Niedziela, 25.09.2022, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Szpitale zostały połączone. To jednak nie koniec zmian

02.12.2016, 17:10:06 Rozmiar tekstu: A A A
Szpitale zostały połączone. To jednak nie koniec zmian

Od 1 grudnia br. w Elblągu funkcjonuje Szpital Miejski św. Jana Pawła II, który powstał z połączenia Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Komeńskiego ze Szpitalem Miejskim przy ul. Żeromskiego.

-  Połączona jednostka nosi nazwę Szpital Miejski św. Jana Pawła II w Elblągu z siedzibą przy ul. Komeńskiego 35 – mówił Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga, podczas zwołanej dziś konferencji prasowej.

Co za tym idzie? - Dokonana została zmiana w rejestrze wojewody i KRS-ie. Na dzień dzisiejszy, zgodnie z przepisami prawa, obydwa szpitale funkcjonują już jako jeden, pod jedną nazwą – wyjaśniał Prezydent Elbląga. - To nas bardzo cieszy, bo jesteśmy w przygotowaniach do kontraktów na następne lata jeśli chodzi o całościowo połączony szpital.

Miasto będzie ubiegało się o środki z Unii Europejskiej na modernizację połączonego szpitala. - Jesteśmy  w procedurach przygotowawczych – zdradził Witold Wróblewski. - W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, w ramach tzw. ZIT-u bis będziemy w następnym roku składali wnioski o dofinansowanie na modernizację i przebudowę obydwu szpitali.

Co dało połączenie?

Po połączeniu szpital ma wyższą klasę referencyjności, jako szpital o większej liczbie łóżek, o większym potencjale. To też będzie sprzyjało temu, by łatwiej negocjować wysokość kontraktów

– dodał Witold Wróblewski.

Dyrektorem Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II jest Mirosław Gorbaczewski. - W naszym, połączonym już szpitalu, sytuacja na dzień dzisiejszy jest stabilna. Nie  mamy żadnych zobowiązań wymagalnych. Wszystkie nasze zobowiązania wobec naszych pracowników i kontrahentów są płacone na bieżąco. Na przyszły rok podpisaliśmy już umowy dla połączonych szpitali. Jest to kontrakt przekraczający 62 mln zł, a więc jest to kwota większa niż w roku bieżącym – mówił.

Mirosław Gorbaczewski zapowiedział, że szpital planuje się rozwijać.

Dziś będzie otwarty przetarg na dokumentacje na programy ZIT-owskie. Jest to przedsięwzięcie, w skład którego  będą wchodzić trzy zadania – wybudowanie nowego bloku operacyjnego, przygotowanie wszystkich inwestycjach dotyczących budynku przy ul. Komeńskiego oraz inwestycji dotyczących budynku przy ul. Żeromskiego. Zgodnie z planem projekty mają zostać wykonane do połowy lutego. Chcielibyśmy złożyć wnioski o środki unijne do końca lutego i prawdopodobnie w sierpniu dostanie rozstrzygnięty ten konkurs

– podkreślił.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie w planem  w przyszłym roku będzie można rozpocząć budowę bloku operacyjnego oraz przemieszczenie oddziałów zabiegowych do budynku przy ul. Komeńskiego, a oddziały niezabiegowe do tego przy ul. Żeromskiego.

- W projekcie budżetu na 2017 r. zakładamy propozycję wkładu własnego dla tych inwestycji, bo mówimy o inwestycji rzędu ponad 40 mln zł – dodał Witold Wróblewski.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ lonka
  Piątek, 02.12

  Bardzo dobra wiadomość. Myślę że team Gorbaczewski-Wróblewski trafił w dziesiątkę. Oby ten szpital miał się coraz lepiej,życzę nam elblazanie. Bo w Wojewódzkim nie daj Boże się leczyć. Atmosfera wielkiego kolchozu.A w miejskim czuje się przyjazna aurę.

 2. 2
  +6
  ~ janusz
  Sobota, 03.12

  Jak znam życie, to będzie kicha.. Już Pi8S-bolszewia się o to postara..! J.Kaczyński obiecał solennie Polskę w ruinach i zgliszczach i dotrzyma słowa...Ja mu wierzę..!!!

 3. 3
  +8
  ~ Marianna
  Sobota, 03.12

  Brawo panie prezydencie , właściwa decyzja, oby takich więcej.

 4. 4
  --10
  ~ anonim
  Sobota, 03.12

  Moze nareszcie ostatni komunista opusci kancelarię ,i zwolni miejsce pracy dla ludzi wykształconych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1086580753326