Wtorek, 7.07.2020, Imieniny: Łucja, Dominika, Teresa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Za nami VI edycja Miedzyświetlicowej Spartakiady

15.05.2019, 14:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Za nami VI edycja Miedzyświetlicowej Spartakiady
fot. Patryk Mamczyński

W środę, 15 maja, po raz szósty na hali MOSiR przy al. Grunwaldzkiej odbyła się Międzyświetlicowa Spartakiada Szkół Podstawowych w Elblągu. W tym roku pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 18.

Jak dotąd nie było żadnego tak dużego wydarzenia, które dotyczyłoby bezpośrednio świetlic szkolnych, w których nauczycielki wraz z dziećmi wykonują kawał dobrej roboty, aby dzieci te świetlicowe mogły ze sobą rywalizować. Stąd też powstał taki pomysł, aby zintegrować świetlice szkół podstawowych z naszego miasta. Co roku odbywają się różne konkursy, w których biorą udział wychowankowie świetlic m.in. konkursy plastyczne, recytatorskie, ale nie było wydarzenia, w którym mogły wziąć udział wszystkie dzieci. Sport to wielkie emocje i ogromna rywalizacja, a u dzieci można zauważyć tego ducha walki, impreza się sprawdza. W Spartakiadzie nie chodzi tylko o sam sport, dzieci uczą się dokładności wykonywania wszystkich czynności i poleceń, ale również dobrze się bawią, uczą dobrych zachowań i działań wedle zasady Fair Play

-mówiła Anna Juchewicz, organizatorka Spartakiady.

Międzyświetlicowa Spartakiada Szkół Podstawowych to wydarzenie, którego celem jest propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. Ponadto poprzez uczestnictwo w zawodach sportowych, dzieci rozwijają sprawność fizyczną i odporność psychiczną. Dzięki rywalizacji dzieci uczą się godnie przegrywać i wygrywać wedle zasady Fair Play z poszanowaniem innych uczestników zawodów.

Spartakiada była bardzo dobrze przygotowana. Wszystkie konkurencje odbywały się sprawnie. Przede wszystkim w całym tym wydarzeniu wraz z dziećmi stawialiśmy na dobrą zabawę. Natomiast była to również pewnego rodzaju promocja aktywnego trybu życia, ale również zdrowa rywalizacja. Dzięki niej dzieci uczą się przyjmować porażkę, a z tym dzieci mają dzisiaj problem, gratulować innym i cieszyć się tym, co osiągnęły. Uczniowie naszej szkoły zajęli dziś 5 miejsce, pomimo braku miejsca na podium wychodzą zadowolone

- mówiła pani Joanna, nauczycielka z SP 14.

Tegoroczna edycja wydarzenia obyła się bez eliminacji, do zawodów zgłosiły się drużyny z 9 szkół z naszego miasta: Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 1, Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich, SP 6, SP 18, SP 16, SP 14, SP 23, SP 12. Swój debiut podczas Spartakiady miała Szkoła Podstawowa nr 3. Uczniowie rywalizowali ze sobą w ośmiu konkurencjach, m.in. toczeniu piłki kijami do unihokeja, biegu z woreczkami na głowie i z balonem, slalomie z piłeczką na łyżce i tradycyjnie sztafecie wieńczącej całą rywalizację.

Organizacja, VI edycji Spartakiady, była trudniejsza niż w latach poprzednich. Ze względu na strajk większość nauczycieli musiała odrabiać materiał. W zeszłym roku do tego wydarzenia zgłosiło się 20 szkół w tym roku tylko 9, dlatego też nie przeprowadziliśmy eliminacji. Słyszałam głosy, aby zrezygnować z tej edycji, ale stwierdziłam, że skoro się dobrze bawimy, powinniśmy to kontynuować. Myślę, że w przyszłym roku na pewno będzie większa frekwencja

- dodała Anna Juchewicz.

Na koniec wydarzenia zliczono punkty i wręczono puchary oraz medale. Nie obyło się bez łez wzruszenia i szczęścia. Zwycięzcami VI Międzyświetlicowej Spartakiady była drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 18.

W zeszłym roku zajęliśmy piąte miejsce, dwa lata temu też nie udało nam się zdobyć podium, a w tym roku stanęliśmy na podium. Jedna z naszych podopiecznych ze wzruszenia zaczęła płakać, że wreszcie się udało. W nagrodę otrzymaliśmy piękny puchar, medale oraz dyplom dla szkoły za zajęcie pierwszego miejsca

- mówiła pani Katarzyna, nauczycielka z SP 18.

Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 16. Na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, rywalizacja była naprawdę zacięta ! Niebawem opublikujemy fotorelację z tego wydarzenia !

Niebawem opublikujemy galerię zdjęć z tego wydarzenia.
 

Monika Siuciak
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Galeria / Za nami VI edycja Miedzyświetlicowej Spartakiady ( zdjęć 19 )
Dodano: 2019-05-15 | fot. Natalia Czajkowska
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ wicia
  Środa, 15.05

  Chyba w hali, bo na hali ... byłoby zbyt niebezpiecznie.

 2. 2
  +1
  ~ Kolo
  Środa, 15.05

  Brawo!! Gratulacje!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.