Sobota, 1.10.2022, Imieniny: Danuta, Igor, Remigiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii GOSPODARKA

Sesja nadzywczajna jeszcze w sierpniu. Miasto chce oddłużyć szpital przy ul. Żeromskiego

25.08.2016, 07:00:41 Rozmiar tekstu: A A A
Sesja nadzywczajna jeszcze w sierpniu. Miasto chce oddłużyć szpital przy ul. Żeromskiego

Oddłużenie szpitala miejskiego przy ul. Żeromskiego będzie najważniejszym tematem nadzwyczajnej sesji rady miejskiej, zwołanej na 29 sierpnia. Dodatkowo, w jej trakcie ślubowanie złoży Paweł Kowszyński, nowy radny.

Połączenie Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II i Elbląskiego Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią nabiera coraz realniejszych kształtów. Jednak aby do tego doszło koniecznej jest uregulowanie kwestii zadłużenia pierwszej z tych placówek. To właśnie w tym celu, na wniosek prezydenta Elbląga, zwołano nadzwyczajną sesję.

Pod głosowanie poddane zostaną dwie uchwały, jedna dotyczy zmiany w Wieloletnim Programie Finansowym, a druga w tegorocznym budżecie. Obie związane są ze szpitalem przy ul. Żeromskiego. Początkowo miasto planowało wykupić wierzytelności tej placówki. Okazało się, że instytucje finansowe nie są zainteresowane tym, a pożyczką. W związku z tym miasto poręczy za nie i będzie spłacało zadłużenie szpitala. Chodzi o kwotę 12,5 mln

– mówi Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga.

– Chodzi o to, aby oddłużony Szpital Miejski mógł zostać połączony ze szpitalem przy ul. Komeńskiego – dodaje Marek Pruszak, przewodniczący rady. – To będą jedyne uchwały podejmowane na tej sesji. Nie ma potrzeby, aby wracać do samej uchwały dotyczącej łączenia tych placówek.

Przypomnijmy. Na stworzenie, z dwóch miejskich szpitali jednego, radni zgodzili się podczas sesji w czerwcu. Na początku tego miesiąca unieważnił ją wojewoda warmińsko-mazurski. Chodziło o termin wejścia jej w życie. Zdaniem wojewody powinno to być w dniu podjęcia uchwały, a nie tak jak wskazała rada po 14 dniach od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Zarówno radni, jak i prezydent, zgodnie podkreślają, że nie ma potrzeby ponownego podejmowania uchwały.

Nie ma takiej potrzeby. Mamy opinię prawną w tej kwestii. Uchwała już weszła w życie, tak jak wskazywał wojewoda z dniem uchwalenia

– wyjaśnia przewodniczący Pruszak.

Podczas sesji, 29 sierpnia, ślubowanie złoży również nowy radny – Paweł Kowszyński. Zastąpi on radną Prawa i Sprawiedliwości Małgorzatę Adamowicz, która zrezygnowała z mandatu i obejmie obowiązki dyrektora elbląskiej delegatury Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Cieciorka
  Czwartek, 25.08

  Ubolewać należy, że przed sesją nie zapytano się Dyrektorki ze zdolnościami ezoterycznymi w jaki sposób oddłużyć szpital wszak może mieć rację jak to zrobić prawda?! Eh tylko Elbląga żal, a kompromitacji końca nie widać co udowodniło postanowienie RIO, że wielu "człokom" Rady Miasta przydałoby się szkolenie z zakresu prawa, ekonomi, i przyzwoitości oraz wyrobienia w sobie zdolności ezoterycznych?

 2. 2
  +9
  ~ Marian
  Czwartek, 25.08

  To mam nadzieje , że panie i panowie radni chociaż raz poświęcą czas i rozpatrzą sprawę finansowania ELaktywnych przez EPEC z naszych pieniędzy.Prezesem EPEC i Elaktywni był ten sam człowiek., jak pisze pan radny wszelkie materiały posiada pan prezydent. Najwyższy czas wyjaśnić konsumentom to My wybieramy państwa dlatego brońcie naszych spraw.Z naszych pieniędzy za ciepło finansowano promocje i sponsoringi, a to Nasza Spółka Miejska tym bardziej powinniście państwo uznać za sprawę pilną. My odbiorcy ciepła powinniśmy otrzymywać usługę po najniższych kosztach, a tu jak pisze pan radny 1,3 mln przez 4 lata Spółka fundowała sponsoringi i promocje.

 3. 3
  +8
  ~ re
  Czwartek, 25.08

  właśnie dlaczego nie ma wzmianki o EPECu i El Aktywnych? Sznaze z El-hurtu stać na to żeby biegał za własną kase!

 4. 4
  +3
  ~ Co niby Elbląg Konsultuje ?
  Czwartek, 25.08

  A radnych nie interesuje jak tam program http://mapadotacji.gov.pl/projekt/1248832 gdzie ostatni wpis jest z 1 lipca 2015 roku czyżby kasa została przejedzona i nic z tego nie wynikło? https://www.facebook.com/elblag.konsultuje/

 5. 5
  +8
  ~ Tańczący z wilkami
  Czwartek, 25.08

  Panie Prezydencie! Czy już nie czas aby złożyć wniosek za odwołaniem tej skompromitowanej Rady Miasta?!

 6. 6
  +3
  ~ do cieciorka
  Czwartek, 25.08

  Cieciorka tobie by się przydało przyzwoitości .Dlaczego bo twoje wpisy są nic nie warte i nędznej jakości .Do pracy a nie bębnić w klawisze .Lewicą mi trącasz .

 7. 7
  +2
  ~ O,
  Czwartek, 25.08

  Zmiana strony tytułowej na pierwszej stronie.

 8. 8
  0
  ~ ho, ho
  Piątek, 26.08

  zadłużenie? Może zmniejszyć zarobki tym co mają wyżyny finansowe- dla dobra firmy

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2050979137421