tego tyle nowych mieszkań i samochodów... powinien wrócić pomysł obwodnicy wschodniej Elbląga

 10. 10
  +4
  ~ ee
  Niedziela, 17.07

  Szkoda tylko, że Bema jest już dzisiaj zapchana, a tu tylu ludzi ma jeszcze zamieszkać.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.