Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Cyryl, Metody, Estera
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Byłe wojskowe tereny przy Łęczyckiej zostaną zagospodarowane. Powstaną tu mieszkania i strażnica

06.10.2015, 07:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Byłe wojskowe tereny przy Łęczyckiej zostaną zagospodarowane. Powstaną tu mieszkania i strażnica
Fot. Adrian Sajko

Dawny wojskowy plac ćwiczebny w pobliżu skrzyżowania ul. Łęczyckiej, Grottgera i Rawskiej, w najbliższych kilku latach doczeka się zabudowy. Oprócz nowej siedziby elbląskiej straży pożarnej, w miejscu tym powstaną nowe osiedla mieszkaniowe. Do budowy jednego z nich, składającego się z czterech budynków wielorodzinnych, przymierza się m.in. deweloper z Ostródy.

Jeszcze kilka lat temu na terenie o powierzchni blisko 6 ha, znajdował się tzw. małpi gaj. Dawniej prowadzone były na nim ćwiczenia żołnierzy z jednostki wojskowej przy ul. Łęczyckiej. Po jego likwidacji nieruchomość podzielono na mniejsze działki i wystawiono na sprzedaż. Jeden z kompleksów, składający się z trzech nieruchomości o pow. prawie 1,5 ha, zakupiła od Agencji Mienia Wojskowego firma Ekobud z Ostródy. Ostródzki deweloper zapłacił za niego blisko 960 tys. zł.

Na dwóch działkach powstać ma zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna. Trzecia stanowić będzie drogę dojazdową od ul. Łęczyckiej. Projektowane osiedle obejmować będzie realizację czterech, czterokondygnacyjnych budynków z garażami podziemnymi w poziomie piwnic na około 60 miejsc postojowych.

W ramach inwestycji planowane jest wykonanie nowej infrastruktury technicznej (przyłącza sanitarne, energetyczne, telekomunikacyjne) oraz nowego układu drogowego z parkingami i chodnikami. W planach jest też wykonanie placów zabaw oraz nasadzenia i zagospodarowanie terenu osiedla nowa szatą roślinną. Inwestor jest w tej chwili na etapie pozyskiwania wszelkich zezwoleń administracyjnych.

Inwestycja przy Łęczyckiej jest w fazie planowania. Po załatwieniu niezbędnych formalności, przystąpimy do jej projektowania. Budowa nastąpi jednak nie wcześniej jak w 2017 roku, po ukończeniu realizowanego przez nas osiedla przy ul. Bema w Elblągu

– mówi Piotr Bojarczuk, prokurent firmy Ekobud.

W sąsiedztwie planowanego osiedla, na działce o pow. 2,5 ha, powstać ma nowa strażnica Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Od strony wschodniej natomiast, znajdują się grunty Wojskowej Agencji Mieszkaniowej (1,77 ha), które stanowią rezerwę pod ewentualne przyszłe budownictwo mieszkaniowe dla wojska.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ wała
  Wtorek, 06.10

  Tak długo jak Elbląg bedzie wtym syfie bagiennym tak długo nie będzie nowej strażnicy-chyba że na fotelu Prezydenta Elbląga zasiądzie obrotny Prezydent,bo ten to?????????????.

 2. 2
  +4
  ~ marek elbląski
  Wtorek, 06.10

  Wybór Wróblewskiego to strzał w kolano dla miasta,ale elblążanie chyba wiedza co robią,chociaż tak się zastanawiam,że część z nas,mieszkańców tego grodu,ma tyle rozumku co Kubuś Puchatek.

 3. 3
  +8
  ~ powiec
  Wtorek, 06.10

  Nie chcę nikogo obrażać ale lokalizacja w tym miestu "strażnicy" w tym miejscu to idiotyzm!!! Jak w godzinach szczytu wozy strażackie przedrą się do miasta ulicą Bema? Czy to będą jakieś jednostki latające?!

 4. 4
  0
  ~ zez
  Środa, 07.10

  do czasu powstania nowej Straży Pozarnej musi powstac obwodnica wschodnia i oczywiście rondo Rawska / Łeczycka / Grottgera

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.