Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KULTURA

Noc Muzeów czas start ! Już w sobotę 18 maja kolejne niezwykłe spotkanie w Elbląskim Muzeum

15.05.2019, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Noc Muzeów czas start ! Już w sobotę 18 maja kolejne niezwykłe spotkanie w Elbląskim Muzeum
REKLAMA

Już w te sobotę, 18 maja w godzinach od 19 do 23.00, na terenie Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu odbędzie się Noc Muzeów. Hasło przewodnie tegorocznej imprezy: „Historia jest kobietą”.

Hasło przewodnie wydarzenia nie jest przypadkowe. Wiąże się z obchodzoną w bieżącym roku setną rocznicą pierwszych w Polsce wyborów parlamentarnych, w których kobiety mogły brać udział, realizując zarówno bierne, jak i czynne prawa wyborcze.

Elbląską Noc Muzeów rozpocznie spacer z przewodnikiem elbląskiego oddziału PTTK, który rozpocznie się o godzinie 17.00 na rogu ulic Bednarskiej i Stary Rynek, a zakończy o 19.00 w Muzeum.

Noc Muzeów będzie także pierwszą okazją do obejrzenia czasowej wystawy Trzy siostry. Ze wspomnień Margarete Wernick. Ekspozycja jest przygotowana na podstawie wspomnienia dawnej mieszkanki Elbląga i będzie ją można oglądać do 30 września.

Wszyscy uczestnicy będą brali udział w rekonstrukcjach historycznych, ukazujących, jakim zajęciom oddawały się kobiety średniowiecza oraz jak walczyli o nie mężczyźni. Dla wszystkich przybyłych zostały przygotowane atrakcje, a ci najmłodsi będą mogli posłuchać regionalnych bajek o wyjątkowych pannach i wezmą udział w warsztatach plastycznych.

Tradycyjnie w programie znajdą się także piosenki w wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka oraz niezwykły pokaz tańca z ogniem: „Ognisko kobiecej mocy”.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Elbląskiego Muzeum, 18 maja w godzinach 19.00 -23.00. Wstęp 2 zł, niezależnie od wieku.

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Lewica Razem
  Środa, 15.05

  Świetny pomysł i rewelacyjny program - kibicujemy, zachęcamy i zapraszamy:)

 2. 2
  +1
  ~ zdegustowany
  Czwartek, 16.05

  pedalska impreza jak i ich twórcy,osoby co to organizują są z koalicji Europejskiej i z Lewicy razem zapisali się do komisji wyborczych i płaczą ze się nie wyśpią po nocy muzeów A CO MNIE TO GÓWNO OBCHODZI?? nie powinni się zapisywać do komisji wyborczych a zwłaszcza ten pedałek!!

 3. 3
  0
  ~ Normalmygosc
  Piątek, 17.05

  Zdegustowany - weź rozbieg i uderz łbem w ścianę,może pomoże,a jak nie - powtórz do skutku

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.